Avrupa Salon Oyunları 1968
3 Avrupa Salon Oyunları Mart 9. ve 10. 1968 tarihinde oynanan edildi Madrid . Yarışmalar Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid'de yapıldı .
Erkekler
50 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jobst Hirscht | FRG | 5,72 |
2 | Bob Frith | GBR | 5,78 |
3 | Günter Gollos | GDR | 5,78 |
4. | Wiesław Maniak | KUTUP | 5,79 |
5 | Ivan Karasi | YUG | 5,79 |
6 | Vladislav Sapeja | URS | 5.80 |
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Andrzej Badeński | KUTUP | 47.04 |
2 | Alexandr Bratchikov | URS | 47.3 |
3 | Jan Balachowski | KUTUP | 47.3 |
4. | Colin Campbell | GBR | 47.6 |
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Noel Carroll | IRL | 1: 56.61 |
2 | Alberto Esteban | ESP | 1: 57.7 |
3 | Sergei Kryuchok | URS | 1: 58.1 |
4. | Gerd Larsen | THE | 1: 58.3 |
5 | Mikhail Shelobovsky | URS | 1: 58.7 |
6 | Jan Kasal | TCH | 1: 59.2 |
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | John Whetton | GBR | 3: 50.94 |
2 | José María Morera | ESP | 3: 51.7 |
3 | Igor Potaptschenko | URS | 3: 51.9 |
4. | José Lourenço | POR | 3: 59.6 |
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Kudinski | URS | 8: 10.22 |
2 | Bernd Dießner | GDR | 8: 11.0 |
3 | Wolfgang Zur | FRG | 8: 11,8 |
4. | Werner Schneiter | SUI | 8: 12,8 |
5 | Dane Korica | YUG | 8: 15.4 |
6 | Miroslav Jůza | TCH | 8: 19.4 |
7'si | Arne Risa | NOR | 8: 25.0 |
50 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Eddy Ottoz | ITA | 6.52 |
2 | Günther Nikel | FRG | 6.68 |
3 | Milan Kotík | TCH | 6.73 |
4. | Adam Kołodziejczyk | KUTUP | 6.78 |
5 | Victor Balichin | URS | 6.79 |
6 | Valentin Chistyakov | URS | 6,95 |
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Valery Skvortsov | URS | 2.17 |
2 | Valentin Gavrilov | URS | 2.17 |
3 | Kenneth Lundmark | SWE | 2.14 |
4. | Rudolf Huebner | TCH | 2.14 |
5 | Ingomar Sieghart | FRG | 2.11 |
6 | Bo Jonsson | SWE | 2.11 |
7'si | Rudolf Baudis | TCH | 2.11 |
8 | Robert Sainte-Rose | FRA | 2.08 |
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | GDR | 5.20 |
2 | Hennadij Blesnizow | URS | 5.10 |
3 | Jörg Milack | GDR | 5,00 |
4. | Renato Dionisi | ITA | 5,00 |
5 | Ignacio Sola | ESP | 5,00 |
6 | Kjell Isaksson | SWE | 4.90 |
7'si | Leszek Kasap | KUTUP | 4.80 |
8 | Mike Bull | GBR | 4.80 |
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Igor Ter-Ovansyan | URS | 8.16 |
2 | Tõnu Lepik | URS | 7.87 |
3 | Bernhard Stierle | FRG | 7.59 |
4. | Klaus Bira | GDR | 7.55 |
5 | Jack Pani | FRA | 7.53 |
6 | Jacinto Segura | ESP | 7.45 |
7'si | Dimos Manglaras | GRE | 7.18 |
8 | Michael Sauer | FRG | 7.14 |
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Mikalaj Dudkin | URS | 16.71 |
2 | Viktor Saneyev | URS | 16.69 |
3 | Luis Felipe Areta Sampériz | ESP | 16.47 |
4. | Șerban Ciochină | ROU | 16.42 |
5 | Giuseppe Gentile | ITA | 16.03 |
6 | Petr Nemšovský | TCH | 15.64 |
7'si | Michael Sauer | FRG | 15.61 |
8 | Aşkın Tuna | KAPI | 15.48 |
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Heinfried Birlenbach | FRG | 18.65 |
2 | Wladyslaw Komar | KUTUP | 18.40 |
3 | Nikolai Karassev | URS | 18.35 |
4. | Traugott Glöckler | FRG | 18.33 |
5 | Edy Hubacher | SUI | 18.33 |
6 | Arnjolt Bira | FRA | 18.12 |
7'si | Pierre Colnard | FRA | 18.02 |
8 | Eduard Gushchin | URS | 18.00 |
4 x 364 metrelik röle
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Waldemar Korycki Jan Balachowski Jan Werner Andrzej Badeński |
2: 48.9 |
2 | BR Almanya |
Horst Daverkausen Peter Bernreuther Ingo Röper Martin Jellinghaus |
2: 49.7 |
3 | Sovyetler Birliği |
Boris Savtschuk Wassyl Anissimow Sergei Abalichin Alexandr Bratchikow |
2: 51.5 |
1820 metre rölesi (1 + 2 + 3 + 4 tur)
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Alexander Lebedew Boris Savchuk Igor Potaptschenko Sergei Kryuchok |
3: 52.2 |
2 | Polonya |
Marian Dudziak Waldemar Korycki Andrzej Badeński Edmund Borowski |
3: 54.6 |
3 | ispanya |
José Luis Sánchez Ramón Magariños Alfonso Gabernet José María Reina |
4: 02.7 |
Çekoslovakya |
Petr Utěkal Ladislav Kříž Pavel Hruška Jan Kasal |
DNF |
3 x 1000 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Michail Schelobowski Oleg Raiko Anatoli Werlan |
7: 13.6 |
2 | ispanya |
Alberto Esteban Enrique Bondía Virgilio González |
7: 23.6 |
3 | Çekoslovakya |
Pavel Hruška Jan Kasal Miroslav Jůza |
7: 40.2 |
KADIN
50 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Sylviane Telliez | FRA | 6.24 |
2 | Erika Rost | FRG | 6.38 |
3 | Hannelore Trabert | FRG | 6.41 |
4. | Galina Mitrochina | URS | 6.45 |
5 | Galina Bucharina | URS | 6.45 |
6 | Renate Heldt | GDR | 6.48 |
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Natalia Pechonkina | URS | 55.24 |
2 | Gisela Koepke | FRG | 56.2 |
3 | Tatiana Arnautova | URS | 56.3 |
4. | Ika Maričić | YUG | 56.5 |
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Karin Burneleit | GDR | 2: 07.60 |
2 | Alla Kolesnikova | URS | 2: 08.3 |
3 | Valentina Lukyanova | URS | 2: 09.4 |
4. | Emília Ovádková | TCH | 2: 09.9 |
5 | Ingela Ericson | SWE | 2: 10.3 |
6 | Elisabeth Östberg | SWE | 2: 20.2 |
50 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | GDR | 7.03 |
2 | Bärbel Weidlich | GDR | 7.07 |
3 | Lyudmila Ievleva | URS | 7.09 |
4. | Inge Schell | FRG | 7.13 |
5 | Valeria Bufanu | ROU | 7.19 |
6 | Galina Sarubina | URS | 7.22 |
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Rita Schmidt | GDR | 1.84 |
2 | Virginia Bonci | ROU | 1.76 |
3 | Antonina Okorokova | URS | 1.76 |
4. | Snežana Hrepevnik | YUG | 1.76 |
5 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.76 |
6 | Klara Pushkarjowa | URS | 1.73 |
7'si | Katja Lasowa | BUL | 1.70 |
8 | Barbara Inkpen | GBR | 1.65 |
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Berit Berthelsen | NOR | 6.43 |
2 | Bärbel Löhnert | GDR | 6.23 |
3 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.23 |
4. | Heide Rosendahl | FRG | 6.20 |
5 | Helēna Ringa | URS | 6.14 |
6 | Meta antenler | SUI | 6.08 |
7'si | Esrar Lubej | YUG | 5.51 |
Tatiana Talysheva | URS | NM |
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadezhda Tschischowa | URS | 18.18 |
2 | Margitta Gummel | GDR | 17.69 |
3 | Marita Lange | GDR | 17.62 |
4. | Iwanka Christowa | BUL | 17.11 |
5 | Marlene Fuchs | FRG | 16.01 |
6 | Maria Chorbova | BUL | 15.73 |
7'si | Brenda Bedford | GBR | 13,99 |
4'e 182 metrelik röle
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | BR Almanya |
Renate Meyer Hannelore Trabert Christa Elsler Erika Rost |
1: 28,8 |
Sovyetler Birliği |
Lilia Tkachenko Lyudmila Samotjossova Vera Popkova Natalja Pechonkina |
DQ |
1820 metre rölesi (1 + 2 + 3 + 4 tur)
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Lilija Tkachenko Vera Popkova Nadezhda Seropegina Anna Simina |
4: 28.3 |
2 | Çekoslovakya |
Eva Putnová Vlasta Seifertová Libuše Macounová Emília Ovádková |
4: 39.0 |
İnternet linkleri
- 3. Avrupa salon oyunları , Maik Richter'in web sitesindeki sonuçlar
- Avrupa Salon Şampiyonası (Erkekler) üzerine gbrathletics
- Avrupa Salon Şampiyonası (Bayanlar) üzerinde gbrathletics