Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1994
23. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Palais Omnisports de Paris-Bercy | |
Kent | Paris , Fransa |
Stadion | Palais Omnisports de Paris-Bercy |
açılış | 11 Mart 1994 |
Son gün | 13 Mart 1994 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1992 | Salon Avrupa Şampiyonası 1996 → |
23 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası içinde 13, 1994 11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Palais Omnisports de Paris-Bercy de Paris . Fransa, etkinliğe 1972, 1981 ve 1987'den sonra dördüncü kez ev sahipliği yaptı.
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 6.49 |
2 | Alexandros Terzian | GRE | 6.51 |
3 | Michael Rosswess | GBR | 6.54 |
4. | Alexandr Porchomovsky | RUS | 6.59 |
5 | Daniel Sangouma | FRA | 6.65 |
6 | Laurent Nevo | FRA | 6.75 |
11 Mart'ta final
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Daniel Sangouma | FRA | 20.68 |
2 | Wladyslaw Dolohodin | UKR | 20.99 |
3 | Georgios Panagiotopoulos | GRE | 21.15 |
4. | Evgenios Papadopoulos | GRE | 21.15 |
5 | Darren Braithwaite | GBR | 21.30 |
6 | Ioannis Nafpliotis | GRE | 21.61 |
13 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Du'aine Ladejo | GBR | 46.53 |
2 | Mikhail Vdovin | RUS | 46.56 |
3 | Rico şarkıları | GER | 46.82 |
4. | Lutz Becker | GER | 47.74 |
5 | Andrea Nuti | ITA | 50.05 |
Jamie Baulch | GBR | DNF |
13 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Andrei Loginow | RUS | 1: 46,38 |
2 | Luis Javier González | ESP | 1: 46.69 |
3 | Ousmane Diarra | FRA | 1: 47.18 |
4. | Nico Motchebon | GER | 1: 47.24 |
5 | Torbjörn Johansson | SWE | 1: 47.42 |
6 | Bruno Konczylo | FRA | 2: 00.33 |
13 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | David Strand | GBR | 3: 44.57 |
2 | Branko Zorko | CRO | 3: 44.64 |
3 | Abdelkader Chékhémani | FRA | 3: 44.65 |
4. | Manuel Pancorbo | ESP | 3: 45.03 |
5 | Vyacheslav Shabunin | RUS | 3: 45,37 |
6 | Mickael Damian | FRA | 3: 45.54 |
7'si | Massimo Pegoretti | ITA | 3: 46.41 |
8 | Milan Drahoňovský | CZE | 3: 46.47 |
13 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Kim Çiftçi | GER | 7: 52.34 |
2 | Ovidiu Olteanu | ROU | 7: 52.37 |
3 | Rod Finch | GBR | 7: 53.99 |
4. | Anacleto Jiménez | ESP | 7: 55.78 |
5 | Michael Buchleitner | AUT | 7: 56.47 |
6 | Andres Martínez | ESP | 7: 59.70 |
7'si | Andrei Tikhonov | RUS | 8: 02.95 |
8 | Gino van Geyte | BEL | 8: 11.02 |
13 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 7,41 |
2 | George Boroi | ROU | 7.57 |
3 | Mike Fenner | GER | 7.58 |
4. | Dan Philibert | FRA | 7.60 |
5 | Igor Kováč | SVK | 7.61 |
6 | Jiří Hudec | CZE | 7.72 |
12 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dalton Grant | GBR | 2.37 |
2 | Jean-Charles Gicquel | FRA | 2.35 |
3 | Wolf-Hendrik Beyer | GER | 2.33 |
4. | Steinar Hoen | NOR | 2.31 |
5 | Leonid Pumalainen | RUS | 2.31 |
6 | Håkon Särnblom | NOR | 2.29 |
7'si | Brendan Reilly | GBR | 2.26 |
8 | Thorsten Marschner | GER | 2.26 |
13 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Pyotr Bochkarev | RUS | 5,90 |
2 | Jean Galfione | FRA | 5.80 |
3 | Igor Trandenkov | RUS | 5,75 |
4. | Denis Petuschinski | RUS | 5,75 |
5 | István Bagyula | HUN | 5,70 |
6 | Gianni Iapichino | ITA | 5.60 |
7'si | Danny Krasnov | ISR | 5.60 |
8 | Valeri Bukrejev | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 5.60 |
12 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Haaf | GER | 8.15 |
2 | Konstandinos Koukodimos | GRE | 8.09 |
3 | Bogdan Tudor | ROU | 8.07 |
4. | Ivajlo Mladenov | BUL | 8.07 |
5 | Stanislaw Tarassenko | RUS | 8.02 |
6 | Dmitri Bagryanov | RUS | 8.01 |
7'si | Mattias Sunneborn | SWE | 7,96 |
8 | Georg Ackermann | GER | 7.84 |
13 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Leonid Voloshin | RUS | 17.44 |
2 | Denis Kapustin | RUS | 17.35 |
3 | Vasily Sokov | RUS | 17.31 |
4. | Serge Hélan | FRA | 17.23 |
5 | Georges Sainte-Rose | FRA | 16.96 |
6 | Māris Bružiks | LAT | 16.83 |
7'si | Ralf Jaros | GER | 16.78 |
8 | Lars Hedman | SWE | 16.66 |
12 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Oleksandr Bahach | UKR | 20.66 |
2 | Dragan Peric | YUG | 20.55 |
3 | Pétur Guðmundsson | ISL | 20.04 |
4. | Manuel Martínez | ESP | 19.85 |
5 | Oliver-Sven Buder | GER | 19.66 |
6 | Paolo Dal Soglio | ITA | 19.62 |
7'si | Yevgeny Palchikov | RUS | 19.50 |
8 | Mika Halvari | FIN | 19.48 |
11 Mart'ta final
Heptatlon
yer | atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Christian Plaziat | FRA | 6268 |
2 | Henrik Dagård | SWE | 6119 |
3 | Alain Blondel | FRA | 6084 |
4. | Tomáš Dvořák | CZE | 6061 |
5 | Erki Nool | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 5945 |
6 | Akbar Munkácsi | HUN | 5944 |
7'si | Indrek Kaseorg | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 5888 |
8 | Marcel Dost | NED | 5734 |
12-13 Mart
Heptatlon; 60 metrelik koşu, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama, 60 metre engelli, sırıkla atlama ve 1000 metrelik koşu disiplinlerinden oluşur.
5000 m yürüyüş
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Mikhail Shchennikov | RUS | 18: 34.32 |
2 | Ronald Weigel | GER | 18: 40.32 |
3 | Denis Langlois | FRA | 18: 43.20 |
4. | Michele Didoni | ITA | 19: 01.03 |
5 | Jean-Claude Corre | FRA | 19: 10.24 |
6 | Pavol Blažek | SVK | 19: 14.00 |
7'si | Jauhen Misjulja | BLR | 19: 17.74 |
8 | Stefan Johansson | SWE | 19: 21.82 |
13 Mart'ta final
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Nelli Fiere-Cooman | NED | 7.17 |
2 | Melanie Paschke | GER | 7.19 |
3 | Patricia Girard | FRA | 7.19 |
4. | Petya Pendareva | BUL | 7.24 |
5 | Dessislawa Dimitrova | BUL | 7.25 |
6 | Sabine Tröger | AUT | 7.31 |
12 Mart'ta final
200 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Galina Malschugina | RUS | 22.41 |
2 | Silke-Beate Knoll | GER | 22.96 |
3 | Jacqueline Poelman | NED | 23.43 |
4. | Hana Benešová | CZE | 23.67 |
5 | Giada Gallina | ITA | 23.79 |
6 | Petya Pendareva | BUL | 23.89 |
13 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Goncharenko | RUS | 51.62 |
2 | Tatyana Alexeyeva | RUS | 51.77 |
3 | Viviane Dorsile | FRA | 51.92 |
4. | Ionela Târlea | ROU | 53.13 |
5 | Magdalena Nedelcu | ROU | 53.62 |
6 | Kathrin Lüthi | SUI | 54.06 |
13 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Natallja Duchnowa | BLR | 2: 00.42 |
2 | Ella Kovacs | ROU | 2: 00.49 |
3 | Carla Sacramento | POR | 2: 01.12 |
4. | Stella Jongmans | NED | 2: 01.82 |
5 | Ester Goossens | NED | 2: 03.59 |
6 | Olena Stortschowa | UKR | 2: 06.41 |
13 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterina Podkopaeva | RUS | 4: 06.46 |
2 | Lyudmila Rogacheva | RUS | 4: 06.60 |
3 | Małgorzata Rydz | KUTUP | 4: 06.98 |
4. | Violeta Beclea | ROU | 4: 07.06 |
5 | Ellen Kiessling | GER | 4: 10.68 |
6 | Maite Zúñiga | ESP | 4: 10.99 |
7'si | Tudorita Chidu | ROU | 4: 12.13 |
8 | Frédérique Quentin | FRA | 4: 13.44 |
13 Mart'ta final
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Fernanda Ribeiro | POR | 8: 50.47 |
2 | Margareta Keszeg | ROU | 8: 55.61 |
3 | Anna Brzezińska | KUTUP | 8: 56.90 |
4. | Christina Mayıs | GER | 8: 57.49 |
5 | Laurence Vivier | FRA | 8: 59.95 |
6 | Alison Wyeth | GBR | 9: 04.35 |
7'si | Renata Sobiesiak | KUTUP | 9: 09.09 |
8 | Sonia McGeorge | GBR | 9: 14.04 |
11 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Donkova | BUL | 7.85 |
2 | Eva Sokolova | RUS | 7.89 |
3 | Anne Piquereau | FRA | 7,91 |
4. | Brigita Bukovec | SLO | 7,94 |
5 | Carla Tuzzi | ITA | 7,97 |
6 | Patricia Girard | FRA | 7,98 |
13 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Stefka Kostadinova | BUL | 1.98 |
2 | Dessislawa Aleksandrowa | BUL | 1.96 |
3 | Sigrid Kirchmann | AUT | 1.96 |
4. | Tazzjana Scheutschyk | BLR | 1.96 |
5 | Elena Gulyayeva | RUS | 1.93 |
6 | Hanne Haugland | NOR | 1.93 |
7'si | Britta Bilač | SLO | 1.93 |
8 | Ina Gliznuța | MDA | 1.90 |
12 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Heike Drechsler | GER | 7.06 |
2 | Lyudmila Ninova | AUT | 6.78 |
3 | Inessa Krawez | UKR | 6.72 |
4. | Valentina Uccheddu | ITA | 6.69 |
5 | Mirela Dulgheru | ROU | 6,61 |
6 | Agata Karczmarek | KUTUP | 6.60 |
7'si | Jelena Zinchukova | RUS | 6.50 |
8 | Helga Radtke | GER | 6.45 |
11 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Inna Lasovskaya | RUS | 14.88 |
2 | Anna Biryukova | RUS | 14.72 |
3 | Sofija Boschanova | BUL | 14.52 |
4. | Šárka Kašpárková | CZE | 14.46 |
5 | Iwa Prandschewa | BUL | 14.38 |
6 | Inessa Krawez | UKR | 14.32 |
7'si | Helga Radtke | GER | 13.92 |
8 | Rodica Petrescu | ROU | 13.90 |
13 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Astrid Kumbernuss | GER | 19.44 |
2 | Larissa Peleschenko | RUS | 19.16 |
3 | Svetla Mitkowa | BUL | 19.09 |
4. | Anna Romanova | RUS | 18.80 |
5 | Kum çekiç | GER | 18.58 |
6 | Krystyna Danilczyk | KUTUP | 18.57 |
7'si | Mihaela Oana | ROU | 18.31 |
8 | Ines Wittich | GER | 17.89 |
13 Mart'ta final
Pentatlon
yer | Atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Larissa Turchinskaya | RUS | 4801 |
2 | Rita Ináncsi | HUN | 4775 |
3 | Urszula Włodarczyk | KUTUP | 4668 |
4. | Liliana Năstase | ROU | 4620 |
5 | Lyudmila Mikhailova | RUS | 4616 |
6 | Ines Krause | GER | 4503 |
7'si | Maria Kamrowska | KUTUP | 4496 |
8 | Petra Vaideanu | ROU | 4456 |
11 Mart
Pentatlon, 60 metre engelli, yüksek atlama, gülle atma, uzun atlama ve 800 metre koşu disiplinlerinden oluşur.
3000 m yürüyüş
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Annarita Sidoti | ITA | 11: 54.32 |
2 | Beate Gummelt | GER | 11: 56.01 |
3 | Jelena Arshinzeva | RUS | 11: 57.48 |
4. | Elena Nikolaeva | RUS | 11: 57.49 |
5 | Leanarda Juchnewitsch | BLR | 12: 04.46 |
6 | Sari essayah | FIN | 12: 12.80 |
7'si | Olha Leonenko | UKR | 12: 20.44 |
8 | Kathrin Boyde | GER | 12: 21.63 |
11 Mart'ta final
Madalya tablosu
27 karardan sonra madalya tablosu finali | |||||
---|---|---|---|---|---|
yer | ülke | altın | gümüş | bronz | Toplam |
1 | Rusya | 9 | 7'si | 3 | 19 |
2 | Birleşik Krallık | 5 | - | 2 | 7'si |
3 | Almanya | 4. | 4. | 3 | 11 |
4. | Fransa | 2 | 2 | 7'si | 11 |
5 | Bulgaristan | 2 | 1 | 2 | 5 |
6 | Ukrayna | 1 | 1 | 1 | 3 |
7'si | Hollanda | 1 | - | 1 | 2 |
7'si | Portekiz | 1 | - | 1 | 2 |
9 | İtalya | 1 | - | - | 1 |
9 | Belarus | 1 | - | - | 1 |
11 | Romanya | - | 4. | 1 | 5 |
12'si | Yunanistan | - | 2 | 1 | 3 |
13 | Avusturya | - | 1 | 1 | 2 |
14'ü | Yugoslavya | - | 1 | - | 1 |
14'ü | Hırvatistan | - | 1 | - | 1 |
14'ü | İsveç | - | 1 | - | 1 |
14'ü | ispanya | - | 1 | - | 1 |
14'ü | Macaristan | - | 1 | - | 1 |
19 | Polonya | - | - | 3 | 3 |
20'si | İzlanda | - | - | 1 | 1 |
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde