8 Kraliyet Bavyera Rezerv Bölümü
8 Rezerv Bölümü bir oldu ana birim arasında Bavyera ordusuna içinde Birinci Dünya Savaşı .
hikaye
Bölünme özellikle dağlık arazide kullanılmak üzere, 31 Aralık 1914 tarihinde kuruldu Vosges ve 20 Ocak 1915 mobil oldu. Büyük dernek Şubat 1915'ten Temmuz 1916'ya kadar Yukarı Alsas'taki Batı Cephesindeydi ve Haziran 1915'te Polonya'daki Doğu Cephesinde kısa bir konuşlanma ile kesintiye uğradı . Temmuz sonundan Ağustos 1916'ya kadar Somme Savaşı'nda savaştı . Ekim 1916'dan itibaren Romanya'ya karşı savaşa katıldı . Ekim 1917'de tekrar Flanders'deki Batı Cephesi'ne geldi . 1918'de bir. katılan 1918 bahar saldırısına . Dernek, Müttefik istihbaratı tarafından birinci sınıf olarak sınıflandırıldı.
Savaş takvimi
1915
- 21 Ocak - 17 Mayıs - Yukarı Ren'de hendek savaşı
- 18 Mayıs - 3 Haziran - OHL Rezervi
- 4-11 Haziran - 11. Ordu Yedek
- 12-15 Haziran - Lubaczów'un çığır açan savaşı
- 16 Haziran - Oleszyce ve Dachnow yakınlarındaki çatışmalar
- 17-22 Haziran - Lviv Savaşı
- 23 Haziran - 15 Temmuz - OHL'yi 11. Ordu ve Ordu Müfrezesi Falkenhausen ile rezerve edin
- 16 Temmuz'dan itibaren - Yukarı Alsas'ta siper savaşı
- 20 Temmuz - 14 Ekim - Munster için ikinci savaş
- 7-12 Kasım - Hilsen sırtında savaş
1916
- 4 Temmuz'a kadar - Yukarı Alsas'ta siper savaşı
- 2. Ordu'daki OHL rezervleri 4 - 19 Temmuz -
- 19 Temmuz - 23 Ağustos - Somme Savaşı
- Noyon İle 25 Eylül 1 - Roye- de Siper savaşı
- 25 Eylül - 8 Ekim - 2. Ordu Yedek
- 8-18 Ekim - OHL Rezervi
- 19 Ekim - 24 Kasım - Kızıl Kule Geçidi'nde dağ savaşı (tümenin bazı bölümleri)
- 19 Ekim - 22 Aralık - Ojtoz bölgesinde dağ savaşı (tümenin bazı bölümleri)
- 19 Ekim - 8 Aralık - Predeal ve Bodza bölgelerinde (tümenin bazı kısımlarında) dağ savaşı
- 4 - 27 Kasım - Gyergyo Dağları'nda savunma savaşları
- 25-30 Kasım - Curtea de Argeş - Piteşti (tümen bölümleri) yakınlarında takip savaşları
- 28 Kasım - 26 Aralık - Gyimes-Uz bölgesinde savunma savaşı
- 1 - 3 Aralık - Arges Muharebesi (tümenin bölümleri)
- Argeş Muharebesi sonrası takip (tümenin bazı bölümleri) 4-8 Aralık -
- 9-20 Aralık - Jalomita'daki Pursuit savaşları - Prahova ve Buzaul (tümenin bazı bölümleri)
- 21-27 Aralık - Rimnicul-Sarat Muharebesi (tümenin bazı bölümleri)
- 26 Aralık'tan itibaren - Trotus bölgesinde Yılbaşı saldırısı
- 27 Aralık'tan itibaren - Karpatlar Transilvanya sınırındaki siper savaşı
1917
- 7 Ocak'a kadar - Trotus bölgesinde Yeni Yıl saldırısı
- 11 Temmuz - Karpatlar Transilvanya sınırındaki siper savaşı
- 4-8 Ocak - Putna Muharebesi (tümenin bazı bölümleri)
- 6-9 Ocak - Putna ve Sereth'de siper savaşı (tümenin bazı bölümleri)
- 8 Ocak - 24 Şubat - Putna ve Slanic vadileri arasındaki konumsal savaşlar (bölümün bazı bölümleri)
- 13-22 Temmuz - Kalusz yakınlarındaki Lomnica'da siper savaşı
- 23 Temmuz - 5 Ağustos - Doğu Galiçya ve Bukovina'da zulüm savaşları
- Chernivtsi 1 Eylül için 6 Ağustos - ait siper savaşı kuzeydoğusunda
- 3 Eylül - 10 Ekim - Bukovina'nın doğu sınırında siper savaşı
- 15 Ekim - 3 Aralık - Flanders Savaşı
- 4 Aralık'tan itibaren - Flanders'de siper savaşı
1918
- 9 Nisan'a kadar - Flanders'de siper savaşı
-
Artois'de siper savaşı
- 9-18 Nisan - Armentières Savaşı
9-30 Nisan - Flanders ve - 2 Mayıs - 18 Haziran - Richecourt, Seicheprey ve Flirey'de savaşır
- 19 Haziran - 5 Temmuz - Meuse ve Moselle arasındaki siper savaşı
- Reims yakınlarında siper savaşı 7 Temmuz - 3 Ağustos -
-
Marne ve Şampanya'da saldırı savaşı
- 18-25 Temmuz - Soissons ve Reims arasında savunma savaşı
- 26 Temmuz - 3 Ağustos - Marne ve
7 Temmuz - 3 Ağustos -
yapı
31 Aralık 1914 Savaş Bölümü
-
15 Yedek Piyade Tugayı
- Yedek Piyade Alayı 18.
- Yedek Piyade Alayı 19
-
16 Yedek Piyade Tugayı
- Yedek Piyade Alayı 22
- Yedek Piyade Alayı 23.
- Rezerv Bisiklet Şirketi 8
- Yedek Süvari Alayı 8
- Rezerv Alanı Topçu Alayı 8
- Yedek Saha Topçu Alayı 9
- 3. Batarya / Yedek Ayak Topçu Taburu 6
- Personel / Yedek Mühendis Taburu 2
- Yedek Mühendis Firma 8
- Yedek Mühendis Firma 9
- Yedek bölümler köprü treni
- Rezerve Telefon Departmanı 2
28 Haziran 1918 Savaş Bölümü
- 16 Yedek Piyade Tugayı
- Yedek Piyade Alayı 19
- Yedek Piyade Alayı 22
- Yedek Piyade Alayı 23.
- Yedek Süvari Alayı 8
- Topçu Komutanı 8
- Yedek Saha Topçu Alayı 9
- Ayak Topçu Alayı 19
- Mühendis Taburu 20
- Bölüm Mesaj Komutanı 408
Komutanlar
Sıra | Soyadı | tarih |
---|---|---|
Korgeneral | Hermann Freiherr von Stein | 20 Ocak 1915 - 11 Ocak 1917 |
Korgeneral | Albert Seekirchner | 12 Ocak 1917 - 11 Nisan 1917 |
Tümgeneral | Maximilian Jehlin | 12 Nisan 1917 savaşın sonuna kadar |
Edebiyat
- Eski Ordumuzun Onur Listesi. Reichsarchiv , Militär-Verlag, Berlin 1927, s. 63, 101-102'den resmi materyal temelinde yayınlanmıştır .
- Bavyera Savaş Arşivleri : Büyük Savaşta Bavyeralılar. Münih 1923.
- Savaşa Katılan Alman Ordusu'nun İki Yüz Elli Bir Tümeninin Tarihçesi (1914-1918). Amerikan Seferi Kuvvetleri Genelkurmay İstihbarat bölümünün kayıtlarından derlenmiştir Genel Karargah, Chaumont, Fransa 1919 (1920) (Yeniden basım: London Stamp Exchange, 1989).
Bireysel kanıt
- ↑ Dermot Bradley (Ed.), Günter Wegner: Alman Ordusu'nun İşgali 1815-1939. Cilt 1: Daha yüksek komut 1815–1939'u yayınlar. Biblio Verlag, Osnabrück 1990, ISBN 3-7648-1780-1 , s. 670.