Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1972
3. Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası | |
---|---|
Stade des Alpes ve Palais des Sports | |
Kent | Grenoble , Fransa |
Stadion | Palais des Sports |
açılış | 11 Mart 1972 |
Son gün | 12 Mart 1972 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1971 | Salon Avrupa Şampiyonası 1973 → |
3 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 11 Mart ve 12, 1972 tarihinde gerçekleşti Grenoble ( Fransa ). Mekan Palais des Sports idi .
Erkekler
50 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Valery Borsov | URS | 5,75 |
2 | Alexandr Korneljuk | URS | 5.81 |
3 | Vasilis Papageorgopoulos | GRE | 5.82 |
4. | Gerhard Wucherer | FRG | 5.84 |
5 | Raimo Vilén | FIN | 5,93 |
6 | Manuel Carballo | ESP | 6.28 |
11 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Georg Nückles | FRG | 47.24 |
2 | Ulrich Reich | FRG | 47.42 |
3 | Wolfgang Müller | GDR | 47.42 |
4. | Alfonso Gabernet | ESP | 47.66 |
12 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Jozef Plachý | TCH | 1: 48.84 |
2 | Ivan Ivanov | URS | 1: 49.05 |
3 | Francis Gonzalez | FRA | 1: 49.17 |
4. | András Zsinka | HUN | 1: 50.62 |
5 | Pete Browne | GBR | 1: 51.27 |
6 | Manuel Gayoso | ESP | 1: 52.15 |
7'si | Þorsteinn Þorsteinsson | ISL | 1: 53.26 |
Jan Reijnders | NED | DNF |
12 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Jacky Boxberger | FRA | 3: 45.66 |
2 | Spilios Zacharopoulos | GRE | 3: 46.08 |
3 | Jürgen May | FRG | 3: 46.62 |
4. | Juan Borraz | ESP | 3: 47.16 |
5 | Bram Wassenaar | NED | 3: 47.61 |
6 | Jan Prasek | KUTUP | 3: 47,74 |
7'si | Viktor Semyashkin | URS | 3: 47.76 |
8 | Herman Mignon | BEL | 3: 50.73 |
12 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Juris Grustiņš | URS | 8: 02.85 |
2 | Yuri Alexashin | URS | 8: 03.20 |
3 | Ulrich Brugger | FRG | 8: 05.07 |
4. | André Ornelis | BEL | 8: 11.43 |
5 | Hall tarafından | NOR | 8: 15.49 |
6 | Renzo Finelli | ITA | 8: 18,74 |
7'si | Michel Géraudie | FRA | 8: 24.48 |
12 Mart'ta final
50 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Guy Drut | FRA | 6.51 |
2 | Manfred Schumann | FRG | 6.58 |
3 | Anatoly Moshiashvili | URS | 6.59 |
4. | Marek Jóźwik | KUTUP | 6.63 |
5 | Marc Noé | FRA | 6.67 |
6 | Mirosław Wodzyński | KUTUP | 6.68 |
12 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Istvan Major | HUN | 2.24 |
2 | Kęstutis Šapka | URS | 2.22 |
3 | Jüri Tarmak | URS | 2.22 |
4. | Jan Dahlgren | SWE | 2.17 |
5 | Vladimír Malý | TCH | 2.17 |
6 | Asko pesons | FIN | 2.17 |
7'si | József Tihanyi | HUN | 2.14 |
8 | Roman Moravec | TCH | 2.14 |
11 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | GDR | 5.40 |
2 | Hans Lagerqvist | SWE | 5.40 |
3 | Antti Kalliomäki | FIN | 5.30 |
4. | Yuri Issakov | URS | 5.20 |
5 | Ignacio Sola | ESP | 5,00 |
6 | Mike Bull | GBR | 5,00 |
7'si | Heinfried Engel | FRG | 4.80 |
8 | Flemming Johansen | THE | 4.80 |
12 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Max Klauss | GDR | 8.02 |
2 | Hans Baumgartner | FRG | 7,99 |
3 | Jaroslav Brož | TCH | 7.88 |
4. | Miljenko Rak | YUG | 7.88 |
5 | Tõnu Lepik | URS | 7.82 |
6 | Jack Pani | FRA | 7.79 |
7'si | Klaus Bira | GDR | 7.71 |
8 | Lynn Davies | GBR | 7.64 |
11 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Saneyev | URS | 16.97 |
2 | Carol Corbu | ROU | 16.89 |
3 | Valentin Shevchenko | URS | 16.73 |
4. | Gennady Bessonov | URS | 16.58 |
5 | Milan Spasojevic | YUG | 16.29 |
6 | Michael Sauer | FRG | 16.27 |
7'si | Bernard Lamitié | FRA | 16.26 |
8 | Michał Joachimowski | KUTUP | 16.21 |
11 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Hartmut Briesenick | GDR | 20.67 |
2 | Wladyslaw Komar | KUTUP | 20.32 |
3 | Jaroslav Brabec | TCH | 19.94 |
4. | Heinz-Joachim Rothenburg | GDR | 19.90 |
5 | Yves Brouzet | FRA | 19.80 |
6 | Miroslav Janoušek | TCH | 19.34 |
7'si | Seppo Simola | FIN | 18.97 |
8 | Geoff Capes | GBR | 18.67 |
12 Mart'ta final
4 x 360 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Jan Werner Waldemar Korycki Jan Balachowski Andrzej Badeński |
2: 46.4 |
2 | BR Almanya |
Peter Bernreuther Rolf Krüsmann Georg Nückles Ulrich Reich |
2: 46.9 |
3 | Fransa |
Patrick Salvador André Paoli Michel çatı Gilles Bertould |
2: 50.2 |
11 Mart'ta final
4 x 720 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | BR Almanya |
Thomas Wessinghage Harald Norpoth Paul-Heinz Wellmann Franz-Josef Kemper |
6: 26.4 |
2 | Sovyetler Birliği |
Alexei Taranow Valentin Taratynow Ivan Ivanov Stanislav Meshcherskich |
6: 27.0 |
3 | Polonya |
Zenon Szordykowski Krzysztof Linkowski Stanisław Waśkiewicz Andrzej Kupczyk |
6: 27.6 |
4. | Fransa |
Yves Gringoire Aimé Cordoba Philippe Renaudie Philippe Meyer |
6: 30.7 |
12 Mart'ta final
KADIN
50 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Renate Stecher | GDR | 6.25 |
2 | Annegret Richter | FRG | 6.28 |
3 | Sylviane Telliez | FRA | 6.31 |
4. | Inge Helten | FRG | 6.34 |
5 | Elfgard Schittenhelm | FRG | 6.34 |
6 | Irena Szewińska | KUTUP | 6.39 |
12 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Christel Frese | FRG | 53,36 |
2 | Inge Bödding | FRG | 54,60 |
3 | Erika Weinstein | FRG | 54,73 |
4. | Colette Besson | FRA | 55.64 |
12 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Gunhild Hoffmeister | GDR | 2: 04.83 |
2 | Ileana Silai | ROU | 2: 05.17 |
3 | Svetla Slateva | BUL | 2: 05.50 |
4. | Christa Merten | FRG | 2: 05.86 |
5 | Gisela Ellenberger | FRG | 2: 08.72 |
6 | Donata Govoni | ITA | 2: 09.69 |
12 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Tamara Pangelova | URS | 4: 14.62 |
2 | Lyudmila Bragina | URS | 4: 18.35 |
3 | Wassilena Amsina | BUL | 4: 18.84 |
4. | Ellen Tittel | FRG | 4: 20.23 |
5 | Monique Baulu | FRA | 4: 49.38 |
12 Mart'ta final
50 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Annelie Ehrhardt | GDR | 6.85 |
2 | Teresa Sukniewicz | KUTUP | 6,94 |
3 | Grażyna Rabsztyn | KUTUP | 7.05 |
4. | Meta antenler | SUI | 7.05 |
5 | Margit Bach | FRG | 7.10 |
6 | Carmen Mähr | AUT | 7.40 |
11 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Rita Schmidt | GDR | 1.90 |
2 | Rita Gildemeister | GDR | 1.84 |
3 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.84 |
4. | Magdolna Komka | HUN | 1.84 |
5 | Grith Ejstrup | THE | 1.80 |
6 | Marta Kostlánová | TCH | 1.78 |
7'si | Alena Prosková | TCH | 1.78 |
8 | Monique Horrent | FRA | 1.76 |
12 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Brigitte Roesen | FRG | 6.58 |
2 | Meta antenler | SUI | 6.42 |
3 | Jarmila Nygrýnová | TCH | 6.39 |
4. | Sieglinde Ammann | SUI | 6.26 |
5 | Maureen Chitty | GBR | 6.26 |
6 | Elena Vintilă | ROU | 6.26 |
7'si | Diana Jorgowa | BUL | 6.21 |
8 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.01 |
12 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Nadezhda Tschischowa | URS | 19.41 |
2 | Antonina Ivanova | URS | 18.54 |
3 | Marianne Adam | GDR | 18.30 |
4. | Iwanka Christowa | BUL | 17.92 |
5 | Ludwika Chewińska | KUTUP | 17.88 |
6 | Galina Nekrasova | URS | 17.68 |
7'si | Radostina Vassekowa | BUL | 17.60 |
8 | Helena Fibingerová | TCH | 17.40 |
11 Mart'ta final
4 x 180 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | BR Almanya |
Elfgard Schittenhelm Christine Tackenberg Annegret Kroniger Rita Wilden |
1: 24.1 |
2 | Fransa |
Michèle Beugnet Christiane Marlet Claudine Meire Nicole Pani |
1: 27.6 |
3 | Avusturya |
Christa Kepplinger Maria Sykora Carmen Mähr Monika Holzschuster |
1: 29.5 |
11 Mart'ta final
4 x 360 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | BR Almanya |
Rita Wilden Erika Weinstein Christel Frese Inge Bödding |
3: 10.4 |
2 | Sovyetler Birliği |
Natalja Tschistjakowa Lyudmila Aksjonowa Lyubow Sawjalowa Nadeschda Kolesnikowa |
3: 11,2 |
3 | Fransa |
Madeleine Thomas Bernadette Martin Nicole Duclos Colette Besson |
3: 11,3 |
12 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde