Avrupa Salon Oyunları 1969
4 Avrupa Salon Oyunları Mart 8 ve 9, 1969 tarihinde yapılmıştır Belgrad . Yarışmalar gerçekleşti Hall of 1 Belgrad Fuarı'na .
Erkekler
50 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Zenon Nowosz | KUTUP | 5.8 |
2 | Valery Borsov | URS | 5.8 |
3 | Bob Frith | GBR | 5.8 |
4. | Günter Gollos | GDR | 5,9 |
5 | Ivan Karasi | YUG | 5,9 |
6 | Yevgeny Sinyayev | URS | 5,9 |
7'si | Petr Utěkal | TCH | 5,9 |
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jan Balachowski | KUTUP | 47.3 |
2 | Jan Werner | KUTUP | 47.4 |
3 | Yuri Sorin | URS | 47.4 |
4. | Colin Campbell | GBR | 47.8 |
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Dieter Fromm | GDR | 1: 46.6 |
2 | Henryk Szordykowski | KUTUP | 1: 47.1 |
3 | Noel Carroll | IRL | 1: 47.6 |
4. | Bob Adams | GBR | 1: 49.2 |
5 | Pierre Toussaint | FRA | 1: 50.5 |
6 | Gerd Larsen | THE | 1: 51.2 |
7'si | Jože Međimurec | YUG | 1: 51.9 |
8 | Ján Šišovský | TCH | 1: 52.0 |
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Edgard Salvé | BEL | 3: 45.9 |
2 | Knut Brustad | NOR | 3: 46.2 |
3 | Walter Wilkinson | GBR | 3: 46.4 |
4. | Gianni Del Buono | ITA | 3: 46.9 |
5 | Ivan Jokic | YUG | 3: 51.4 |
6 | Jerzy Maluśki | KUTUP | 3: 52.3 |
7'si | Arnd Kruger | FRG | 4: 00.7 |
Pierre Viaux | FRA | DNF |
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Ian Stewart | GBR | 7: 55.4 |
2 | Javier Álvarez | ESP | 7: 56.2 |
3 | Werner Girke | FRG | 7: 56.8 |
4. | Lajos Mecser | HUN | 8: 01.0 |
5 | Pavel Penkava | TCH | 8: 03.2 |
6 | Dane Korica | YUG | 8: 04.4 |
7'si | Umberto Risi | ITA | 8: 04.4 |
8 | Stanislaw Podzoba | KUTUP | 8: 09.6 |
50 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Alan Pascoe | GBR | 6.6 |
2 | Werner Trzmiel | FRG | 6.6 |
3 | Nicolae Pertea | ROU | 6.7 |
4. | Sergio Liani | ITA | 6.8 |
5 | Raimund Bethge | GDR | 6.8 |
6 | Günther Nikel | FRG | 6.9 |
7'si | Oleg Stepanenko | URS | 6.9 |
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Valentin Gavrilov | URS | 2.17 |
2 | Henry Elliott | FRA | 2.14 |
3 | Serban Ioan | ROU | 2.14 |
4. | Rudi Köppen | GDR | 2.11 |
5 | Michel Portmann | SUI | 2.08 |
6 | Evgeny Jordanov | BUL | 2.08 |
7'si | József Tihanyi | HUN | 2.08 |
8 | Luis María Garriga | ESP | 2.08 |
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Wolfgang Nordwig | GDR | 5.20 |
2 | Hennadij Blesnizow | URS | 5.10 |
3 | Joachim ayı | GDR | 5.10 |
4. | Yuri Issakov | URS | 5.10 |
5 | Renato Dionisi | ITA | 5,00 |
6 | Kjell Isaksson | SWE | 5,00 |
7'si | John-Erik Blomqvist | SWE | 5,00 |
8 | Dinu Pistalu | ROU | 4.90 |
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Klaus Bira | GDR | 7.77 |
2 | Lynn Davies | GBR | 7.76 |
3 | Rafael Blanquer | ESP | 7.63 |
4. | Vasile Sarucan | ROU | 7.61 |
5 | Miljenko Rak | YUG | 7.53 |
6 | Mauri Myllymäki | FIN | 7.42 |
7'si | Reinhold Boschert | FRG | 7.39 |
8 | Stanislaw Szudrowicz | KUTUP | 7.38 |
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Mikalaj Dudkin | URS | 16.73 |
2 | Zoltán Cziffra | HUN | 16.46 |
3 | Carol Corbu | ROU | 16.20 |
4. | Michael Sauer | FRG | 15.86 |
5 | Dragán Ivanov | HUN | 15.79 |
6 | Derek Boosey | GBR | 15.63 |
7'si | Adam Adamek | KUTUP | 15.60 |
8 | Jan Broda | TCH | 15.48 |
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Heinfried Birlenbach | FRG | 19.51 |
2 | Hartmut Briesenick | GDR | 19.19 |
3 | Heinz-Joachim Rothenburg | GDR | 18.69 |
4. | Traugott Glöckler | FRG | 18.20 |
5 | Arnjolt Bira | FRA | 18.18 |
6 | Sandwich Holub | HUN | 17.73 |
7'si | Miroslav Janoušek | TCH | 17.65 |
8 | Ivan Ivančić | YUG | 17.53 |
4 x 390 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Jan Werner Jan Radomski Andrzej Badeński Jan Balachowski |
3: 01.9 |
2 | Sovyetler Birliği |
Leonid Mikischew Alexandr Bratchikov Valery Borsow Juri Sorin |
3: 01.9 |
3 | BR Almanya |
Dieter Huebner Herbert Moser Peter Bernreuther Manfred Çocuklar |
3: 04.5 |
4. | Yugoslavya |
Luciano Sušanj Danko Ištvan Miro Kocuvan Stjepan Kremer |
3: 09.1 |
1950 metre bayrak (1 + 2 + 3 + 4 tur)
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Polonya |
Edward Romanowski Andrzej Badeński Henryk Szordykowski Jan Radomski |
4: 16.4 |
Yugoslavya | DNF |
3 x 1000 metre rölesi
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | BR Almanya |
Anton Adam Walter Adams Harald Norpoth |
7: 08.0 |
2 | Çekoslovakya |
Ján Šišovský Petr Bláha Pavel Pěnkava |
7: 23.1 |
3 | Yugoslavya |
Radovan Piplović Slavko Koprivica Adam Ladik |
7: 42.8 |
KADIN
50 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Irena Szewińska | KUTUP | 6.4 |
2 | Sylviane Telliez | FRA | 6.5 |
3 | Madeleine Cobb | GBR | 6.5 |
4. | Galina Kuznetsova | URS | 6.5 |
5 | Urszula Jóźwik | KUTUP | 6.5 |
6 | Karin Balzer | GDR | 6.6 |
7'si | Eva Putnová | TCH | 6.6 |
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Colette Besson | FRA | 54.0 |
2 | Christel Frese | FRG | 54.8 |
3 | Biberiye Stirling | GBR | 54.8 |
Raisa Nikorova | URS | DNF |
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Barbara Wieck | GDR | 2: 05.3 |
2 | Magdolna Kulcsár | HUN | 2: 07.5 |
3 | Anna Simina | URS | 2: 08.0 |
4. | Emília Ovádková | TCH | 2: 09.8 |
5 | Zofia Kołakowska | KUTUP | 2: 10.8 |
6 | Annelise Damm Olesen | THE | 2: 11.6 |
7'si | Mirjana Kovačev | YUG | 2: 15.7 |
8 | Maria Sykora | AUT | 2: 18.7 |
50 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Karin Balzer | GDR | 7.2 |
2 | Meta antenler | SUI | 7.3 |
3 | Christine Perera | GBR | 7.4 |
4. | Galina Kuznetsova | URS | 7.4 |
5 | Christiane Martinetto | FRA | 7.5 |
6 | Esrar Lubej | YUG | 7.6 |
7'si | Heide Rosendahl | FRG | 7.6 |
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Rita Schmidt | GDR | 1.82 |
2 | Jordanka Blagoewa | BUL | 1.82 |
3 | Antonina Lazareva | URS | 1.79 |
4. | Walentyna Kosyr | URS | 1.79 |
5 | Ghislaine Barnay | FRA | 1.79 |
6 | Mária Faithová | TCH | 1.76 |
7'si | Danuta Berezowska | KUTUP | 1.76 |
8 | Breda Babošek | YUG | 1.73 |
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Irena Szewińska | KUTUP | 6.38 |
2 | Sue Scott | GBR | 6.18 |
3 | Meta antenler | SUI | 6.15 |
4. | Heide Rosendahl | FRG | 6.10 |
5 | Odette Ducas | FRA | 6.07 |
6 | Mirosława Sarna | KUTUP | 6.02 |
7'si | Hanna Kleinpeter | AUT | 5,97 |
8 | Tatiana Bychkova | URS | 5,93 |
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Marita Lange | GDR | 17.52 |
2 | Iwanka Christowa | BUL | 16.94 |
3 | Ingeburg Friedrich | GDR | 16.42 |
4. | Judit Bognár | HUN | 15.58 |
5 | Helena Fibingerová | TCH | 14.49 |
6 | Mirjana Boşnak | YUG | 14.22 |
7'si | Procopius'u okuyun | AUT | 12.97 |
4 x 195 metrelik röle
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Fransa |
Odette Ducas Sylviane Telliez Colette Besson Christiane Martinetto |
1: 34.3 |
2 | Sovyetler Birliği |
Galina Bucharina Vera Popkowa Lyudmila Golomasowa Lyudmila Samotjossowa |
1: 34.6 |
3 | Yugoslavya |
Darja Marolt Verica Ambrozi Ljiljana Petnjarić Esrar Lubej |
1: 36.9 |
4. | Avusturya |
Inge Aigner Maria Sykora Liese Prokop Hanna Kleinpeter |
1: 42.0 |
1950 metre bayrak (1 + 2 + 3 + 4 tur)
yer | ülke | Sporcular | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Sovyetler Birliği |
Vera Popkova Lyudmila Samotjossowa Raissa Nikanorowa Anna Simina |
1: 12.4 |
2 | Polonya |
Irena Szewińska Zdzisława Robaszewska Elżbieta Skowrońska Zofia Kołakowska |
1: 14.0 |
3 | Yugoslavya |
Verica Ambrozi Ika Maričić Mirjana Kovačev Ninoslava Tikvicki |
1: 14.1 |
Macaristan |
Györgyi Balogh Antónia Munkácsi Magdolna Kulcsár Olga Kazi |
DNF |
İnternet linkleri
- 4. Avrupa salon oyunları , Maik Richter'in web sitesindeki sonuçlar
- Avrupa Salon Şampiyonası (Erkekler) üzerine gbrathletics
- Avrupa Salon Şampiyonası (Bayanlar) üzerinde gbrathletics