Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 2002
27. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
2007 yılında Feribot-Dusika-Hallenstadion | |
Kent | Viyana , Avusturya |
Stadyum | Feribot Dusika kapalı stadyum |
açılış | 1 Mart 2002 |
Son gün | 3 Mart 2002 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 2000 | Salon Avrupa Şampiyonası 2005 → |
27 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası içinde 3., 2002 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Ferry-Dusika-Hallenstadion'a içinde Viyana . Avusturya başkenti, 1970 ve 1979'dan bu yana üçüncü kez bu etkinliğe mekan oldu.
İki dünya rekoru yarışmalar sırasında ayarlandı: tarafından Jolanda Ceplak içinde 800 metrelik kaçak ve tarafından Svetlana Feofanowa içinde sırıkla . Toplamda, Viyana'daki sporcular 48 ulusal rekor ve yedi şampiyonluk rekoru kırdı.
erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jason Bahçıvan | GBR | 6,49 CR |
2 | Mark Lewis-Francis | GBR | 6.55 |
3 | Anatoly Dowhal | UKR | 6.62 |
4. | bongelo bongelemba | BEL | 6.67 |
5 | Francesco Scuderi | ITA | 6.69 |
6. | Patrik Lövgren | SWE | 6.70 |
7. | John Ertzaard | NOR | 6.74 |
8. | Andrea Rebino | ITA | 6.74 |
Tarih: 3 Mart
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marcin Urbaś | KUTUP | 20.64 |
2 | Hıristiyan Malcolm | GBR | 20.65 |
3 | Robert Mackowiak | KUTUP | 20.77 |
4. | Daniel Caines | GBR | 20.14 |
5 | Radek Zachoval | Çek Cumhuriyeti | 21.15 |
6. | Marcin Jędrusinski | KUTUP | 21.78 |
Tarih: 2 Mart
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marek Plawgo | KUTUP | 45,39 CR |
2 | Jimisola Laursen | SWE | 45.59 HAYIR |
3 | Ioan Vieru | ROU | 46.17 |
4. | Piotr Rysiukiewicz | KUTUP | 46.32 |
5 | Jiří Mužík | Çek Cumhuriyeti | 46.36 |
6. | Marc Foucan | FRA | 47.40 |
Tarih: 3 Mart
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Pawel Czapiewski | KUTUP | 1: 44.78 CR |
2 | Andre Bucher | SUI | 1: 44.93 HAYIR |
3 | Antonio Manuel Reina | ESP | 1: 45.25 HAYIR |
4. | Dmitry Bogdanov | RUS | 1: 45.84 |
5 | Sergey Koshevnikov | RUS | 1: 46.13 |
6. | David Fiegen | LÜKS | 1: 47.44 HAYIR |
Tarih: 3 Mart
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Rui Silva | POR | 3: 49,93 |
2 | Juan Carlos Higuero | ESP | 3: 50.08 |
3 | Michael Doğu | GBR | 3: 50.52 |
4. | Branko Zorko | CRO | 3: 50.66 |
5 | Michal Sneberger | Çek Cumhuriyeti | 3: 50.70 |
6. | James Nolan | IRL | 3: 50.84 |
7. | Said Chebili | FRA | 3: 51.00 |
8. | Andrey Sadorozhni | RUS | 3: 51.48 |
Tarih: 2 Mart
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Alberto Garcia | ESP | 7: 43.89 CR |
2 | Antonio David Jimenez | ESP | 7: 46.49 |
3 | İsa España | ESP | 7: 48.08 |
3 | John Mayock | GBR | 7: 48.08 |
5 | Michael Buchleitner | AUT | 7: 54.39 |
6. | Muhammed Murhit | BEL | 7: 59.79 |
7. | Sergey İvanov | RUS | 8: 02.98 |
8. | Mindaugas Pukštas | LTU | 8: 03.21 |
Tarih: 2 Mart
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | GBR | 7.40 |
2 | Elmar Lichtenegger | AUT | 7,44 |
3 | Staņislavs Olijars | LAT | 7,51 |
4. | Florian Schwarthoff | GER | 7.59 |
5 | Robert Kronberg | SWE | 7.67 |
6. | Peter Coghlan | IRL | 7.67 |
7. | Mike Fenner | GER | 7.70 |
Yevgeni Peçonkin | RUS | DQ |
Tarih: 2 Mart
Başlangıçta üçüncü olan Jewgeni Pechonkin (7.50 sn) doping nedeniyle diskalifiye edildi.
4 × 400 m röle
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Marek Plawgo Piotr Rysiukiewicz Artur Gąsiewski Robert Maćkowiak |
3: 05.50 CR |
2 | Fransa |
Marc Foucan Laurent Claudel Loïc Lerouge Stephane Diagana |
3: 06.42 |
3 | ispanya |
Carlos Meléndez David Kanalı Salvador Rodríguez Alberto Martínez |
3: 06.60 HAYIR |
4. | Rusya |
Alexandr Ussow Jewgeni Lebedew Alexandr Ladejschtschikow Oleg Mishukov |
3: 08.02 |
5 | Avusturya |
Thomas Scheidl Andreas Rechbauer Klaus Angerer Wolfgang Göschl |
3: 13.81 |
Tarih: 3 Mart
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Staffan plajı | SWE | 2.34 |
2 | Stefan Holm | SWE | 2.30 |
3 | Yaroslav Rıbakov | RUS | 2.30 |
4. | Andrij Sokolowskyj | UKR | 2.27 |
5 | Joan Büyüleyici | FRA | 2.24 |
6. | Tomáš Janků | Çek Cumhuriyeti | 2.24 |
7. | Henads Maros | BLR | 2.24 |
Wilbert Pennings | NED | 2.24 |
Tarih: 3 Mart
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Tim Lobinger | GER | 5.75 |
2 | Patrik Kristiansson | SWE | 5.75 HAYIR |
3 | Lars Börgeling | GER | 5.75 |
4. | Adam Kolasa | KUTUP | 5.70 |
5 | Thibaut Duval | BEL | 5.70 HAYIR |
6. | Pavel Gerasimov | RUS | 5.60 |
7. | Piotr Buciarski | NS | 5.50 |
8. | Richard Spiegelburg | GER | 5.40 |
Tarih: 2 Mart
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Raul Fernandez | ESP | 8.22 CR |
2 | Yago Lamela | ESP | 8.17 |
3 | Petar Datschew | BUL | 8.17 |
4. | Oleksiy Lukaşeviç | UKR | 8.11 |
5 | Kirill Sossunov | RUS | 8.02 |
6. | Volodimir Syuskov | UKR | 7.97 |
7. | Vitaliy Şkurlatov | RUS | 7,95 |
Kadro Klouchi | FRA | deniz mili |
Tarih: 2 Mart
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Christian Olsson | SWE | 17.54 CR |
2 | Marian Oprea | ROU | 17.22 |
3 | Aljaksandr Hlavazki | BLR | 17.05 |
4. | Fabrizio Donato | ITA | 16.90 |
5 | Rostislav Dimitrov | BUL | 16.79 |
6. | Alexandr Sergeyev | RUS | 16.56 |
7. | Igor Spasovchodsky | RUS | 16.52 |
8. | Karl Taillepierre | FRA | 16.46 |
Tarih: 3 Mart
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Manuel Martinez | ESP | 21.26 HAYIR |
2 | Joachim Olsen | NS | 21.23 |
3 | Pavel Chumachenko | RUS | 20.30 |
4. | Ville Tiisanoja | yüzgeç | 20.19 |
5 | Petr Stehlík | Çek Cumhuriyeti | 19.86 |
6. | Pavel Lyschyn | BLR | 19.79 |
7. | Jimmy Nordin | SWE | 19.69 |
Mikuláš Konopka | SVK | DQ |
Tarih: 2 Mart
Başlangıçta üçüncü olan Mikuláš Konopka (20.87 m) doping nedeniyle diskalifiye edildi.
Heptatlon
yer | atlet | ülke | Puan |
---|---|---|---|
1 | Roman Sebrle | Çek Cumhuriyeti | 6280 |
2 | Tomáš Dvořák | Çek Cumhuriyeti | 6165 |
3 | Erki Nool | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 6084 |
4. | Jón Arnar Magnusson | ISL | 5996 |
5 | Attila Zsivóczky | HUN | 5857 |
6. | Zsolt Kürtösi | HUN | 5950 |
7. | Óscar González | ESP | 5873 |
8. | Nadir El Fassi | FRA | 5844 |
Tarih: 1. – 2. Mart
Heptatlon, 60 metre koşu, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama, 60 metre engelli, sırıkla atlama ve 1000 metre koşu disiplinlerinden oluşmaktadır.
Kadınlar
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Kim Gevaert | BEL | 7.16 HAYIR |
2 | Marina Kislowa | RUS | 7.18 |
3 | Gürcistan Kokloni | GRE | 7.22 |
4. | Karin Mayr | AUT | 7.22 |
5 | marion wagner | GER | 7.23 |
6. | Larissa Kruglowa | RUS | 7.25 |
7. | Andrea Philipp | GER | 7.27 |
8. | Sasa Prokofjev | SLO | 7.37 |
Tarih: 3 Mart
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Muriel Hurtis | FRA | 22.52 |
2 | Karin Mayr | AUT | 22.70 HAYIR |
3 | Gabi Rockmeier | GER | 23.05 |
4. | Nora Ivanova-Güner | KAPI | 23.08 HAYIR |
5 | Sylviane Felix | FRA | 23.87 |
6. | Ekaterina Maschowa | BUL | 23.99 |
Tarih: 2 Mart
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Natalja Antjuch | RUS | 51.65 |
2 | Claudia Marx | GER | 52.15 |
3 | Karen Shinkins | IRL | 52.17 |
4. | Natalya İvanova | RUS | 52.23 |
5 | Yulia Pechonkina | RUS | 52.91 |
6. | Catherine Murphy | GBR | 52.98 |
Tarih: 3 Mart
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Jolanda Čeplak | SLO | 1: 55.82 WR |
2 | Stephanie Graf | AUT | 1: 55.85 HAYIR |
3 | Elisabeth Grousselle | FRA | 2: 01.46 |
4. | Mayte Martinez | ESP | 2: 01.50 |
5 | Svetlana Çerkassova | RUS | 2: 02.80 |
6. | Sandra Yıldızları | BEL | 2: 07.33 |
Tarih: 3 Mart
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterina Pushanova | RUS | 4: 06.30 |
2 | Elena Iagar | ROU | 4: 06.90 |
3 | Alesja Turawa | BLR | 4: 07.69 |
4. | Yulia Kosenkova | RUS | 4: 08.63 |
5 | Daniela Jordanova | BUL | 4: 10.47 |
6. | Olga Komjagina | RUS | 4: 11.97 |
7. | Sara Palmas | ITA | 4: 13.21 |
8. | Zulema Fuentes-Pila | ESP | 4: 15.23 |
Tarih: 3 Mart
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Marta Dominguez | ESP | 8: 53.87 |
2 | carla sacramento | POR | 8: 53.96 |
3 | Jelena Sadorozhnaya | RUS | 8: 58.36 |
4. | suzanne pompacı | AUT | 8: 59.93 |
5 | Lilia Volkova | RUS | 9: 02.48 |
6. | Cristina Grosu | ROU | 9: 02.99 |
7. | Maria Luisa Larraga | ESP | 9: 03.45 |
8. | Sabrina Mockenhaupt | GER | 9: 03.82 |
Tarih: 3 Mart
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Linda Ferga | FRA | 7.96 |
2 | Kirsten Bolm | GER | 7.97 |
3 | Patricia Girard | FRA | 7.98 |
4. | Nicole Ramalalanirina | FRA | 8.01 |
5 | Flora Redoumi | GRE | 8.02 |
6. | Diane Allahgreen | GBR | 8.06 |
7. | Nadine Hentschke | GER | 8.20 |
zafer alozie | ESP | DQ |
Tarih: 2 Mart
Başlangıçta birinci olan Glory Alozie (7.84 s) daha sonra diskalifiye edildi çünkü Nijerya Atletizm Birliği tarafından onaylanmadığı için İspanya'ya henüz uygun değildi.
4 × 400 m röle
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Belarus |
Kazjaryna Stankewitsch Iryna Chljustawa Hanna Kosak Swjatlana Ussowitsch |
3: 32.24 CR |
2 | Polonya |
Anna Pacholak Aneta Lemiesz Anna Zagorska Grażyna Prokopek |
3: 32.45 HAYIR |
3 | İtalya |
Daniela Reina Patrizia Spuri Carla Barbarino Danielle Perpoli |
3: 36.49 |
4. | Avusturya |
Sabine Gasselseder Eva-Maria Schöftner Sabine Mick Brigitte Mühlbacher |
3: 42.24 |
Tarih: 3 Mart
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Marina Kupzowa | RUS | 2.03 HAYIR |
2 | Thora Győrffy | HUN | 1,95 |
Kajsa Bergqvist | SWE | 1,95 | |
4. | Kathryn Holinski | GER | 1,93 |
5 | Elena Slessarenko | RUS | 1.90 |
Anna Ksok | KUTUP | 1.90 | |
Susan Jones | GBR | 1.90 | |
8. | Oana Pantelimon | ROU | 1.90 |
Tarih: 2 Mart
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Feofanova | RUS | 4.75 WR |
2 | Yvonne Buschbaum | GER | 4.65 HAYIR |
3 | Monika Pyrek | KUTUP | 4.60 HAYIR |
4. | Annika Becker | GER | 4.55 |
5 | Christine Adams | GER | 4.50 |
6. | Pavla Hamáčková | Çek Cumhuriyeti | 4.35 |
7. | Kirsten Belin | SWE | 4.30 |
8. | Elena Belyakova | RUS | 4.20 |
Tarih: 3 Mart
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Niki Xanthou | GRE | 6.74 |
2 | Olga Rublyova | RUS | 6.74 |
3 | Lyudmila Galkina | RUS | 6.68 |
4. | Irina Simagina | RUS | 6.64 |
5 | Stiliani Pilatou | GRE | 6.57 |
6. | Zita Ajkler | HUN | 6.48 |
7. | Lucie Komrsková | Çek Cumhuriyeti | 6.44 |
8. | Antonia Jordanova | BUL | 6.43 |
Tarih: 3 Mart
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Teresa Marinova | BUL | 14.81 |
2 | Ashia Hansen | GBR | 14.71 |
3 | Elena Oleinikova | RUS | 14.30 |
4. | Nadezhda Baschenowa | RUS | 14.20 |
5 | Cristina Nicolau | ROU | 14.11 |
6. | Marija Martinović | YUG | 14.00 |
7. | Irina Vasilyeva | RUS | 13.82 |
8. | Carlota Castrejana | ESP | 13.74 |
Tarih: 2 Mart
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Wita Pavlysch | UKR | 19.76 |
2 | assunta legnante | ITA | 18.60 |
3 | Lieja Koeman | NED | 18.53 |
4. | Valentina Fedyushina | AUT | 18.23 |
5 | Lyudmila Sechko | RUS | 18.14 |
6. | Elena Hila | ROU | 17.52 |
7. | Cristiana Checchi | ITA | 17.36 |
Tarih: 2 Mart
Pentatlon
yer | atlet | ülke | Puan |
---|---|---|---|
1 | Elena Prohorova | RUS | 4622 |
2 | Naide Gomes | POR | 4595 |
3 | carolina klüft | SWE | 4535 |
4. | Anzhela Atroşçenko | KAPI | 4503 |
5 | Sonja Kesselschläger | GER | 4402 |
6. | Magdalena Szczepanska | KUTUP | 4382 |
7. | Maria Peinado | ESP | 4320 |
8. | Larissa Netseporuk | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 4319 |
Tarih: 1 Mart
Pentatlon, 60 metre engelli, yüksek atlama, gülle atma, uzun atlama ve 800 metre koşu disiplinlerinden oluşmaktadır.
madalya tablosu
28 karardan sonra madalya tablosu finali | |||||
---|---|---|---|---|---|
yer | ülke | altın | gümüş | bronz | Toplam |
1 | Rusya | 5 | 2 | 4. | 11 |
2 | ispanya | 4. | 3 | 3 | 10 |
3 | Polonya | 4. | 1 | 2 | 7. |
4. | İsveç | 2 | 4. | 1 | 7. |
5 | Birleşik Krallık | 2 | 3 | 2 | 7. |
6. | Fransa | 2 | 1 | 1 | 4. |
7. | Belçika | 2 | - | - | 2 |
8. | Almanya | 1 | 3 | 2 | 6. |
9 | Portekiz | 1 | 2 | - | 3 |
9 | Çek Cumhuriyeti | 1 | 2 | - | 3 |
11 | Ukrayna | 1 | - | 2 | 3 |
12. | Bulgaristan | 1 | - | 1 | 2 |
12. | Yunanistan | 1 | - | 1 | 2 |
14. | Slovenya | 1 | - | - | 1 |
15. | Avusturya | - | 3 | - | 3 |
16 | Romanya | - | 2 | 1 | 3 |
17. | İtalya | - | 1 | 1 | 2 |
18. | Danimarka | - | 1 | - | 1 |
18. | Macaristan | - | 1 | - | 1 |
18. | İsviçre | - | 1 | - | 1 |
21 | İrlanda | - | - | 2 | 2 |
21 | Belarus | - | - | 2 | 2 |
23 | Estonya | - | - | 1 | 1 |
23 | Letonya | - | - | 1 | 1 |
23 | Hollanda | - | - | 1 | 1 |
Kısaltmalar
- CR: Avrupa salon şampiyonası rekoru
- DQ: diskalifiye edildi
- NM: geçerli bir deneme değil
- NR: ulusal rekor
- PB: kişisel en iyi
- SB: sezonun en iyi kişisel
- WR: dünya rekoru
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Avrupa Salon Şampiyonası 2002, Gün 1 , 2. Gün , 3. Gün , üzerinde sonuçlar athletix.org
- 27. Avrupa Salon Şampiyonası 2002 , Avrupa Atletizm Birliği web sitesinde inceleme,13 Haziran 2006