Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 2015
33. Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası | |
---|---|
Prag'daki O2 Arena | |
Kent | Prag , Çek Cumhuriyeti |
Stadion | O₂ arena |
katılan ülkeler | 49 |
Katılan sporcular | 643 |
Müsabakalar | 26 |
açılış | 5 Mart 2015 |
Son gün | Mart 8, 2015 |
Açan | Hansjörg Wirz , Libor Varhaník |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 2013 | Salon Avrupa Şampiyonası 2017 → |
Madalya tablosu (26 karardan sonra nihai sonuç) | |||||
---|---|---|---|---|---|
yer | millet | ||||
1 | Rusya | 6 | 1 | 0 | 7'si |
2 | Fransa | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | İngiltere ve NI | 2 | 4. | 3 | 9 |
4. | Çek Cumhuriyeti | 2 | 1 | 3 | 6 |
5 | Hollanda | 2 | 0 | 3 | 5 |
6 | Almanya | 1 | 3 | 2 | 6 |
7'si | Polonya | 1 | 2 | 5 | 8 |
8 | Belçika | 1 | 2 | 0 | 3 |
Belarus | 1 | 2 | 0 | 3 | |
10 | Sırbistan | 1 | 1 | 0 | 2 |
Türkiye | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Ukrayna | 1 | 1 | 0 | 2 | |
... | |||||
14'ü | İsviçre | 1 | 0 | 0 | 1 |
... | |||||
Toplam | 26 | 27 | 25'i | 78 | |
Tam madalya tablosu |
33 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası içinde 8., 2015 5 Mart kentinde düzenlendi O₂ Arena içinde Prag'da .
Mekan için başvurular
İstanbul , Prag'ın yanı sıra Avrupa Salon Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için başvuruda bulundu. Çek başkenti lehine karar Mayıs 2012'de Sofya'da Avrupa Atletizm Federasyonu'nun 132. konsey toplantısında alındı. Prag, Avrupa Salon Şampiyonası ve 1978 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın öncüsü olan 1967 Avrupa Salon Oyunlarının mekanıydı .
Sonuçlar erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Richard Kilty | GBR | 6.51 SB |
2 | Christian Blum | GER | 6.58 |
3 | Julian Reus | GER | 6.60 SB |
4. | Michael Tumi | ITA | 6.61 SB |
5 | Pascal Mancini | SUI | 6.62 |
6 | Lucas Jakubczyk | GER | 6.62 |
7'si | Emmanuel Biron | FRA | 6.72 |
- | Chijindu Ujah | GBR | DQ |
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Pavel Maslák | CZE | 45.33 CR |
2 | Dylan Borlée | BEL | 46,25 PB |
3 | Rafał Omelko | KUTUP | 46,26 PB |
4. | Łukasz Krawczuk | KUTUP | 46.31 PB |
5 | Yevhen Huzol | UKR | 46.73 |
6 | Matteo Galvan | ITA | 46.87 |
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Marcin Lewandowski | KUTUP | 1: 46.67 |
2 | İngilizce Mark | IRL | 1: 47.20 |
3 | Thijmen Kupers | NED | 1: 47,25 SB |
4. | Andreas Almgren | SWE | 1: 47,78 |
5 | Robin Schembera | GER | 1: 47.83 |
6 | Guy Learmonth | GBR | 1: 47,84 |
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Jakub Holuša | CZE | 3: 37.68 HAYIR |
2 | İlham Tanui Özbilen | KAPI | 3: 37.74 SB |
3 | Chris O'Hare | GBR | 3: 38.96 SB |
4. | Homiyu Tesfaye | GER | 3: 39.08 |
5 | Charlie Grice | GBR | 3: 39.43 PB |
6 | Henrik Ingebrigtsen | NOR | 3: 39,70 YOK |
7'si | John Travers | IRL | 3: 41.50 |
8 | Valentin Smirnov | RUS | 3: 41.88 |
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Ali Kaya | KAPI | 7: 38.42 CR |
2 | Lee Emanuel | GBR | 7: 44,48 PB |
3 | Henrik Ingebrigtsen | NOR | 7: 45,54 YOK |
4. | Jesús España | ESP | 7: 47.12 SB |
5 | Richard Ringer | GER | 7: 48.44 |
6 | Asalet Mechaal | ESP | 7: 49.59 |
7'si | Łukasz Parszczyński | KUTUP | 7: 50.11 SB |
8 | Florian Orth | GER | 7: 51.02 |
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Pascal Martinot-Lagarde | FRA | 7.49 SB |
2 | Dimitri Bascou | FRA | 7,50 |
3 | Wilhem Belocian | FRA | 7.52 PB |
4. | Erik Balnuweit | GER | 7.59 SB |
5 | Lawrence Clarke | GBR | 7.63 |
6 | Konstandinos Douvalidis | GRE | 7.64 |
7'si | Balázs Baji | UNG | 7.65 |
8 | Petr Svoboda | CZE | 7.67 |
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Belçika |
Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kevin Borlée |
3: 02.87 AR |
2 | Polonya |
Karol Zalewski Rafał Omelko Łukasz Krawczuk Jakub Krzewina |
3: 02.97 YOK |
3 | Çek Cumhuriyeti |
Daniel Němeček Patrik Šorm Jan Tesař Pavel Maslák |
3: 04.09 YOK |
4. | Rusya |
Aleksei Kenig Pawel Sawin Nikita Wesnin Lev Mossin |
3: 08.00 |
5 | Birleşik Krallık |
Conrad Williams Jamie Bowie Jarryd Dunn Rabah Yousif |
3: 08.56 |
6 | İrlanda |
Dara Kervick Tim Crowe Harry Purcell Brandon Arrey |
3: 10.61 |
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniil Zyplakov | RUS | 2.31 SB |
2 | Silvano Chesani | ITA | 2.31 SB |
2 | Adonios Mastoras | GRE | 2.31 PB |
4. | Alexandr Shustov | RUS | 2.28 SB |
5 | Jaroslav Bába | CZE | 2.28 |
6 | Andrij Prozenko | UKR | 2.28 |
7'si | Gianmarco Tamberi | ITA | 2.24 |
- | Kyriakos Ioannou | CYP | NM |
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Renaud Lavillenie | FRA | 6.04 CR |
2 | Alexander Gripitsch | RUS | 5.85 PB |
3 | Piotr Lisek | KUTUP | 5.85 |
4. | Robert Sobera | KUTUP | 5.80 |
5 | Konstandinos Filippidis | GRE | 5.75 SB |
6 | Valentin Lavillenie | FRA | 5,65 |
7'si | Anton Iwakin | RUS | 5,65 |
7'si | Jan Kudlička | CZE | 5,65 |
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Michel Tornéus | SWE | 8.30 YOK |
2 | Radek Juška | CZE | 8.10 PB |
3 | Andreas Otterling | SWE | 8.06 PB |
4. | Louis Tsatoumas | GRE | 7,98 |
5 | Jean Marie Okutu | ESP | 7,93 |
6 | Pavel Shalin | RUS | 7.80 |
7'si | Alyn Camara | GER | 7.70 |
8 | Yağmur Kask | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 7.24 |
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Nelson Évora | POR | 17.21 SB |
2 | Pablo Torrijos | ESP | 17.04 YOK |
3 | Marian Oprea | ROU | 16.91 SB |
4. | Alexei Feodorov | RUS | 16.88 |
5 | Georgi Zonow | BUL | 16.75 PB |
6 | Dmitri Sorokin | RUS | 16.65 |
7'si | Dzmitryi Platnitsky | BLR | 16.43 |
8 | Rumen Dimitrov | BUL | 16.36 |
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | David Storl | GER | 21.23 |
2 | Asmir Kolaşinac | SRB | 20.90 |
3 | Ladislav Prášil | CZE | 20.66 SB |
4. | Borja Vivas | ESP | 20.59 |
5 | Bob Bertemes | LÜKS | 20.48 |
6 | Konrad Bukowiecki | KUTUP | 20.46 PB |
7'si | Stipe Žunić | CRO | 20.28 |
8 | Tobias Dahm | GER | 19.58 |
Heptatlon
yer | atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Ilya Shkurenev | RUS | 6353 WL |
2 | Arthur Abele | DEU | 6279 PB |
3 | Eelco Sintnicolaas | NED | 6185 SB |
4. | Gaël Quérin | FRA | 6115 PB |
5 | Adam Sebastian Helcelet | CZE | 6031 |
6 | Bastien Auzeil | FRA | 6011 PB |
7'si | Jorge Ureña | ESP | 5941 |
8 | Petter Olson | SWE | 5869 SB |
Kadınlar sonuçları
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Dafne Schippers | NED | 7.05 WL |
2 | Dina Asher-Smith | GBR | 7.08 YOK |
3 | Verena Sailer | GER | 7.09 |
4. | Ezinne Okparaebo | NOR | 7.10 HAYIR |
5 | Mujinga Kambundji | SUI | 7.11 HAYIR |
6 | Olessja Powch | UKR | 7.11 PB |
7'si | Jamile Samuel | NED | 7,19 PB |
8 | Ewa Swoboda | KUTUP | 7.20 MY |
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Natalija Pyhyda | UKR | 51.96 SB |
2 | Indira Terrero | ESP | 52.63 SB |
3 | Seren Bundy-Davies | GBR | 52.64 |
4. | Iveta Putalová | SVK | 52,84 HAYIR |
5 | Marie Gayot | FRA | 53.11 |
6 | Denisa Rosolová | CZE | 53.20 |
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Selina Büchel | SUI | 2: 01.95 |
2 | Natalija Lupu | UKR | 2: 02.25 |
3 | Joanna Jóźwik | KUTUP | 2: 02.45 |
4. | Aníta Hinriksdóttir | ISL | 2: 02.74 |
- | Jenny Meadows | GBR | DNS |
- | Ekaterina Poistogova | RUS | DOP |
İlk başta 2: 01.99 dakika ile ikinci olan Rus Yekaterina Poistogowa'nın sonucu 2017'de doping suçu nedeniyle iptal edilmişti.
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sifan Hassan | NED | 4: 09.04 |
2 | Angelika Cichocka | KUTUP | 4: 10.53 |
3 | Federica Del Buono | ITA | 4: 11.61 |
4. | Katarzyna Broniatowska | KUTUP | 4: 12.71 |
5 | Gesa Felicitas Krause | GER | 4: 15.40 |
6 | Rosie Clarke | GBR | 4: 16.49 |
7'si | Diana Mezuliáníková | CZE | 4: 16,93 PB |
8 | Renata Pliś | KUTUP | 4: 16,96 |
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Elena Korobkina | RUS | 8: 47.62 |
2 | Svyatlana Kudselitsch | BLR | 8: 48.02 PB |
3 | Maureen Koster | NED | 8: 51.64 |
4. | Laura Muir | GBR | 8: 52.44 |
5 | Sandra Eriksson | FIN | 8: 54.06 YOK |
6 | Sofia Ennaoui | KUTUP | 8: 56.77 |
7'si | Giulia Viola | ITA | 8: 59.04 |
8 | Maruša Mišmaš | SLO | 8: 59.51 |
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Alina Talaj | BLR | 7.85 HAYIR |
2 | Lucy Hatton | GBR | 7,90 PB |
3 | Serita Solomon | GBR | 7,93 PB |
4. | Cindy Roleder | GER | 7,93 PB |
5 | Isabelle Pedersen | NOR | 7,96 |
6 | Nooralotta Neziri | FIN | 7,97 YOK |
7'si | Andrea Ivančević | CRO | 8.02 |
8 | Hanna Plotitsyna | UKR | 8.10 |
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Atlet | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Fransa |
Floria Gueï Elea Mariama Diarra Agnès Raharolahy Marie Gayot |
3: 31.61 |
2 | Birleşik Krallık |
Kelly Massey Seren Bundy-Davies Laura Maddox Kirsten McAslan |
3: 31.79 |
3 | Polonya |
Joanna Linkiewicz Małgorzata Hołub Monika Szczęsna Justyna Święty |
3: 31.90 |
4. | Çek Cumhuriyeti |
Denisa Rosolová Helena Jiranová Zdeňka Seidlová Zuzana Hejnová |
3: 32.08 |
5 | Ukrayna |
Natalija Pyhyda Natalija Lupu Alina Lohwynenko Julija Olischewska |
3: 32,39 |
6 | Rusya |
Karina Triputen Jekaterina Renschina Olga Towarnowa Jana Glotowa |
3: 32,53 |
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Maria Kuchina | RUS | 1.97 |
2 | Alessia teselli | ITA | 1.97 SB |
3 | Kamila Lićwinko | KUTUP | 1.94 |
4. | Airinė Palšytė | LTU | 1.94 |
5 | Ruth Beitia | ESP | 1.94 |
6 | Justyna Kasprzycka | KUTUP | 1.94 SB |
7'si | Wenelina Wenewa-Mateewa | BUL | 1.90 |
8 | Michaela Hrubá | CZE | 1.85 |
8 | Barbara Szabó | HUN | 1.85 |
Sırıkla atlama
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Anselika Sidorova | RUS | 4.80 PB |
2 | Ekaterini Stefanidi | GRE | 4.75 |
3 | Angelica Bengtsson | SWE | 4.70 YOK |
4. | Angelina Schuk-Krasnova | RUS | 4.60 |
5 | Marion Fiack | FRA | 4,50 |
5 | Nikoleta Kyriakopoulou | GRE | 4,50 |
- | Katharina Bauer | GER | NM |
- | Lisa Ryzih | GER | DNS |
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Ivana Španović | SRB | 6.98 YOK |
2 | Sosthene Moguenara | GER | 6.83 SB |
3 | Florentina Marincu | ROU | 6.79 EJR |
4. | Alina Rotaru | ROU | 6.74 PB |
5 | Éloyse Lesueur | FRA | 6.73 |
6 | Melanie Bauschke | GER | 6.59 |
7'si | Karin Mey Melis | KAPI | 6.57 |
8 | Aiga Grabuste | LAT | 6.54 |
Üçlü atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterina Koneva | RUS | 14.69 WL |
2 | Gabriela Petrowa | BUL | 14.52 |
3 | Hanna Knjasjewa-Minenko | ISR | 14.49 YOK |
4. | Kristin Gierisch | GER | 14.46 PB |
5 | Patrícia Mamona | POR | 14.32 SB |
6 | Cristina Bujin | ROU | 13.91 |
7'si | Natallia Vyatkina | BLR | 13.69 |
8 | Kristiina Mäkelä | FIN | 13.66 |
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Anita Marton | HUN | 19.23 HAYIR |
2 | Julija Leanzjuk | BLR | 18.60 |
3 | Radoslava Mawrodiewa | BUL | 17.83 |
4. | Alena Abramchuk | BLR | 17.63 |
5 | Paulina Guba | KUTUP | 17.47 |
6 | Denise Hinrichs | GER | 17.35 |
7'si | Anastassija Podolskaya | RUS | 16.81 |
8 | Úrsula Ruiz | ESP | 16.07 |
Pentatlon
yer | Atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Katarina Johnson-Thompson | GBR | 5000 CR |
2 | Nafissatou Thiam | BEL | 4696 PB |
3 | Eliška Klučinová | CZE | 4687 YOK |
4. | Jana Maksimawa | BLR | 4628 |
5 | Antoinette Nana Djimou Ida | FRA | 4591 |
6 | Györgyi Zsivoczky-Farkas | UNG | 4564 |
7'si | Alina Feodorova | UKR | 4563 |
8 | Anuk kuzeni | NED | 4548 |
İnternet linkleri
Commons : 2015 European Athletics Indoor Championships - resimler, videolar ve ses dosyaları koleksiyonu
Bireysel kanıt
- ↑ european-athletics.org'daki geçmiş şampiyonalar hakkındaki veriler kaybolduğu için kaynak mevcut değil.
- ↑ Çek yıldızları Avrupa kapalı alanlara geri sayım ( İngilizce ) Avrupa Atletizm Birliği. 24 Ekim 2013. Erişim tarihi: 19 Nisan 2014.
- ↑ European Athletics, 2015 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasını Prag ( İngilizce ) Alman Yol Yarışları eV'ye verdi. 12 Mayıs 2012. 19 Nisan 2014 tarihinde orjinalinden arşivlendi . Bilgi: Arşiv bağlantısı otomatik olarak eklendi ve henüz kontrol edilmedi. Lütfen orijinal ve arşiv bağlantısını talimatlara göre kontrol edin ve ardından bu uyarıyı kaldırın. Erişim tarihi: April 19, 2014.
- ↑ Kıdemli Rus atletizm antrenörü, CAS yaptırımı dördüncü olarak ömür boyu yasaklandı. In: insidethegames.biz. 7 Nisan 2017, 2 Mayıs 2019'da erişildi .