Avrupa Atletizm Salon Şampiyonası 1982
13. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Kent | Milan , İtalya |
Stadion | Palazzo dello Sport |
açılış | 6 Mart 1982 |
Son gün | 7 Mart 1982 |
zaman çizelgesi | |
← Salon Avrupa Şampiyonası 1981 | Salon Avrupa Şampiyonası 1983 → |
13. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası 1978 yılından bu yana ikinci kez Mart 6 ve 7, 1982 tarihinde gerçekleşti Milan ( İtalya ). Mekan Palazzo dello Sport'du .
Erkekler
60 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marian Voronin | KUTUP | 6,61 |
2 | Valentin Atanasov | BUL | 6.62 |
3 | Bernard Petitbois | FRA | 6.66 |
4. | Pierfrancesco Pavoni | ITA | 6.68 |
5 | Christian Haas | FRG | 6.69 |
6 | José Javier Arqués | ESP | 6.71 |
6 Mart'ta final
200 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Erwin Skamrahl | FRG | 21.20 |
2 | Istvan Nagy | HUN | 21.41 |
3 | Michele Di Pace | ITA | 21.52 |
4. | Ingo Froböse | FRG | 21.64 |
7 Mart'ta final
400 m
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Pavel Konovalov | URS | 47.04 |
2 | Sandwich Újhelyi | HUN | 47,14 |
3 | Benjamin González | ESP | 47.41 |
4. | Željko Knapić | YUG | 47.46 |
7 Mart'ta final
800 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Antonio Páez | ESP | 1: 48.02 |
2 | Klaus-Peter Nabein | FRG | 1: 48.31 |
3 | Colomán Trabado | ESP | 1: 48.35 |
4. | Arno Körmeling | NED | 1: 48.46 |
5 | Hans-Joachim Mogalle | GDR | 1: 49.64 |
6 | Hans-Peter Ferner | FRG | 1: 50.62 |
7 Mart'ta final
1500 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | José Luis González | ESP | 3: 38.70 |
2 | José Manuel Abascal | ESP | 3: 38.91 |
3 | Antti Loikkanen | FIN | 3: 39.62 |
4. | Thomas Wessinghage | FRG | 3: 39.79 |
5 | Andreas Baranski | FRG | 3: 40.96 |
6 | Carlos Cabral | POR | 3: 41.24 |
7'si | Pierre Délèze | SUI | 3: 41,38 |
8 | Christos Papachristos | GRE | 3: 49.26 |
7 Mart'ta final
3000 m
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Patriz Ilg | FRG | 7: 53.50 |
2 | Alberto Cova | ITA | 7: 54.12 |
3 | Valery Abramov | URS | 7: 54.46 |
4. | Robert Nemeth | AUT | 7: 57.72 |
5 | Francisco Sánchez | ESP | 7: 57.82 |
6 | Bruno Lafranchi | SUI | 08:00, 16 |
7'si | Hans-Jürgen Orthmann | FRG | 08: 00.53 |
8 | Peter Daenens | BEL | 8: 01.21 |
7 Mart'ta final
60 m engelli
yer | atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Alexandr Putschkov | URS | 7.73 |
2 | Plamen Krastew | BUL | 7.74 |
3 | Karl-Werner Dönges | FRG | 7.80 |
4. | Axel Schaumann | FRG | 7.82 |
5 | Mark Holtom | GBR | 7.83 |
Yuri Chervanyov | URS | DNF |
7 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2.34 |
2 | Janusz Trzepizur | KUTUP | 2.32 |
3 | Roland Dalhauser | SUI | 2.32 |
4. | Gerd Nagel | FRG | 2.28 |
5 | Valery Sereda | URS | 2.22 |
6 | Carlo Thränhardt | FRG | 2.22 |
7'si | Roberto Cabrejas | ESP | 2.22 |
8 | Massimo Di Giorgio | ITA | 2.22 |
6 Mart'ta final
Sırıkla atlama
yer | atlet | ülke | Yükseklik (m) |
---|---|---|---|
1 | Viktor Spasov | URS | 5,70 |
2 | Konstantin Volkov | URS | 5,65 |
3 | Wladyslaw Kozakiewicz | KUTUP | 5.60 |
4. | Alexandr Krupski | URS | 5.55 |
5 | Atanas Tarew | BUL | 5.55 |
6 | Jean-Michel Bellot | FRA | 5.40 |
7'si | Mauro Barella | ITA | 5.40 |
8 | Miro Zalar | SWE | 5.40 |
7 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Henry Lauterbach | GDR | 7.86 |
2 | Rolf Bernhard | SUI | 7.83 |
3 | Giovanni Evangelisti | ITA | 7.83 |
4. | Jan Leitner | TCH | 7.82 |
5 | László Szalma | HUN | 7.78 |
6 | Marco Piochi | ITA | 7.76 |
7'si | Ronald Desruelles | BEL | 7.75 |
8 | Atanas Chochev | BUL | 7.64 |
7 Mart'ta final
Üçlü atlama
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Béla Bakosi | HUN | 17.13 |
2 | Gennady Valyukevich | URS | 16.87 |
3 | Mykola Mussiyenko | URS | 16.82 |
4. | Aston Moore | GBR | 16.74 |
5 | Dimitrios Michas | GRE | 16.52 |
6 | Janoš Hegediš | YUG | 16.42 |
7'si | Vladimir Chernikov | URS | 16.32 |
8 | Roberto Mazzucato | ITA | 16.31 |
6 Mart'ta final
Gülle atma
yer | atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Miliç | YUG | 20.45 |
2 | Remigius Machura | TCH | 20.07 |
3 | Jovan Lazarevic | YUG | 19.65 |
4. | Vladimir Kisselev | URS | 19.55 |
5 | Alessandro Andrei | ITA | 19.45 |
6 | Marco Montelatici | ITA | 18,99 |
7'si | Udo Gelhausen | FRG | 18.92 |
8 | Yves Brouzet | FRA | 18.54 |
7 Mart'ta final
5000 m yürüyüş (gösteri yarışması)
yer | atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Maurizio Damilano | ITA | 19: 40.28 |
2 | Carlo Mattioli | ITA | 20: 06.91 |
3 | Martin Toporek | AUT | 20: 19.47 |
4. | Alessandro Pezzatini | ITA | 20: 27.68 |
5 | Steve Barry | GBR | 20: 37.47 |
6 | Christos Karageorgos | GRE | 21:00, 69 |
7 Mart'ta final
KADIN
60 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Marlies Goehr | GDR | 7.11 |
2 | Sofka Popova | BUL | 7.19 |
3 | Wendy Hoyte | GBR | 7.27 |
4. | Lyudmila Kondratyeva | URS | 7.31 |
5 | Marie-Christine Cazier | FRA | 7.35 |
6 | Helinä Laihorinne | FIN | 7.36 |
7 Mart'ta final
200 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Gesine Walther | GDR | 22,80 |
2 | Jelena Keltschewskaja | URS | 23.35 |
3 | Heidi-Elke Gaugel | FRG | 23.39 |
4. | Els Vader | NED | 23.87 |
7 Mart'ta final
400 m
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Jarmila Kratochvílová | TCH | 49.59 |
2 | Dagmar Rübsam | GDR | 51.18 |
3 | Gaby Bussmann | FRG | 51.57 |
4. | Taťána Kocembová | TCH | 51.62 |
7 Mart'ta final
800 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Doina Melinte | ROU | 2: 00.39 |
2 | Martina Steuk | GDR | 2: 01.07 |
3 | Jolanta Januchta | KUTUP | 2: 01.24 |
4. | Bernadette Louis | FRA | 2: 03.12 |
5 | Simone Büngener | FRG | 2: 03.78 |
6 | Nikolina Shtereva | BUL | 2: 04.21 |
7 Mart'ta final
1500 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Gabriella Dorio | ITA | 4: 04.01 |
2 | Brigitte Kraus | FRG | 4: 04.22 |
3 | Beate Liebich | GDR | 4: 06.70 |
4. | Wessela Jazinska | BUL | 4: 11.75 |
5 | Nadezhda Ralldugina | URS | 4: 12.66 |
6 | Natalia Boborova | URS | 4: 14.28 |
7'si | Elise Wattendorf | SUI | 4: 20.04 |
8 | Rossella Gramola | ITA | 4: 20.79 |
7 Mart'ta final
3000 m
yer | Atlet | ülke | Zaman (dk) |
---|---|---|---|
1 | Agnese Possamai | ITA | 8: 53.77 |
2 | Maricica Puică | ROU | 8: 54.26 |
3 | Paula Fudge | GBR | 8: 56.96 |
4. | Vera Michallek | FRG | 9: 03.27 |
5 | Nadia Dandolo | ITA | 9: 03.59 |
6 | Margherita Gargano | ITA | 9: 03.62 |
7'si | Natalia Boborova | URS | 9: 09.80 |
8 | Aurora Cunha | POR | 9: 12.86 |
6 Mart'ta final
60 m engelli
yer | Atlet | ülke | Zamanlar) |
---|---|---|---|
1 | Kerstin çocuğu | GDR | 7.89 |
2 | Bettine Gärtz | GDR | 8.00 |
3 | Jordanka Donkova | BUL | 8.03 |
4. | Natalia Petrova | URS | 8.16 |
5 | Grażyna Rabsztyn | KUTUP | 8.21 |
6 | Maria Merciuc | URS | 8.64 |
6 Mart'ta final
Yüksek atlayış
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Ulrike Meyfarth | FRG | 1.99 |
2 | Andrea Bienias | GDR | 1.99 |
3 | Katalin Sterk | HUN | 1.99 |
4. | Kerstin Dedner | GDR | 1.94 |
5 | Diana Elliott | GBR | 1.94 |
6 | Tamara Bykowa | URS | 1.91 |
7'si | Andrea Breder | FRG | 1.91 |
8 | Elżbieta Krawczuk | KUTUP | 1.88 |
7 Mart'ta final
Uzun atlama
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Sabine Everts | FRG | 6.70 |
2 | Karin Hänel | FRG | 6.54 |
3 | Vali Ionescu | ROU | 6.52 |
4. | Svetlana Wanyushina | URS | 6.43 |
5 | Heike Daute | GDR | 6.33 |
6 | Dorthe A. Rasmussen | THE | 6.24 |
7'si | Patrizia Paulotto | ITA | 6.12 |
6 Mart'ta final
Gülle atma
yer | Atlet | ülke | Genişlik (m) |
---|---|---|---|
1 | Vershinia Veselinova | BUL | 20.19 |
2 | Helena Fibingerová | TCH | 19.24 |
3 | Natalia Lisovskaya | URS | 18.50 |
4. | Soultana Saroudi | GRE | 17.52 |
5 | Simone Créantor | FRA | 16.79 |
6 | Léone Bertimon | FRA | 16.33 |
7'si | Birgit Petsch | FRG | 16.31 |
6 Mart'ta final
İnternet linkleri
- Avrupa Salon Şampiyonası - Avrupa Atletizm Birliği web sitesindeki sonuç veritabanı
- Sonuçlar Maik Richter'in web sitesinde
- Sonuçlar Todor Krastev web sitesinde