Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1983
14. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Kent | Budapeşte , Macaristan |
Stadion | Budapeşte Sportcsarnok |
açılış | 5 Mart 1983 |
Son gün | 6 Mart 1983 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1982 | Salon Avrupa Şampiyonası 1984 → |
14 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Mart 5. ve 6., 1983 tarihinde gerçekleşti Macar başkentinde Budapeşte . Mekan, Budapeşte Sportcsarnok'du .
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Stefano Tilli | ITA | 6.63 |
2 | Christian Haas | FRG | 6.64 |
3 | Valentin Atanasov | BUL | 6.66 |
4. | Antoine Richard | FRA | 6.66 |
5 | Wiktor Bryshin | URS | 6.69 |
6 | Arkadiusz Janiak | KUTUP | 6.70 |
5 Mart'ta final
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Alexandr Evgenev | URS | 20.97 |
2 | Jacques Borlée | BEL | 21.13 |
3 | Istvan Nagy | HUN | 21.18 |
4. | Peter Klein | FRG | 21.41 |
5 | Ferenc Öpücük | HUN | 21.57 |
6 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Yevgeny Lomtev | URS | 46.20 |
2 | Ainsley Bennett | GBR | 46.43 |
3 | Ángel Heras | ESP | 46.57 |
4. | Christoph Trappe | FRG | 46.62 |
5 | Dušan Malovec | TCH | 46.65 |
6 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Colomán Trabado | ESP | 1: 46.91 |
2 | Peter Elliott | GBR | 1: 47,58 |
3 | Thierry Tonnelier | FRA | 1: 47.68 |
4. | Petre Drăgoescu | ROU | 1: 47,91 |
5 | Binko Kolew | BUL | 1: 51.94 |
6 | Andrès Garcia | FRA | 2: 04.91 |
6 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 39.82 |
2 | José Manuel Abascal | ESP | 3: 40.39 |
3 | Antti Loikkanen | FIN | 3: 41.31 |
4. | Peter Wirz | SUI | 3: 41.95 |
5 | Claudio Patrignani | ITA | 3: 41.99 |
6 | Andreas Baranski | FRG | 3: 42.54 |
7'si | Jaime López | ESP | 3: 42.96 |
8 | Tamás Szabó | HUN | 3: 44.85 |
6 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Dragan Zdravković | YUG | 7: 54.73 |
2 | Valery Abramov | URS | 7: 57.79 |
3 | Uwe Mönkemeyer | FRG | 7: 58.11 |
4. | Lubomír Tesáček | TCH | 7: 58.72 |
5 | Ari Paunonen | FIN | 7: 59.53 |
6 | Christos Papachristos | GRE | 8: 00.10 |
7'si | László Szász | HUN | 08: 00.20 |
8 | Hagen Melzer | GDR | 8: 00.74 |
6 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Munkelt | GDR | 7.48 |
2 | Arto Bryggare | FIN | 7.60 |
3 | Andreas Oschkenat | GDR | 7.63 |
4. | Axel Schaumann | FRG | 7.64 |
5 | György Bakos | HUN | 7.64 |
6 | Romuald Giegiel | KUTUP | 7.70 |
6 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Carlo Thränhardt | FRG | 2.32 |
2 | Gerd Nagel | FRG | 2.30 |
3 | Mirosław Włodarczyk | KUTUP | 2.27 |
4. | Massimo Di Giorgio | ITA | 2.27 |
5 | Hennadij Avdjejenko | URS | 2.27 |
6 | Andreas Surbeck | FRG | 2.27 |
7'si | Eugen-Cristian Popescu | ROU | 2.24 |
8 | Dariusz Zielke | KUTUP | 2.24 |
5 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Polyakov | URS | 5.60 |
2 | Aleksandrs Obižajevs | URS | 5.60 |
3 | Patrick Abada | FRA | 5.55 |
4. | Atanas Tarew | BUL | 5.55 |
5 | Tadeusz Ślusarski | KUTUP | 5,50 |
6 | Miro Zalar | SWE | 5,45 |
7'si | František Jansa | TCH | 5.40 |
8 | Peter Volmer | FRG | 5.40 |
6 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | László Szalma | HUN | 7,95 |
2 | Gyula Pálóczi | HUN | 7,90 |
3 | Jens Knipphals | FRG | 7.82 |
4. | Antonio Corgos | ESP | 7.78 |
5 | Andrzej Klimaszewski | KUTUP | 7.76 |
6 | Jarmo Kärnä | FIN | 7.73 |
7'si | Dimitrios Delifotis | GRE | 7.73 |
8 | Ürdün Janew | BUL | 7.71 |
6 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Mykola Mussiyenko | URS | 17.12 |
2 | Gennady Valyukevich | URS | 16.94 |
3 | Béla Bakosi | HUN | 16.90 |
4. | Ján Čado | TCH | 16.60 |
5 | Jaak Uudmäe | URS | 16.56 |
6 | Dario Badinelli | ITA | 16.23 |
7'si | Christo Markow | BUL | 16.06 |
8 | Roberto Mazzucato | ITA | 15,99 |
5 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Jānis Bojārs | URS | 20.56 |
2 | Alexandr Baryshnikov | URS | 20.44 |
3 | Ivan Ivančić | YUG | 20.26 |
4. | Josef Kubeš | TCH | 19.53 |
5 | Vladimir Miliç | YUG | 19.21 |
6 | Erwin Weitzl | AUT | 18.69 |
7'si | Olli Kanervisto | FIN | 18.53 |
8 | Remigius Machura | TCH | 18.47 |
5 Mart'ta final
5000 m yürüyüş (gösteri yarışması)
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Anatoly Solomin | URS | 19: 19.93 |
2 | Yevgeny Jewsjukov | URS | 19: 41.66 |
3 | Erling Andersen | NOR | 20: 00.68 |
4. | Steve Barry | GBR | 20: 08.04 |
5 | Endre Andrásfai | HUN | 20: 16.33 |
6 | Zoltan Farkas | HUN | 20: 36.75 |
7'si | József Szűcs | HUN | 21: 35.92 |
Martin Toporek | AUT | DQ |
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marlies Goehr | GDR | 7.09 |
2 | Silke Gladisch | GDR | 7.12 |
3 | Marisa Masullo | ITA | 7.19 |
4. | Beverly Kinch | GBR | 7.19 |
5 | Bärbel Schölzel | GDR | 7.24 |
6 | Marie-Christine Cazier | FRA | 7.38 |
6 Mart'ta final
200 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marita Koch | GDR | 22.39 |
2 | Joan Baptiste | GBR | 23.37 |
3 | Christina Sussiek | FRG | 23.61 |
4. | Els Vader | NED | 23.64 |
Raisa Machova | URS | DNF |
5 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jarmila Kratochvílová | TCH | 49.69 |
2 | Kirsten Siemon | GDR | 51.70 |
3 | Rossiza Stamenova | BUL | 52.36 |
4. | Judit Forgács | HUN | 53.86 |
5 | Karoline Böceği | AUT | 53.92 |
6 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Kitova | URS | 2: 01.28 |
2 | Zuzana Moravčíková | TCH | 2: 01.66 |
3 | Olga Simakova | URS | 2: 02.25 |
4. | Doina Melinte | ROU | 2: 02.70 |
5 | Ines kuş şarkısı | GDR | 2: 03.11 |
6 | Jane Finch | GBR | 2: 03.21 |
6 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Brigitte Kraus | FRG | 4: 16.14 |
2 | Maria Radu | ROU | 4: 17.16 |
3 | Ivana Kleinová | TCH | 4: 17.21 |
4. | Gabriella Dorio | ITA | 4: 17.42 |
5 | Anne-Marie Van Nuffel | BEL | 4: 20.73 |
6 | Elena Sipatova | URS | 4: 24.19 |
7'si | Zita Agoston | HUN | 4: 27,74 |
6 Mart'ta final
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Elena Sipatova | URS | 9: 04.40 |
2 | Agnese Possamai | ITA | 9: 04.41 |
3 | Jelena Malychina | URS | 9: 04.52 |
4. | Vera Michallek | FRG | 9: 06.71 |
5 | Ilona Jankó | HUN | 9: 30.28 |
6 | Margherita Gargano | ITA | 9: 32,56 |
7'si | Doris Weilharter | AUT | 9: 35.65 |
6 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Bettine Jahn | GDR | 7.75 |
2 | Kerstin çocuğu | GDR | 7,96 |
3 | Tatiana Maljuvanets | URS | 8.07 |
4. | Ginka Sagortschewa | BUL | 8.08 |
5 | Ulrike Denk | FRG | 8.20 |
6 | Edith Oker | FRG | 8.21 |
5 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Tamara Bykowa | URS | 2.03 |
2 | Larissa Kositsyna | URS | 1.94 |
3 | Maryse Éwanjé-Épée | FRA | 1.92 |
4. | Emese Béla | HUN | 1.90 |
5 | Sylvie Prenveille | FRA | 1.87 |
6 | Christine Soetewey | BEL | 1.84 |
Susanne Lorentzon | SWE | 1.84 | |
8 | Lidija Lapajne | YUG | 1.84 |
6 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Eva Murková | TCH | 6.77 |
2 | Helga Radtke | GDR | 6.63 |
3 | Heike Daute | GDR | 6,61 |
4. | Gina Ghioroaie | ROU | 6.53 |
5 | Anke Weigt | FRG | 6.41 |
6 | Zsuzsa Vanyek | HUN | 6.39 |
7'si | Ludmila Jimramovská | TCH | 6.31 |
8 | Yasemin incir | FRG | 6.30 |
5 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 20.61 |
2 | Helma Knorscheidt | GDR | 20.35 |
3 | Zdeňka Šilhavá | TCH | 19.56 |
4. | Mihaela Loghin | ROU | 19.33 |
5 | Nunu Abashydze | URS | 19.27 |
6 | Venissa Başkanı | GBR | 17.89 |
7'si | Simone Créantor | FRA | 16.29 |
6 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde