Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1996
24. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
2012'de Stockholm Globe Arena | |
Kent | Stockholm , İsveç |
Stadion | Stockholm Globe Arena |
katılan ülkeler | 44 |
açılış | 8 Mart 1996 |
Son gün | 10 Mart 1996 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1994 | Salon Avrupa Şampiyonası 1998 → |
24 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası içinde 10, 1996 8 Mart ile gerçekleşti Stockholm Globe Arena'da içinde Stockholm . İsveç , etkinliğe 1974 ve 1984'ten bu yana üçüncü kez ev sahipliği yaptı.
Yarışmalara 44 ülkeden sporcu katıldı ve toplam 25.000 seyirci sahadaki yarışmaları takip etti. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda ilk kez sırıkla atlama kadınlar programına dahil edildi.
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marc Blume | GER | 6.62 |
2 | Jason John | GBR | 6.64 |
3 | Peter Karlsson | SWE | 6.64 |
4. | Charalambos papadias | GRE | 6.65 |
5 | Patrik Strenius | SWE | 6.67 |
6 | Kevin Williams | GBR | 6.72 |
9 Mart'ta final
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Erik Wijmeersch | BEL | 21.04 |
2 | Aleksios Alexopoulos | GRE | 21.05 |
3 | Torbjörn Eriksson | SWE | 21.07 |
4. | Thomas Sbokos | GRE | 21.74 |
10 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Du'aine Ladejo | GBR | 46.12 |
2 | Pierre-Marie Hilaire | FRA | 46.82 |
3 | Eşref Sabre | ITA | 46.86 |
4. | Julian Voelkel | GER | 47.05 |
10 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Roberto Parra | ESP | 1: 47,74 |
2 | Giuseppe D'Urso | ITA | 1: 48.04 |
3 | Wojciech Kałdowski | KUTUP | 1: 48.40 |
4. | Michael Wildner | AUT | 1: 48.64 |
5 | Andrea Longo | ITA | 1: 49,19 |
Andrés Manuel Díaz | ESP | DQ |
10 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Mateo Cañellas | ESP | 3: 44.50 |
2 | Anthony Whiteman | GBR | 3: 44,78 |
3 | Abdelkader Chekhemani | FRA | 3: 45.96 |
4. | Lukáš Vydra | CZE | 3: 46.20 |
5 | Branko Zorko | CRO | 3: 46.82 |
6 | Peter Philipp | SUI | 3: 47.55 |
7'si | Thomas Ebner | AUT | 3: 47.60 |
8 | Andrei Sadorozhni | RUS | 3: 47.87 |
10 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Anacleto Jiménez | ESP | 7: 50.06 |
2 | Christoph Impens | BEL | 7: 50.19 |
3 | Panagiotis Papoulias | GRE | 7: 50.80 |
4. | Ovidiu Olteanu | ROU | 7: 50.94 |
5 | Eric Dubus | FRA | 7: 53.53 |
6 | Alberto García | ESP | 7: 54,57 |
7'si | Kent Claesson | SWE | 7: 56,52 |
8 | Atiq Naaji | FRA | 7: 57.42 |
10 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Igors Kazanovs | LAT | 7.59 |
2 | Guntis Peders | LAT | 7.65 |
3 | Jonathan Nsenga | BEL | 7.66 |
4. | Falk Balzer | GER | 7.59 |
5 | Andrei Kislych | RUS | 7.72 |
6 | Johan Lisabeth | BEL | 7.78 |
9 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dragutin Topić | YUG | 2.35 |
2 | Leonid Pumalainen | RUS | 2.33 |
3 | Steinar Hoen | NOR | 2.31 |
4. | Konstantin Matusevich | ISR | 2.31 |
5 | Jarosław Kotewicz | KUTUP | 2.29 |
6 | Arturo Ortíz | ESP | 2.27 |
7'si | Jan Janků | CZE | 2.24 |
8 | Mika Polku | FIN | 2.24 |
10 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dsmitry Markau | BLR | 5.85 |
2 | Viktor Chistyakov | RUS | 5.80 |
3 | Pyotr Bochkarev | RUS | 5.80 |
4. | Peter Widén | SWE | 5,70 |
5 | Martin Eriksson | SWE | 5,70 |
6 | Tim Lobinger | GER | 5,65 |
7'si | Nick Buckfield | GBR | 5.55 |
8 | Alain Andji | FRA | 5,45 |
Michael Stolle | GER | 5,45 | |
Konstantin Semyonov | ISR | 5,45 |
9 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Mattias Sunneborn | SWE | 8.06 |
2 | Bogdan Țăruş | ROU | 8.03 |
3 | Spyridon Vasdekis | GRE | 8.03 |
4. | Gregor Cankar | SLO | 8.01 |
5 | Aljaksandr Hlawazki | BLR | 7,97 |
6 | Bogdan Tudor | ROU | 7.88 |
7'si | Kirill Sossunov | RUS | 7.87 |
8 | Yuri Naumkin | RUS | 7.85 |
8 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Māris Bružiks | LAT | 16.97 |
2 | Francis Agyepong | GBR | 16.93 |
3 | Zavallı Martirosjan | YOKSUL | 16.74 |
4. | Alexandr Asseledtschenko | RUS | 16.70 |
5 | Arne Holm | SWE | 16.60 |
6 | Igor Gavrilenko | RUS | 16.58 |
7'si | Ionel Eftemie | ROU | 16.50 |
8 | Ketill Hanstveit | NOR | 16.35 |
10 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Paolo Dal Soglio | ITA | 20.50 |
2 | Dirk Urban | GER | 20.04 |
3 | Oliver-Sven Buder | GER | 19.91 |
4. | Corrado Fantini | ITA | 19.79 |
5 | Markus Koistinen | FIN | 19.72 |
6 | Oleksandr Bahach | UKR | 19.65 |
7'si | Manuel Martínez | ESP | 19.50 |
8 | Andrij Nemchaninov | UKR | 19.26 |
8 Mart'ta final
Heptatlon
yer | atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Erki Nool | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 6188 |
2 | Tomáš Dvořák | CZE | 6114 |
3 | Jón Arnar Magnússon | ISL | 6069 |
4. | Sebastian Chmara | KUTUP | 6016 |
5 | Dezső Szabó | HUN | 5957 |
6 | Akbar Munkácsi | HUN | 5899 |
7'si | Mike Maczey | GER | 5887 |
8 | Kamil Damašek | CZE | 5858 |
9-10 Mart
Heptatlon; 60 metrelik koşu, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama, 60 metre engelli, sırıkla atlama ve 1000 metrelik koşu disiplinlerinden oluşur.
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Ekaterini Thanou | GRE | 7.15 |
2 | Odiah Sidibé | FRA | 7.25 |
3 | Jerneja Perc | SLO | 7.28 |
4. | Natalia Merslyakova | RUS | 7.29 |
5 | Alenka Bikar | SLO | 7.32 |
6 | Éva Barati | HUN | 7.44 |
9 Mart'ta final
200 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Sandra Myers | ESP | 23.15 |
2 | Erika Suchovská | CZE | 23.16 |
3 | Slatka Georgieva | BUL | 23,40 |
4. | Alenka Bikar | SLO | 23.68 |
10 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Grit Breuer | GER | 50.81 |
2 | Olga Kotlyarova | RUS | 51.70 |
3 | Tatiana Chebykina | RUS | 51.71 |
4. | Ionela Târlea | ROU | 52.90 |
10 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Patricia Djaté-Taillard | FRA | 2: 01.71 |
2 | Stella Jongmans | NED | 2: 01.88 |
3 | Svetlana Masterkova | RUS | 2: 02.86 |
4. | Ludmila Formanová | CZE | 2: 03.47 |
5 | Stephanie Graf | AUT | 2: 04.76 |
6 | Ella Kovacs | ROU | 2: 05.39 |
10 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Carla Sacramento | POR | 4: 08.95 |
2 | Ekaterina Podkopaeva | RUS | 4: 09.65 |
3 | Małgorzata Rydz | KUTUP | 4: 10.50 |
4. | Catalina Ghiorgiu | ROU | 4: 10.56 |
5 | Theresia Kiesl | AUT | 4: 12.61 |
6 | Sylvia Kühnemund | GER | 4: 13,34 |
7'si | Frédérique Quentin | FRA | 4: 13,92 |
8 | Simona Ionescu | ROU | 4: 16.19 |
10 Mart'ta final
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Fernanda Ribeiro | POR | 8: 39.49 |
2 | Sara Wedlund | SWE | 8: 50.32 |
3 | Marta Domínguez | ESP | 8: 53.34 |
4. | Blandine Bitzner-Ducret | FRA | 8: 54.86 |
5 | Maria Panyukhova | RUS | 8: 55.40 |
6 | Luminita Gogirlea | ROU | 8: 56.29 |
7'si | Roberta Brunet | ITA | 8: 57.66 |
8 | Elisa Rea | ITA | 8: 59.23 |
9 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Patricia Girard | FRA | 7.89 |
2 | Brigita Bukovec | SLO | 7,90 |
3 | Monique Tourret | FRA | 8.09 |
4. | María José Mardomingo | ESP | 8.15 |
5 | Anne Piquereau | FRA | 8.25 |
6 | Caren Jung | GER | 9,87 |
10 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Alina Astafei | GER | 1.98 |
2 | Niki Bakogianni | GRE | 1.96 |
3 | Olga Bolşova | MDA | 1.94 |
4. | Nelė Žilinskienė | LTU | 1.94 |
5 | Monica Iagăr | ROU | 1.94 |
6 | Kajsa Bergqvist | SWE | 1.92 |
7'si | Natalia Golodnova | RUS | 1.89 |
8 | Pia Zinck | THE | 1.89 |
Alica Javadová | SVK | 1.89 |
10 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | Atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Vala Flosadóttir | ISL | 4.16 |
2 | Christine Adams | GER | 4.05 |
3 | Gabriela Mihalcea | ROU | 4.05 |
4. | Daniela Köpernick | GER | 3.95 |
5 | Andrea Müller | GER | 3.95 |
6 | Daniela Bártová | CZE | 3.95 |
7'si | Anshela Balachonova | UKR | 3.85 |
8 | Anita Tomulevski | NOR | 3.85 |
8 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Renata Nielsen | THE | 6.76 |
2 | Jelena Zinchukova | RUS | 6.75 |
3 | Claudia Gerhardt | GER | 6.74 |
4. | Iwa Prandschewa | BUL | 6.73 |
5 | Lyudmila Ninova | AUT | 6.65 |
6 | Heli Koivula | FIN | 6.55 |
7'si | Nina Perevedentseva | RUS | 6.53 |
8 | Denise Lewis | GBR | 6.42 |
10 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Iwa Prandschewa | BUL | 14.54 |
2 | Šárka Kašpárková | CZE | 14.50 |
3 | Olga Vasdeki | GRE | 14.30 |
4. | Natalia Kajukova | RUS | 14.22 |
5 | Virge Naeris | Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması | 14.05 |
6 | Olena Howorova | UKR | 13.85 |
7'si | Monica Toth | ROU | 13.78 |
8 | Cristina Nicolau | ROU | 13.68 |
9 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Astrid Kumbernuss | GER | 19.79 |
2 | Irina Khudoroschkina | RUS | 19.07 |
3 | Valentina Fedyushina | UKR | 18.90 |
4. | Judy Oakes | GBR | 18.72 |
5 | Nadine Kleinert | GER | 18.10 |
6 | Martina de la Puente | ESP | 17.04 |
7'si | Nataša Erjavec | SLO | 16.96 |
8 | Margarita Ramos | ESP | 16.53 |
9 Mart'ta final
Pentatlon
yer | Atlet | ülke | Puanlar |
---|---|---|---|
1 | Jelena Lebedenko | RUS | 4685 |
2 | Urszula Włodarczyk | KUTUP | 4597 |
3 | Irina Vostrikova | RUS | 4545 |
4. | Mona Steigauf | GER | 4540 |
5 | Tiia Hautala | FIN | 4450 |
6 | Karin Specht | GER | 4403 |
7'si | Nathalie Teppe | FRA | 4379 |
8 | Liliana Năstase | ROU | 4366 |
9 Mart
Pentatlon, 60 metre engelli, yüksek atlama, gülle atma, uzun atlama ve 800 metre koşu disiplinlerinden oluşur.
Madalya tablosu
26 karardan sonra madalya tablosu finali | |||||
---|---|---|---|---|---|
yer | ülke | altın | gümüş | bronz | Toplam |
1 | Almanya | 4. | 2 | 2 | 8 |
2 | ispanya | 4. | - | 1 | 5 |
3 | Fransa | 2 | 2 | 2 | 6 |
4. | Letonya | 2 | 1 | - | 3 |
5 | Portekiz | 2 | - | - | 2 |
6 | Rusya | 1 | 6 | 4. | 11 |
7'si | Birleşik Krallık | 1 | 3 | - | 4. |
8 | Yunanistan | 1 | 2 | 3 | 6 |
9 | İsveç | 1 | 1 | 2 | 4. |
10 | Belçika | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | İtalya | 1 | 1 | 1 | 3 |
12'si | Bulgaristan | 1 | - | 1 | 2 |
12'si | İzlanda | 1 | - | 1 | 2 |
14'ü | Danimarka | 1 | - | - | 1 |
14'ü | Estonya | 1 | - | - | 1 |
14'ü | Yugoslavya | 1 | - | - | 1 |
14'ü | Belarus | 1 | - | - | 1 |
18'i | Çek Cumhuriyeti | - | 3 | - | 3 |
19 | Polonya | - | 1 | 2 | 3 |
20'si | Slovenya | - | 1 | 1 | 2 |
20'si | Romanya | - | 1 | 1 | 2 |
22'si | Hollanda | - | 1 | - | 1 |
23 | Ermenistan | - | - | 1 | 1 |
23 | Moldova | - | - | 1 | 1 |
23 | Norveç | - | - | 1 | 1 |
23 | Ukrayna | - | - | 1 | 1 |
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- 24. Avrupa Salon Şampiyonası 1996 , EAA web sitesinde Ulf Saletti tarafından inceleme