Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1974
5. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Göteborg'daki İskandinavya | |
Kent | Göteborg , İsveç |
Stadion | İskandinavya |
açılış | 9 Mart 1974 |
Son gün | 10 Mart 1974 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1973 | Salon Avrupa Şampiyonası 1975 → |
5 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 9 Mart ve 10, 1974 tarihinde gerçekleşti Gothenburg ( İsveç ). Mekan Scandinavium'du .
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Valery Borsov | URS | 6.58 |
2 | Manfred Kokot | GDR | 6.63 |
3 | Alexandr Korneljuk | URS | 6.66 |
4. | Christer Garpenborg | SWE | 6.66 |
5 | Juris Silovs | URS | 6.68 |
6 | Zenon Nowosz | KUTUP | 6.70 |
7'si | Lajos Gresa | HUN | 6.71 |
8 | Vasilis Papageorgopoulos | GRE | 6.73 |
9 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Alfons Brijdenbach | BEL | 46,60 |
2 | Andreas yıkayıcı | GDR | 46,80 |
3 | Gunter Arnold | GDR | 46.94 |
4. | Francis Demarthon | FRA | 47.08 |
10 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Luciano Sušanj | YUG | 1: 48.07 |
2 | András Zsinka | HUN | 1: 48.50 |
3 | Jozef Plachý | TCH | 1: 49,49 |
4. | Rolf Gysin | SUI | 1: 50.70 |
5 | Michał Skowronek | KUTUP | 1: 51.28 |
6 | Philippe Meyer | FRA | 1: 57.48 |
10 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Henryk Szordykowski | KUTUP | 3: 41,78 |
2 | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 42.04 |
3 | Włodzimierz Staszak | KUTUP | 3: 43.48 |
4. | Petre Lupan | ROU | 3: 44.67 |
5 | Pererik Hagberg | SWE | 3: 47.00 |
6 | Ágúst Ásgeirsson | ISL | 3: 55.17 |
10 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Emiel Puttemans | BEL | 7: 48.48 |
2 | Paul Thijs | BEL | 7: 51.76 |
3 | Pavel Pěnkava | TCH | 7: 51.79 |
4. | Arne Kvalheim | NOR | 7: 53.34 |
5 | Ray Smedley | GBR | 7: 54.43 |
6 | Josef Jansky | TCH | 7: 55.00 |
7'si | Antonio Burgos | ESP | 7: 56.25 |
8 | Jan Kondzior | KUTUP | 8: 07.75 |
10 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Anatoly Moshiashvili | URS | 7.66 |
2 | Mirosław Wodzyński | KUTUP | 7.68 |
3 | Frank Siebeck | GDR | 7.75 |
4. | Leszek Wodzyński | KUTUP | 7,94 |
5 | Giuseppe Buttari | ITA | 8.01 |
6 | Krister Clerselius | SWE | 8.05 |
7'si | Viktor Myasnikov | URS | 8.51 |
Guy Drut | FRA | DNF |
10 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Kęstutis Šapka | URS | 2.22 |
2 | Istvan Major | HUN | 2.20 |
3 | Vladimír Malý | TCH | 2.17 |
4. | Jesper Tørring | THE | 2.17 |
5 | Enzo Del Forno | ITA | 2.17 |
6 | Vladimir Abramov | URS | 2.17 |
7'si | Almén rune | SWE | 2.17 |
8 | Walter Boller | FRG | 2.17 |
9 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Tadeusz Ślusarski | KUTUP | 5.35 |
2 | Antti Kalliomäki | FIN | 5.30 |
3 | Jānis Lauris | URS | 5.30 |
4. | Reinhard Kuretzky | FRG | 5.20 |
Wojciech Buciarski | KUTUP | 5.20 | |
6 | Volker Ohl | FRG | 5.20 |
7'si | Yevgeny Tananika | URS | 5.20 |
8 | Renato Dionisi | ITA | 5.10 |
10 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Jean-François Bonhème | FRA | 8.17 |
2 | Hans Baumgartner | FRG | 8.10 |
3 | Max Klauss | GDR | 8.03 |
4. | Valery Pidluschnyj | URS | 7,97 |
5 | Grzegorz Cybulski | KUTUP | 7.86 |
6 | Alan Lerwill | GBR | 7.84 |
7'si | Rafael Blanquer | ESP | 7.69 |
8 | Frank Wartenberg | GDR | 7.65 |
9 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Michał Joachimowski | KUTUP | 17.03 |
2 | Mihail Bariban | URS | 16.88 |
3 | Bernard Lamitié | FRA | 16.56 |
4. | Ryszard Garnys | KUTUP | 16.51 |
5 | Jörg Drehel | GDR | 16.48 |
6 | Richard Kick | FRG | 15.85 |
7'si | Christian Valétudie | FRA | 15.71 |
8 | Mariano Perez | ESP | 15.68 |
10 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Geoff Capes | GBR | 20.95 |
2 | Heinz-Joachim Rothenburg | GDR | 20.87 |
3 | Jaroslav Brabec | TCH | 19.87 |
4. | Waltscho Stoew | BUL | 19.85 |
5 | Anatoly Yarosh | URS | 19.69 |
6 | Jaromír Vlk | TCH | 19.65 |
7'si | Mike Winch | GBR | 19.20 |
8 | Ferdinand Schladen | FRG | 18.84 |
10 Mart'ta final
4 x 392 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | İsveç |
Michael Fredriksson Gert Möller Anders Faager Dimitrie Grama |
3: 04.55 |
2 | Fransa |
Pierre Bonvin Patrick Salvador Roger Velasquez Lionel Malingre |
3: 05.46 |
9 Mart'ta final
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Renate Stecher | GDR | 7.16 |
2 | Andrea Lynch | GBR | 7.17 |
3 | Irena Szewińska | KUTUP | 7.20 |
4. | Mona-Lisa Pursiainen | FIN | 7.24 |
5 | Lyudmila Maslakova | URS | 7.35 |
6 | Linda Haglund | SWE | 7.35 |
7'si | Annegret Richter | FRG | 7.35 |
8 | Sylviane Telliez | FRA | 7.37 |
10 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jelica Pavličić | YUG | 52.64 |
2 | Nadezhda Ilyina | URS | 52.81 |
3 | Waltraud Dietsch | GDR | 52.84 |
4. | Angelika Handt | GDR | 53.51 |
10 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Elżbieta Katolik | KUTUP | 2: 02.38 |
2 | Gisela Ellenberger | FRG | 2: 02.54 |
3 | Gunhild Hoffmeister | GDR | 2: 02.59 |
4. | Rosemary Wright | GBR | 2: 05.19 |
5 | Valentina Gerasimova | URS | 2: 10.76 |
Liljana Tomowa | BUL | DNF |
10 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Tonka Petrova | BUL | 4: 10.97 |
2 | Karin Burneleit | GDR | 4: 11.33 |
3 | Tamara Kasachkova | URS | 4: 14.45 |
4. | Ileana Silai | ROU | 4: 17.12 |
5 | Mary Stewart | GBR | 4: 19.00 |
6 | Lyudmila Bragina | URS | 4: 20.80 |
7'si | Urszula Prasek | KUTUP | 4: 21.26 |
8 | Božena Sudická | TCH | 4: 21.45 |
10 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Annerose Fiedler | GDR | 8.08 |
2 | Grażyna Rabsztyn | KUTUP | 8.08 |
3 | Meta antenler | SUI | 8.19 |
4. | Judy Vernon | GBR | 8.25 |
5 | Tatyana Vorokhobko | URS | 8.26 |
6 | Ilona Bruzsenyák | HUN | 8.39 |
Teresa Nowak | KUTUP | DNF | |
Annelie Ehrhardt | GDR | DNS |
9 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Rosemarie Witschas | GDR | 1.90 |
2 | Milada Karbanová | TCH | 1.88 |
3 | Rita Kirst | GDR | 1.88 |
4. | Cornelia Popescu | ROU | 1.86 |
5 | Tamara Galka | URS | 1.86 |
6 | Ellen Mundinger | FRG | 1.83 |
7'si | Ria Ahlers | NED | 1.83 |
8 | Ann-Ewa Karlsson | SWE | 1.80 |
10 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Meta antenler | SUI | 6.69 |
2 | Angela Schmalfeld | GDR | 6.56 |
3 | Valeria Bufanu | ROU | 6.39 |
4. | Jarmila Nygrýnová | TCH | 6.38 |
5 | Viorica Viscopoleanu | ROU | 6.32 |
6 | Ruth Martin-Jones | GBR | 6.30 |
7'si | Nina Gavrilova | URS | 6.28 |
8 | Margarita Treinytė | URS | 6.28 |
10 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Helena Fibingerová | TCH | 20.75 |
2 | Nadezhda Tschischowa | URS | 20.62 |
3 | Marianne Adam | GDR | 19.70 |
4. | Ivanka Christowa | BUL | 19.23 |
5 | Faina Melnik | URS | 18.61 |
6 | Elena Stoyanova | BUL | 18.04 |
7'si | Svetlana Krachevskaya | URS | 18.02 |
8 | Judit Bognár | HUN | 17.82 |
9 Mart'ta final
4 x 392 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | İsveç |
Ann-Charlotte Hesse Lena Fritzson Ann-Margret Utterberg Ann Larsson |
3: 38.15 |
2 | Bulgaristan |
Liljana Tomowa Sonja Sachariewa Jordanka Ivanova Tonka Petrowa |
3: 39.21 |
10 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde