Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1971
2. Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası | |
---|---|
Kent | Sofya , Bulgaristan |
Stadion | Festivalna salonu |
açılış | 13 Mart 1971 |
Son gün | 14 Mart 1971 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1970 | Salon Avrupa Şampiyonası 1972 → |
2 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 13 Mart ve 14 1971 tarihinde gerçekleşti Sofia ( Bulgaristan ). Mekan Festivalna Halle idi .
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Valery Borsov | URS | 6.6 |
2 | Jobst Hirscht | FRG | 6.7 |
3 | Manfred Kokot | GDR | 6.8 |
4. | Boris Ismestyev | URS | 6.8 |
5 | Vasilis Papageorgopoulos | GRE | 6.8 |
6 | Alexandr Korneljuk | URS | 6.9 |
13 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Andrzej Badeński | KUTUP | 46.8 |
2 | Boris Savchuk | URS | 47.4 |
3 | Alexandr Bratchikov | URS | 47.6 |
Jan Balachowski | KUTUP | DNS |
14 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Yevgeny Arshanov | URS | 1: 48.7 |
2 | Phil Lewis | GBR | 1: 50.5 |
3 | Andrzej Kupczyk | KUTUP | 1: 50.5 |
4. | John Davies | GBR | 1: 51.1 |
5 | Petar Kiatovsky | BUL | 1: 52.0 |
6 | Antonio Fernández | ESP | 1: 52.7 |
14 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Henryk Szordykowski | KUTUP | 3: 41.4 |
2 | Volodymyr Pantelej | URS | 3: 41.5 |
3 | Gianni Del Buono | ITA | 3: 42.1 |
4. | Ulf Högberg | SWE | 3: 43.2 |
5 | Mikhail Shelobovsky | URS | 3: 43.7 |
6 | Frank Murphy | IRL | 3: 44.3 |
7'si | Walter Wilkinson | GBR | 3: 46.9 |
8 | Bram Wassenaar | NED | 3: 48.1 |
14 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Peter Stewart | GBR | 7: 53.6 |
2 | Wilfried Scholz | GDR | 7: 54.4 |
3 | Yuri Alexashin | URS | 8: 01.2 |
4. | Anatoli Werlan | URS | 8: 05.0 |
5 | Lajos Mecser | HUN | 8: 06.2 |
6 | Egbert Nijstadt | NED | 8: 13.6 |
7'si | Giuseppe Cindolo | ITA | 8: 22.6 |
8 | Gérard Vervoort | FRA | 8: 24,8 |
14 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Eckart Berkes | FRG | 7.8 |
2 | Alexandr Demus | URS | 7,9 |
3 | Sergio Liani | ITA | 7,9 |
4. | Günther Nikel | FRG | 7,9 |
5 | Graham Gower | GBR | 8.0 |
6 | Patrick Malrieu | FRA | 8.0 |
14 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Istvan Major | HUN | 2.17 |
2 | Jüri Tarmak | URS | 2.17 |
3 | Endre Kelemen | HUN | 2.17 |
4. | Lothar Doster | FRG | 2.14 |
5 | Thomas Zacharias | FRG | 2.14 |
6 | Kęstutis Šapka | URS | 2.14 |
7'si | Rudolf Baudis | TCH | 2.11 |
8 | Sergei Budalov | URS | 2.11 |
13 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | GDR | 5.40 |
2 | Kjell Isaksson | SWE | 5.35 |
3 | Yuri Issakov | URS | 5.30 |
4. | Heinfried Engel | FRG | 5.10 |
5 | Antti Kalliomäki | FIN | 5,00 |
6 | Yuri Chanafin | URS | 5,00 |
7'si | Wojciech Buciarski | KUTUP | 4.80 |
8 | Hans Lagerqvist | SWE | 4.80 |
14 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Hans Baumgartner | FRG | 8.12 |
2 | Igor Ter-Owanesjan | URS | 7,91 |
3 | Vasile Sarucan | ROU | 7.88 |
4. | Valentin Jurca | ROU | 7.72 |
5 | Philippe Housiaux | BEL | 7.70 |
6 | Andreas Gloerfeld | FRG | 7.70 |
7'si | Jan Kobuszewski | KUTUP | 7.66 |
8 | Jaroslav Brož | TCH | 7.66 |
14 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Saneyev | URS | 16.83 |
2 | Carol Corbu | ROU | 16.83 |
3 | Gennady Savlevich | URS | 16.24 |
4. | Vasile Dumitrescu | ROU | 16.16 |
5 | Luis Felipe Areta | ESP | 16.11 |
6 | Zoltán Cziffra | HUN | 16.02 |
7'si | Georgi Stojkowski | BUL | 16.00 |
8 | Michael Sauer | FRG | 15.94 |
14 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Briesenick | GDR | 20.19 |
2 | Valery Woikin | URS | 19.54 |
3 | Ricky Bruch | SWE | 19.50 |
4. | Wladyslaw Komar | KUTUP | 19.43 |
5 | Heinz-Joachim Rothenburg | GDR | 19.32 |
6 | Ralf Reichenbach | FRG | 18.65 |
7'si | Pierre Colnard | FRA | 18.57 |
8 | Seppo Simola | FIN | 18.19 |
13 Mart'ta final
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Waldemar Korycki Jan Balachowski Jan Werner Andrzej Badeński |
3: 11.1 |
2 | Sovyetler Birliği |
Alexandr Bratchikov Semyon Kocher Boris Savchuk Yevgeny Borissenko |
3: 11.9 |
3 | Bulgaristan |
Krastjo Christow Aleksandar Janew Aleksandar Popow Jordan Todorow |
3: 15.6 |
14 Mart'ta final
4 x 800 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Valentin Taratynow Stanislav Meschtscherskich Alexei Taranow Viktor Semjaschkin |
7: 17.8 |
2 | Polonya |
Krzysztof Linkowski Zenon Szordykowski Michał Skowronek Kazimierz Wardak |
7: 19.2 |
3 | BR Almanya |
Paul-Heinz Wellmann Godehard Brysch Dieter Friedrich Bernd Epler |
7: 25.0 |
4. | Bulgaristan |
Atanas Atanassow Petar Kjatowski Dimtscho Deribeew Petar Chikow |
7: 26.4 |
14 Mart'ta final
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Renate Stecher | GDR | 7.3 |
2 | Sylviane Telliez | FRA | 7.4 |
3 | Annegret Irrgang | FRG | 7.4 |
4. | Irena Szewińska | KUTUP | 7.5 |
5 | Heide Rosendahl | FRG | 7.5 |
6 | Györgyi Balogh | HUN | 7.5 |
14 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Vera Popkova | URS | 53.7 |
2 | Inge Bödding | FRG | 54.3 |
3 | Maria Sykora | AUT | 54.4 |
4. | Svetla Slateva | BUL | 54.6 |
14 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Hildegard Falck | FRG | 2: 06.1 |
2 | Ileana Silai | ROU | 2: 06.5 |
3 | Biberiye Stirling | GBR | 2: 06.6 |
4. | Colette Besson | FRA | 2: 07.5 |
5 | Nadezhda Kolesnikova | URS | 2: 08.1 |
6 | Donata Govoni | ITA | 2: 09.2 |
14 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Margaret Beacham | GBR | 4: 17.2 |
2 | Lyudmila Bragina | URS | 4: 17.8 |
3 | Tamara Pangelova | URS | 4: 18.1 |
4. | Ellen Tittel | FRG | 4: 18.4 |
5 | Christa Merten | FRG | 4: 18,8 |
6 | Wassilena Amsina | BUL | 4: 25.6 |
7'si | Angela Ramello | ITA | 4: 27.3 |
14 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | GDR | 8.1 |
2 | Annelie Ehrhardt | GDR | 8.1 |
3 | Teresa Sukniewicz | KUTUP | 8.3 |
4. | Meta antenler | SUI | 8.3 |
5 | Danuta Straszyńska | KUTUP | 8.5 |
6 | Valeria Bufanu | ROU | 8.9 |
14 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Milada Karbanová | TCH | 1.80 |
2 | Vera Gavrilova | URS | 1.80 |
3 | Cornelia Popescu | ROU | 1.78 |
4. | Marta Kostlánová | TCH | 1.78 |
5 | Snežana Hrepevnik | YUG | 1.76 |
6 | Beatrix hesap makinesi | SUI | 1.76 |
7'si | Alena Prosková | TCH | 1.76 |
8 | Erika Rudolf | HUN | 1.76 |
14 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Heide Rosendahl | FRG | 6.64 |
2 | Irena Szewińska | KUTUP | 6.56 |
3 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.53 |
4. | Meta antenler | SUI | 6.33 |
5 | Alla Smirnova | URS | 6.30 |
6 | Heidi Schüller | FRG | 6.25 |
7'si | Brigitte Roesen | FRG | 6.20 |
8 | Helēna Ringa | URS | 5.98 |
13 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadezhda Tschischowa | URS | 19.70 |
2 | Margitta Gummel | GDR | 19.50 |
3 | Antonina Ivanova | URS | 18.69 |
4. | Marianne Adam | GDR | 17.49 |
5 | Iwanka Christowa | BUL | 17.42 |
6 | Ana Sălăgean | ROU | 16.43 |
7'si | Els van Noorduyn | NED | 16.22 |
8 | Sigrun Köfink | FRG | 16.20 |
13 Mart'ta final
4 x 200 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Marina Nikiforowa Tatiana Kondrasheva Lyudmila Aksjonowa Natalja Tschistjakowa |
1: 37.1 |
2 | BR Almanya |
Annelie Wilden Elfgard Schittenhelm Annegret Kroniger Christine Tackenberg |
1: 38.0 |
3 | Bulgaristan |
Iwanka Wenkowa Iwanka Koschnitscharska Sofka Kazanschiewa Monka Bobchewa |
1: 39.7 |
13 Mart'ta final
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Lyubov Finogenova Galina Kamardina Vera Popkova Lyudmila Aksjonowa |
3: 36.6 |
2 | BR Almanya |
Gisela Ahlemeyer Gisela Ellenberger Anette Rückes Christa Czekay |
3: 39.6 |
3 | Bulgaristan |
Svetla Slatewa Stefka Jordanowa Dschena Bineva Tonka Petrowa |
3: 47.8 |
14 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde