Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1980
11. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Glaspalast Sindelfingen Aralık 2011 | |
Kent | Sindelfingen , FRG |
Stadion | Cam saray |
açılış | 1 Mart 1980 |
Son gün | 2 Mart 1980 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1979 | Salon Avrupa Şampiyonası 1981 → |
11. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Mart 1. ve 2., 1980 tarihinde gerçekleşti Sindelfingen ( Almanya Federal Cumhuriyeti ). Mekan Cam Saray'dı .
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marian Voronin | KUTUP | 6.62 |
2 | Christian Haas | FRG | 6.62 |
3 | Alexandr Aksinin | URS | 6.63 |
4. | Nikolai Kolesnikov | URS | 6.65 |
5 | Andrei Slyapnikov | URS | 6.66 |
6 | Gianfranco Lazzer | ITA | 6.75 |
1 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Nikolai Chernetsky | URS | 46.29 |
2 | Karel Kolář | TCH | 46.55 |
3 | Remigijus Valiulis | URS | 46.75 |
4. | Horia Toboc | ROU | 46.95 |
2 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Roger Milhau | FRA | 1: 50.2 |
2 | András Paróczai | HUN | 1: 50.3 |
3 | Herbert Wursthorn | FRG | 1: 50.4 |
4. | Klaus-Peter Nabein | FRG | 1: 51.4 |
5 | Koen Gijsbers | NED | 1: 51.6 |
Colomán Trabado | ESP | DQ |
2 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 37.6 |
2 | Ray Flynn | IRL | 3: 38.5 |
3 | Pierre Délèze | SUI | 3: 38.9 |
4. | Uwe Becker | FRG | 3: 39.8 |
5 | Carlos Cabral | POR | 3: 39.9 |
6 | Malcolm Edwards | GBR | 3: 43.0 |
7'si | Vladimir Malosemlin | URS | 3: 44.5 |
8 | José Manuel Abascal | ESP | 3: 45.3 |
2 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Karl Fleschen | FRG | 7: 57.5 |
2 | Klaas Lok | NED | 7: 57.9 |
3 | Hans-Jürgen Orthmann | FRG | 7: 59.9 |
4. | Bernhard Gatzke | FRG | 8: 07.8 |
5 | Marios Kassianidis | CYP | 8: 08.5 |
6 | Fulvio Costa | ITA | 8: 20,8 |
2 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Yuri Chervanyov | URS | 7.54 |
2 | Romuald Giegiel | KUTUP | 7.73 |
3 | Javier Moracho | ESP | 7.75 |
4. | Plamen Krastew | BUL | 7.79 |
5 | Andrei Prokofiev | URS | 7.84 |
6 | Jan Pusty | KUTUP | 7.87 |
2 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2.31 |
2 | Jacek Wszoła | KUTUP | 2.29 |
3 | Adrian Proteasa | ROU | 2.29 |
4. | Carlo Thränhardt | FRG | 2.26 |
5 | Marco Tamberi | ITA | 2.26 |
6 | Oleksiy Demjanjuk | URS | 2.26 |
7'si | Ruud Wielart | NED | 2.26 |
8 | Roland Dalhauser | SUI | 2.26 |
2 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Konstantin Volkov | URS | 5.60 |
2 | Vladimir Polyakov | URS | 5.60 |
3 | Patrick Abada | FRA | 5.55 |
4. | Wladyslaw Kozakiewicz | KUTUP | 5,50 |
5 | Sergei Kulibaba | URS | 5.40 |
6 | Antti Kalliomäki | FIN | 5.40 |
7'si | Anton Paskalev | BUL | 5.40 |
8 | Mariusz Klimczyk | KUTUP | 5.40 |
1 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Winfried Klepsch | FRG | 7,98 |
2 | Nenad Stekic | YUG | 7,91 |
3 | Stanisław Jaskułka | KUTUP | 7.85 |
4. | Joachim Busse | FRG | 7.85 |
5 | Wiktar Belski | URS | 7.79 |
6 | Jörg Klocke | FRG | 7.76 |
7'si | Andrzej Klimaszewski | KUTUP | 7.73 |
8 | Rolf Bernhard | SUI | 7.72 |
2 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Béla Bakosi | HUN | 16.86 |
2 | Jaak Uudmäe | URS | 16.51 |
3 | Gennady Kovtunov | URS | 16.45 |
4. | Atanas Chochev | BUL | 16.40 |
5 | Milan Spasojevic | YUG | 16.38 |
6 | Klaus Kübler | FRG | 16.36 |
7'si | Ramón Cid | ESP | 16.36 |
8 | Olli Pousi | FIN | 16.31 |
1 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Zlatan Saračević | YUG | 20.43 |
2 | Jaromír Vlk | TCH | 20.19 |
3 | Ivan Ivančić | YUG | 19.48 |
4. | Remigius Machura | TCH | 18.56 |
2 Mart'ta final
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Sofka Popova | BUL | 7.11 |
2 | Linda Haglund | SWE | 7.14 |
3 | Lyudmila Kondratyeva | URS | 7.31 |
4. | Zofia Bielczyk | KUTUP | 7.34 |
5 | Vera Anisimova | URS | 7.35 |
6 | Helinä Laihorinne | FIN | 7.37 |
2 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Elke Decker | FRG | 52.28 |
2 | Karoline Böceği | AUT | 52.70 |
3 | Tatiana Goishchik | URS | 52.71 |
4. | Rossiza Stamenova | BUL | 53.06 |
2 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Jolanta Januchta | KUTUP | 2: 00.6 |
2 | Anne-Marie Van Nuffel | BEL | 2: 00.9 |
3 | Liz Barnes | GBR | 2: 01.5 |
4. | Elżbieta Katolik | KUTUP | 2: 02.3 |
5 | Wioleta Zwetkowa | BUL | 2: 02.8 |
6 | Kirsti Voldnes | NOR | 2: 02.8 |
2 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Tamara Koba | URS | 4: 12.5 |
2 | Anna Bukis | KUTUP | 4: 13.1 |
3 | Mary Purcell | IRL | 4: 14.2 |
4. | Natalia Kuznetsova | URS | 4: 14.4 |
5 | Sandra Arthurton | GBR | 4: 23.1 |
6 | Vera Steiert | FRG | DNF |
2 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Zofia Bielczyk | KUTUP | 7.77 |
2 | Grażyna Rabsztyn | KUTUP | 7.89 |
3 | Natalia Lebedeva | URS | 8.04 |
4. | Elżbieta Rabsztyn | KUTUP | 8.05 |
5 | Vera Komissova | URS | 8.07 |
6 | Nina Morgulina | URS | 8.14 |
1 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Sara Simeoni | ITA | 1.95 |
2 | Andrea Mátay | HUN | 1.93 |
3 | Urszula Kielan | KUTUP | 1.93 |
4. | Valentina Poluiko | URS | 1.90 |
5 | Petra Wziontek | FRG | 1.87 |
6 | Alessandra Fossati | ITA | 1.87 |
7'si | Ann-Ewa Karlsson | SWE | 1.87 |
8 | Elżbieta Krawczuk | KUTUP | 1.84 |
1 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Anna Włodarczyk | KUTUP | 6.74 |
2 | Anke Weigt | FRG | 6.68 |
3 | Sabine Everts | FRG | 6.54 |
4. | Lidija Gusheva | BUL | 6.50 |
5 | Tatiana Kolpakova | URS | 6.47 |
6 | Tetjana Skachko | URS | 6.43 |
7'si | Dorthe A. Rasmussen | THE | 6.31 |
8 | Beáta Fazekas | HUN | 6.13 |
2 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 19.92 |
2 | Eva Wilms | FRG | 19.66 |
3 | Beatrix Philipp | FRG | 17.59 |
4. | Cinzia Petrucci | ITA | 16.96 |
5 | Léone Bertimon | FRA | 16.45 |
1 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde
- Sonuçlar - GBRathletics.com'da erkekler
- Sonuçlar - GBRathletics.com'daki kadınlar