Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 2013
32. Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası | |
---|---|
Göteborg'daki İskandinavya | |
Kent | Göteborg , İsveç |
Stadion | İskandinavya |
katılan ülkeler | 47 (bildirildi) |
Katılan sporcular | 578 (bildirildi) |
Müsabakalar | 26. |
açılış | 1 Mart 2013 |
Son gün | 03 Mart 2013 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 2011 | Salon Avrupa Şampiyonası 2015 → |
Madalya tablosu (26 karardan sonra nihai sonuç) | |||||
---|---|---|---|---|---|
yer | millet | ||||
1 | Rusya | 4. | 7'si | 3 | 14'ü |
2 | İngiltere ve NI | 4. | 3 | 1 | 8 |
3 | Fransa | 4. | 2 | 3 | 9 |
4. | Ukrayna | 3 | 0 | 1 | 4. |
5 | ispanya | 1 | 3 | 0 | 4. |
6 | İsveç | 1 | 2 | 3 | 6 |
7'si | Almanya | 1 | 2 | 2 | 5 |
8 | İtalya | 1 | 1 | 4. | 6 |
9 | Polonya | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Türkiye | 1 | 1 | 0 | 2 |
... | |||||
Toplam | 26. | 26. | 26. | 78 | |
Tam madalya tablosu |
32 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası içinde 3., 2013 1 Mart kentinde düzenlendi Scandinavium içinde Gothenburg . Bu olay İsveç topraklarında dördüncü , Göteborg'da üçüncü kez gerçekleşti.
Mekan için başvurular
Göteborg başlangıçta 2011 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına ev sahipliği yapmak için başvurdu . Ancak, bu Paris'e verildikten sonra , Gothenburg bunun yerine 2013 ihalesini kazandı.
Scandinavium, 1974 ve 1984 yıllarında Avrupa Atletizm Salon Şampiyonalarına ve ayrıca buz hokeyi ve hentbol gibi diğer spor dallarında çok sayıda uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaptı . Göteborg şehri , 1995 Dünya Atletizm Şampiyonası ve 2006 Avrupa Atletizm Şampiyonası dahil olmak üzere geçmişte diğer büyük atletizm etkinliklerine de ev sahipliği yapmıştır .
Katılımcılar
Yarışmalara 47 ülkeden toplam 578 sporcu katıldı.
Sonuçlar erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jimmy Vicaut | FRA | 6.48 |
2 | James Dasaolu | GBR | 6.48 |
3 | Michael Tumi | ITA | 6.52 |
4. | Jaysuma Saidy Ndure | NOR | 6,61 |
5 | Odain Rose | SWE | 6.62 |
6 | Julian Reus | DEU | 6.62 |
7'si | Harry Aikines-Aryeetey | GBR | 6.63 |
8 | Emmanuel Biron | FRA | 6.63 |
Almanca konuşulan ülkelerden diğer katılımcılar:
12. sıra Rolf Fongue : Yarı finalde 6.75 saniye ile elendi .
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Pavel Maslák | CZE | 45.66 |
2 | Nigel Levine | GBR | 46.21 |
3 | Pavel Trenichin | RUS | 46.70 |
4. | Volodymyr Burakov | UKR | 46.79 |
5 | Michael Bingham | GBR | 46.81 |
6 | Richard Strachan | GBR | 47.02 |
Pawel Trenichin bitiş çizgisini üçüncü sırada geçti, ancak daha sonra bir Strauchler ile pistten ayrıldığı için diskalifiye edildi. Daha sonra bir protesto diskalifiye durumunu kaldırdı.
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Adam Kszczot | KUTUP | 1: 48.69 |
2 | Kevin López | ESP | 1: 49,31 |
3 | Muhtar Muhammed | GBR | 1: 49.60 |
4. | Anason ananenka | BLR | 1: 49.61 |
5 | Taras Bybyk | UKR | 1: 50.38 |
6 | Luis Alberto Marco | ESP | 1: 51.69 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılanlar:
8. sıra Andreas Rapatz : Ön turda 1: 50.11 dakika ile elendi.
15. sıra Nikolaus Franzmair : Ön turda 1: 51.10 dakika ile elendi.
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Mahiedine Mekhissi-Benabbad | FRA | 3: 37.17 |
2 | İlham Tanui Özbilen | KAPI | 3: 37.22 |
3 | Simon Denissel | FRA | 3: 37.70 |
4. | Marcin Lewandowski | KUTUP | 3: 39.19 |
5 | Arturo Casado | ESP | 3: 39,36 |
6 | Helio Gomes | POR | 3: 39.46 |
7'si | Bartosz Nowicki | KUTUP | 3: 39,74 |
8 | David Bustos | ESP | 3: 40.14 |
9 | Oleksandr Borysyuk | UKR | 3: 42.15 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılanlar:
10. sıra Florian Orth : Ön eleme turunda 3: 43.57 ile elendi.
14. sıra Andreas Vojta : Ön turda starttan birkaç metre sonra düşerek 3: 45.54 ile elendi.
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Hayle Ibrahimov | AZE | 7: 49.74 |
2 | Juan Carlos Higuero | ESP | 7: 50.26 |
3 | Ciarán Ó Lionáird | IRL | 7: 50.40 |
4. | Yoann Kowal | FRA | 7: 50.89 |
5 | Florian Carvalho | FRA | 7: 53.23 |
6 | Halil Akkaş | KAPI | 7: 54.89 |
7'si | Roberto Alaiz | ESP | 7: 55.12 |
8 | Lander Tijtgat | BEL | 7: 55.59 |
9 | Adil Bouafif | SWE | 7: 59.81 |
10 | Polat Kemboi Arıkan | KAPI | 8: 00.72 |
11 | Henrik Ingebrigtsen | NOR | 8: 02.42 |
12'si | Andrey Safronov | RUS | 8: 15.37 |
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Sergei Schubenkow | RUS | 7.49 |
2 | Paolo Dal Molin | ITA | 7.51 |
3 | Pascal Martinot-Lagarde | FRA | 7.53 |
4. | Balázs Baji | UNG | 7.56 |
5 | Erik Balnuweit | GER | 7.58 |
6 | Maxim Lynscha | BLR | 7.58 |
7'si | Konstandinos Douvalidis | GRE | 7.64 |
8 | Konstantin Schabanow | RUS | 7.66 |
Almanca konuşulan ülkelerden diğer katılımcılar:
16. sıra Matthias Bühler : 7.78 saniye ile ikinci sırada elendi.
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | GBR |
Michael Bingham Richard Buck Nigel Levine Richard Strachan |
3: 05.78 |
2 | RUS |
Pawel Trenichin Yuri Trambowezki Konstantin Swetschkar Vladimir Krasnov |
3: 06.96 |
3 | CZE |
Daniel Němeček Josef Prorok Petr Lichý Pavel Maslák |
3: 07.64 |
4. | BEL |
Antoine Gillet Kevin Borlée Arnaud Ghislain Tim Rummens |
3: 07.98 |
5 | SWE |
Felix Francois Nil De Oliveira Johan Wissman Dennis Forsman |
3: 09.42 |
KUTUP |
Michał Pietrzak Rafał Omelko Łukasz Domagała Grzegorz Sobiński |
DQ |
İngiliz takımı koşudan sonra diskalifiye edildi. Bir protesto bu diskalifiyeyi iptal etti.
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Sergei Çamurluk | RUS | 2.35 |
2 | Alexei Dmitrik | RUS | 2.33 |
3 | Jaroslav Bába | CZE | 2.31 |
4. | Adonios Mastoras | GRE | 2.29 |
5 | Gianmarco Tamberi | ITA | 2.29 |
6 | Robbie Grabarz | GBR | 2.23 |
7'si | Mickael Hanany | FRA | 2.23 |
8 | Dmytro Demjanjuk | UKR | 2.21 |
9 | Konstandinos Baniotis | GRE | 2.19 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılımcılar:
22. sıra Matthias Haverney : Elemede 2.13 m ile elendi .
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Renaud Lavillenie | FRA | 6.01 |
2 | Bjorn Otto | GER | 5,76 |
3 | Malte Mohr | GER | 5,76 |
4. | Konstandinos Filippidis | GRE | 5,76 |
5 | Jan Kudlička | CZE | 5,71 |
6 | Steven Lewis | GBR | 5,71 |
7'si | Robert Sobera | KUTUP | 5,71 |
8 | Raphael Holzdeppe | GER | 5,61 |
Renaud Lavillenie , Bubka'dan sonra 6.07 metrenin üzerine atlayan ilk kişi oldu . Çubuk artık karavanda doğru olmadığından, atlayış hakimler tarafından tanınmadı.
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Alexander Menkow | RUS | 8.31 |
2 | Michel Tornéus | SWE | 8.29 |
3 | Christian Reif | GER | 8.07 |
4. | Eero Haapala | FIN | 8.05 |
5 | Louis Tsatoumas | GRE | 8.00 |
6 | Tommi Evilä | FIN | 7,96 |
7'si | Chris Tomlinson | GBR | 7,95 |
8 | Elvijs Misāns | LAT | 7.68 |
Almanca konuşulan ülkelerden diğer yarışmacılar:
9. sıra Sebastian Bayer : Elemede 7,91 m ile elendi.
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Daniele Greco | ITA | 17.70 |
2 | Ruslan Samitov | RUS | 17.30 |
3 | Alexei Feodorov | RUS | 17.12 |
4. | Viktor Kuznyetsov | UKR | 17.02 |
5 | Harold Correa | FRA | 16.92 |
6 | Karl Taillepierre | FRA | 16.72 |
7'si | Zlatozar Atanasov | BUL | 16.57 |
8 | Fabian Florant | NED | 16.55 |
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Asmir Kolaşinac | SER | 20.62 |
2 | Hamza Alić | BIH | 20.34 |
3 | Ladislav Prášil | CZE | 20.29 |
4. | Ralf Bartels | GER | 20.16 |
5 | Marco Fortes | POR | 20.02 |
6 | Aleksandr Bulanov | RUS | 19.70 |
7'si | Marco Schmidt | GER | 19.63 |
8 | Niklas Arrhenius | SWE | 19.17 |
Almanca konuşulan ülkelerden diğer katılımcılar:
20. sıra Lukas Weißhaidinger : Ön turda 18.38 m ile elendi.
Heptatlon
yer | atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Eelco Sintnicolaas | NED | 6372 |
2 | Kevin Mayer | FRA | 6297 |
3 | Mihail Dudas | SRB | 6099 |
4. | Adam Helcelet | CZE | 6095 |
5 | Ilya Shkurenev | RUS | 6018 |
6 | Fabian Rosenquist | SWE | 5979 |
7'si | Artem Lukyanenko | RUS | 5953 |
8 | Pelle Rietveld | NED | 5906 |
9 | Kaarel Jõeväli | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 5841 |
10 | Tiago Marto | POR | 5680 |
11 | Dominik Distelberger | AUT | 5623 |
12'si | Jérémy Lelievre | FRA | 5112 |
13 | Petter Olson | SWE | 4933 |
- | Mikk Pahapill | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | DNF |
- | Attila Szabó | HUN | DNF |
Kadınlar sonuçları
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marija Rjemjen | UKR | 7.10 |
2 | Myriam Soumaré | FRA | 7.11 |
3 | Ivet Lalova | BUL | 7.12 |
4. | Dafne Schippers | NED | 7.14 |
5 | Asha Philip | GBR | 7.15 |
6 | Ezinne Okparaebo | NOR | 7.16 |
7'si | Verena Sailer | GER | 7.16 |
- | Tezjan Naimova | BUL | DQ |
Yarışı 7.10 s'de kazanan Bulgar Tesdschan Naimowa, doping nedeniyle unvanı alamadı.
Almanca konuşulan ülkelerden gelen diğer katılımcılar:
16 yer Tatjana Pinto : 7.41 s ile ön turunda elendi.
20. sıra Mujinga Kambundji : Ön turda 7,42 sn ile elendi.
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Perri Shakes-Drayton | GBR | 50.85 |
2 | Eilidh Çocuk | GBR | 51.45 |
3 | Moa Hjelmer | SWE | 52.04 |
4. | Zuzana Hejnová | CZE | 52.12 |
5 | Denisa Rosolová | CZE | 52.71 |
6 | Shana Cox | GBR | 53.15 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılanlar:
17. sıra Léa Sprunger : Ön eleme turunda 54.45 saniye ile elendi.
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Natalija Lupu | UKR | 2: 00.26 |
2 | Jelena Kotulskaya | RUS | 2: 00.98 |
3 | Maryna Arsamassawa | BLR | 2: 01.21 |
4. | Jennifer Meadows | GBR | 2: 01.51 |
5 | Olha Lyachowa | UKR | 2: 02.12 |
6 | Ciara Everard | IRL | 2: 02.55 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılımcılar:
4.lük (yarı finalde) Selina Büchel : Yarı finalde 2: 01.64 dakika ile elendi.
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Ababa Aregawi | SWE | 4: 04.47 |
2 | Isabel Macías | ESP | 4: 14.19 |
3 | Katarzyna Broniatowska | KUTUP | 4: 14.30 |
4. | Natallja Karejwa | BLR | 4: 15.15 |
5 | Svetlana Podosevova | RUS | 4: 16.32 |
6 | Elena Soboleva | RUS | 4: 16.50 |
7'si | Giulia Viola | ITA | 4: 16.83 |
8 | Laura Muir | GBR | 4: 18.39 |
9 | Natalia Rodríguez | ESP | DNS |
Almanca konuşulan ülkelerden gelen katılımcılar:
16 yer Diana Sujew : 4 ile yeterlilik elendi: 17.27 dk.
18. sıra Elina Sujew : elemelerde 4: 17.81 dakika ile elendi.
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sara Moreira | POR | 8: 58.50 |
2 | Corinna Harrer | GER | 09:00 |
3 | Fionnuala Britton | IRL | 9: 00.54 |
4. | Elena Korobkina | RUS | 9: 00.59 |
5 | Almensch Belete | BEL | 9: 03.89 |
6 | Lauren Howarth | GBR | 9: 04.04 |
7'si | Christine Bardelle | FRA | 9: 08.62 |
8 | Polina Jelizarova | LAT | 9: 09.86 |
9 | Roxana Bârcă | ROU | 9: 10.51 |
10 | Dudu Karakaya | KAPI | 9: 15.07 |
11 | Ancuța Bobocel | ROU | 9: 18.37 |
12'si | Natalya Aristarkhova | RUS | 9: 23.28 |
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Nevin Yanit | KAPI | 7.89 |
2 | Alina Talaj | BLR | 7,94 |
3 | Veronica Borsi | ITA | 7,94 |
4. | Derval O'Rourke | IRL | 7,95 |
5 | Yulia Kondakova | RUS | 7,99 |
6 | Eline Berings | BEL | 8.08 |
7'si | Micol Cattaneo | ITA | 8.11 |
8 | Nooralotta Neziri | FIN | 8.19 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılımcılar:
11. sıra Nadine Hildebrand : Yarı finalde 8.11 saniye ile elendi.
18. sıra Noemi Zbären : Ön koşuda 8,21 saniye ile elendi.
4 x 400 metre rölesi
yer | ülke | Atlet | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | GBR |
Eilidh Çocuk Shana Cox Christine Ohuruogu Perri Shakes-Drayton |
3: 27.56 |
2 | RUS |
Olga Towarnowa Tatiana Weschkurowa Nadezhda Kotlyarova Xenija Sadorina |
3: 28.18 |
3 | CZE |
Denisa Rosolová Jitka Bartoničková Lenka Masná Zuzana Hejnová |
3: 28.49 |
4. | FRA |
Myriam Soumaré Muriel Hurtis Phara Anacharsis Marie Gayot |
3: 28.71 |
5 | UKR |
Yulia Krasnoschtschok Olha Bibik Xenija Barandjuk Olha Semljak |
3: 34.61 |
6 | SWE |
Josefin Magnusson Moa Hjelmer Frida Persson Elin Moraiti |
3: 36.17 |
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Ruth Beitia | ESP | 1.99 |
2 | Ebba Jungmark | SWE | 1.96 |
3 | Emma Green Tregaro | SWE | 1.96 |
4. | Anna Iljuštšenko | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 1.92 |
5 | Alessia teselli | ITA | 1.92 |
6 | Wenelina Wenewa-Mateewa | BUL | 1.92 |
7'si | Mirela Demirewa | BUL | 1.87 |
8 | Tia Hellebaut | BEL | 1.87 |
Sırıkla atlama
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Holly Bleasdale | GBR | 4.67 |
2 | Anna Rogowska | KUTUP | 4.67 |
3 | Anselika Sidorova | RUS | 4.62 |
4. | Jiřina Svobodová | CZE | 4.62 |
5 | Anastassija Savchenko | RUS | 4.37 |
5 | Angelina Schuk-Krasnova | RUS | 4.37 |
7'si | Kristina Gadschiev | GER | 4.37 |
8 | Katharina Bauer | GER | 4.22 |
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Darja Klischina | RUS | 7.01 |
2 | Éloyse Lesueur | FRA | 6,90 |
3 | Erica Jarder | SWE | 6.71 |
4. | Shara Proctor | GBR | 6.69 |
5 | Ivana Španović | SER | 6.68 |
6 | Olga Kutscherenko | RUS | 6.62 |
7'si | Cornelia Deiac | ROU | 6.52 |
8 | Anastassija Mochnyuk | UKR | 6.46 |
Almanca konuşulan ülkelerden katılımcılar:
14. sıra Melanie Bauschke : 6.19 m ile elendi.
16. sıra Stefanie Voss : 6.19 m ile elemede elendi.
Üçlü atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Olha Saladucha | UKR | 14.88 |
2 | Irina Gumenyuk | RUS | 14.30 |
3 | Simona La Mantia | ITA | 14.26 |
4. | Veronika Mosina | RUS | 14.21 |
5 | Patricia Sarrapio | ESP | 14.07 |
6 | Yamilé Aldama | GBR | 13.95 |
7'si | Jenny Elbe | GER | 13.81 |
8 | Patrícia Mamona | POR | 13.72 |
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Christina Schwanitz | GER | 19.25 |
2 | Alena Kopez | BLR | 18.85 |
3 | Chiara Rosa | ITA | 18.37 |
4. | Irina Tarasova | RUS | 18.31 |
5 | Josephine Terlecki | GER | 18.17 |
6 | Anca Heltne | ROU | 17.64 |
7'si | Úrsula Ruiz | ESP | 17.22 |
- | Yevgenia Kolodko | RUS | DSQ |
Almanca konuşulan ülkelerden diğer katılımcılar:
11. sırada Shanice Craft : 17.30 m ile elendi.
Eski ikinci Jewgenija Kolodko, Nisan 2017'de doping nedeniyle diskalifiye edildi.
Pentatlon
yer | Atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Antoinette Nana Djimou Ida | FRA | 4666 |
2 | Jana Maksimawa | BLR | 4658 |
3 | Hanna Melnytschenko | UKR | 4604 |
4. | Remona saçakları | NED | 4571 |
5 | Sofia Linde | SWE | 4531 |
6 | Nafissatou Thiam | BEL | 4493 |
7'si | Julia Mighty | GER | 4463 |
8 | Alina Feodorova | UKR | 4420 |
9 | Ellinore Hallin | SWE | 4372 |
10 | Laura Ikauniece | LAT | 4224 |
11 | Kazjaryna Nezwjatajewa | BLR | 4092 |
12'si | Nadine Broersen | NED | 3707 |
13 | Beatrice Puiu | ROU | 3561 |
- | Ekaterina Bolşova | RUS | DNF |
- | Ellen Sprunger | SUI | DNF |
İnternet linkleri
- Resmi internet sitesi
- European Athletic Association web sitesi
Bireysel kanıt
- ↑ Bir b c katılımcı sayısı ( hatırasısın orijinal web arşivi Nisan 14, 2013 dan archive.today ) Bilgi: arşiv bağlantı otomatik olarak eklenir ve henüz kontrol edilmedi. Lütfen orijinal ve arşiv bağlantısını talimatlara göre kontrol edin ve ardından bu uyarıyı kaldırın.
- ↑ european-athletics.org'daki geçmiş şampiyonalar hakkındaki veriler kaybolduğu için kaynak mevcut değil.
- ↑ Avrupa Atletizm: Lozan'da yapılacak gelecekteki etkinlikler için Başarılı Teklif Verme Semineri ( sayfa artık mevcut değil , web arşivlerinde ara ) Bilgi: Bağlantı otomatik olarak hatalı olarak işaretlendi. Lütfen bağlantıyı talimatlara göre kontrol edin ve ardından bu uyarıyı kaldırın. (İngilizce), 13 Mart 2007
- ↑ Leichtathletik.de: Salon Avrupa Şampiyonası 2011, Paris , 15 Ekim 2007
- ↑ Renaud Lavillenie jüri tarafından durdurulacak mı? , www.leichtathletik.de 4 Mart 2013
- ↑ Sprinter Tesdschan Naimowa , 6 Ocak 2016'da erişilen N24, 17 Eylül 2009, ömür boyu yasaklandı .
- ↑ Atletizmde pozitif vakalar IAAF tarafından 26 Nisan 2017 itibariyle alınan bilgilere göre , iaaf.org adresinden 2 Mart 2018'de erişildi (pdf 16 kB)