Q Okulu 2020/3
Q Okulu 2020 Etkinliği 3
| |
katılımcılar: | 172 |
mekan: | İngiliz Spor Enstitüsü Sheffield |
Açılış: | 5 Ağustos 2020 |
Oyun sonu: | 9 Ağustos 2020 |
Kazanan: |
Rory McLeod Jamie Wilson Farah Ajaib Steven Hallworth |
← 2020/2
2021/1 →
|
Q Okul 2020/3 üç eleme turnuvaların son Snooker Ana Tour bu turnuvada dört grupta kazananlar için başlama hakkı verildi 2020 yılında 2020/21 ve 2021/22 mevsim . Oyunlar 5-9 Ağustos tarihleri arasında Sheffield'deki İngiliz Spor Enstitüsü'nde gerçekleşti . Turnuva modu, ilk turnuvayla ilgili makalede açıklanmıştır .
Üçüncü turnuvada, Jamie Wilson ve Farah Ajaib , tura yeni katılan iki kişinin sonucuydu, böylece bu yılki Q School'da 12 kalifiye oyuncunun toplam 4'ü ilk kez profesyonel statü aldı. Her iki oyuncu da diğer iki turnuva kazananı gibi İngiltere'den geliyor: Rory McLeod bir yıl sonra Ana Tur'a döndü, Steven Hallworth dört yıllık bir aradan sonra.
Sonuçlar
Turnuvaya 172 oyuncu kayıt yaptırdı. Snooker Ana Turu'nda kapılmaya hazır 4 yer için oynadılar . Resmi turnuva moduna göre turnuva, dört yarı finalist belirlenene kadar 6 turda oynandı. Yarı finaller ve finaller artık oynanmadı. 1. turda 88 oyuncu birbiriyle yarıştı, 2. turda 84 oyuncu seribaşı oldu. İlk iki tur 5 ve 6 Ağustos'ta en iyi 5 modunda (3 kazanan kare) oynandı . Kalan 64 oyuncu daha sonra 9 Ağustos'ta 7'nin En İyisi modunda diğer 4 rauntta mücadele etti.
Anlaşılır olması için sonuçlar, her biri turnuva ağacının dörtte birini temsil eden 4 grupta sunulmuştur.
Grup 1
1. tur
|
2. turda en iyi 5 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7 karenin en iyi 16 turu |
Çeyrek Finaller En İyi 7 Kare |
||||||||||||||
Antoni Kowalski | 1 | |||||||||||||||||
James Yüksekliği | 3 | |||||||||||||||||
James Yüksekliği | 2 | |||||||||||||||||
Hamin Hüseyin | 4. | |||||||||||||||||
Hamim Hüseyin | 3 | |||||||||||||||||
Elliot Weston | 2 | |||||||||||||||||
Hamim Hüseyin | 3 | |||||||||||||||||
Michael Beyaz | 4. | |||||||||||||||||
Callum Beresford | 3 | |||||||||||||||||
Stan Moody | 0 | |||||||||||||||||
Callum Beresford | 0 | |||||||||||||||||
Michael Beyaz | 4. | |||||||||||||||||
Michael Beyaz | 3 | |||||||||||||||||
Joshua Cooper | 2 | |||||||||||||||||
Michael Beyaz | 1 | |||||||||||||||||
Paul Davison | 4. | |||||||||||||||||
güneşli Akani | - | |||||||||||||||||
Wu Yize | kl. | |||||||||||||||||
Wu Yize | 2 | |||||||||||||||||
Paul Davison | 4. | |||||||||||||||||
Paul Davison | 3 | |||||||||||||||||
Ryan Thomerson | 1 | |||||||||||||||||
Paul Davison | 4. | |||||||||||||||||
Robert James | 3 | |||||||||||||||||
mat kanepe | 1 | |||||||||||||||||
Robert James | 3 | |||||||||||||||||
Robert James | 4. | |||||||||||||||||
Sean Harvey | 1 | |||||||||||||||||
Sean Harvey | 3 | |||||||||||||||||
Benji Buckley | 0 | |||||||||||||||||
Paul Davison | 2 | |||||||||||||||||
Rory McLeod | 4. | |||||||||||||||||
Fergal O'Brien | - | |||||||||||||||||
Keith Keldie | kl. | |||||||||||||||||
Keith Keldie | 0 | |||||||||||||||||
Phil O'Kane | 4. | |||||||||||||||||
Paul Davies | 2 | |||||||||||||||||
Phil O'Kane | 3 | |||||||||||||||||
Phil O'Kane | 4. | |||||||||||||||||
Alex Millington | 1 | |||||||||||||||||
Andrew Milyar | 0 | |||||||||||||||||
Alex Millington | 3 | |||||||||||||||||
Alex Millington | 4. | |||||||||||||||||
baba baba | 0 | |||||||||||||||||
baba baba | 3 | |||||||||||||||||
Daniel Bagley | 2 | |||||||||||||||||
Phil O'Kane | 1 | |||||||||||||||||
Rory McLeod | 4. | |||||||||||||||||
Kişan Hirani | 0 | |||||||||||||||||
James Silverwood | 3 | |||||||||||||||||
James Silverwood | 0 | |||||||||||||||||
Rory McLeod | 4. | |||||||||||||||||
Liam Highfield | - | |||||||||||||||||
Rory McLeod | kl. | |||||||||||||||||
Rory McLeod | 4. | |||||||||||||||||
Robbie McGuigan | 2 | |||||||||||||||||
Declan Lavery | 0 | |||||||||||||||||
Jamie Brown | 3 | |||||||||||||||||
Jamie Brown | 0 | |||||||||||||||||
Robbie McGuigan | 4. | |||||||||||||||||
Sam Craigie | - | |||||||||||||||||
Robbie McGuigan | kl. |
2. Grup
1. tur
|
2. turda en iyi 5 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7 karenin en iyi 16 turu |
Çeyrek Finaller En İyi 7 Kare |
||||||||||||||
Ollie Douglas | - | |||||||||||||||||
Sanderson Lam | kl. | |||||||||||||||||
Sanderson Lam | 3 | |||||||||||||||||
Haydon Pinhey | 4. | |||||||||||||||||
Haydon Pinhey | kl. | |||||||||||||||||
Robbie Williams | - | |||||||||||||||||
Haydon Pinhey | kl. | |||||||||||||||||
Hoşçakal | ||||||||||||||||||
Jamie Jones | 3 | |||||||||||||||||
Simon Lichtenberg | 1 | |||||||||||||||||
Jamie Jones | - | |||||||||||||||||
Zak Kefalet | - | |||||||||||||||||
Ben Jones | 0 | |||||||||||||||||
Zak Kefalet | 3 | |||||||||||||||||
Haydon Pinhey | 4. | |||||||||||||||||
Ben Fortey | 3 | |||||||||||||||||
Stephen Craigie | 3 | |||||||||||||||||
Alex Clenshaw | 2 | |||||||||||||||||
Stephen Craigie | 0 | |||||||||||||||||
Ben Fortey | 4. | |||||||||||||||||
Ben Fortey | 3 | |||||||||||||||||
Chris Mason | 0 | |||||||||||||||||
Ben Fortey | 4. | |||||||||||||||||
Chris Totten | 2 | |||||||||||||||||
Chris Totten | 3 | |||||||||||||||||
Adam Kenar | 0 | |||||||||||||||||
Chris Totten | 4. | |||||||||||||||||
Adam Duffy | 0 | |||||||||||||||||
Adam Duffy | 3 | |||||||||||||||||
Mark Lloyd | 1 | |||||||||||||||||
Haydon Pinhey | 3 | |||||||||||||||||
Jamie Wilson | 4. | |||||||||||||||||
Bash Maksud | 0 | |||||||||||||||||
Patrick Wallace | 3 | |||||||||||||||||
Patrick Wallace | 2 | |||||||||||||||||
Dave Finbow | 4. | |||||||||||||||||
jak jones | - | |||||||||||||||||
Dave Finbow | kl. | |||||||||||||||||
Dave Finbow | 3 | |||||||||||||||||
Jamie Wilson | 4. | |||||||||||||||||
Matthew Glasby | 0 | |||||||||||||||||
Luke Simmonds | 3 | |||||||||||||||||
Luke Simmonds | 2 | |||||||||||||||||
Jamie Wilson | 4. | |||||||||||||||||
James Burrett | 0 | |||||||||||||||||
Jamie Wilson | 3 | |||||||||||||||||
Jamie Wilson | 4. | |||||||||||||||||
Fang Xiongman | 3 | |||||||||||||||||
Julien Leclercq | 2 | |||||||||||||||||
harvey chandler | 3 | |||||||||||||||||
harvey chandler | 3 | |||||||||||||||||
Fang Xiongman | 4. | |||||||||||||||||
Fang Xiongman | 3 | |||||||||||||||||
ryan cronin | 1 | |||||||||||||||||
Fang Xiongman | 4. | |||||||||||||||||
Sean McAllister | 1 | |||||||||||||||||
Ronan Whyte | 0 | |||||||||||||||||
Sean McAllister | 3 | |||||||||||||||||
Sean McAllister | 4. | |||||||||||||||||
Jack Culligan | 3 | |||||||||||||||||
ashley carty | - | |||||||||||||||||
Jack Culligan | kl. |
Grup 3
1. tur
|
2. turda en iyi 5 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7 karenin en iyi 16 turu |
Çeyrek Finaller En İyi 7 Kare |
||||||||||||||
Brian Ochoiski | 3 | |||||||||||||||||
Keishin Kamihashi | 2 | |||||||||||||||||
Brian Ochoiski | kl. | |||||||||||||||||
Lee Walker | - | |||||||||||||||||
Ross Muir | 2 | |||||||||||||||||
Lee Walker | 3 | |||||||||||||||||
Brian Ochoiski | 4. | |||||||||||||||||
Jamie Curtis-Barrett | 2 | |||||||||||||||||
Adrian Rosa | 3 | |||||||||||||||||
craig steadman | 1 | |||||||||||||||||
Adrian Rosa | 0 | |||||||||||||||||
Jamie Curtis-Barrett | 4. | |||||||||||||||||
Jamie Curtis-Barrett | 3 | |||||||||||||||||
Joshua Thomond | 1 | |||||||||||||||||
Brian Ochoiski | 4. | |||||||||||||||||
Dekan Genç | 3 | |||||||||||||||||
Mateusz Baranowski | 0 | |||||||||||||||||
Kuldesh Johal | 3 | |||||||||||||||||
Kuldesh Johal | 4. | |||||||||||||||||
Ian Martin | 0 | |||||||||||||||||
Kayden Brierley | 2 | |||||||||||||||||
Ian Martin | 3 | |||||||||||||||||
Kuldesh Johal | 3 | |||||||||||||||||
Dekan Genç | 4. | |||||||||||||||||
Tam Mustafa | 2 | |||||||||||||||||
Dekan Genç | 3 | |||||||||||||||||
Dekan Genç | 4. | |||||||||||||||||
Lee Richardson | 2 | |||||||||||||||||
Lee Richardson | 3 | |||||||||||||||||
Ryan Roberts | 0 | |||||||||||||||||
Brian Ochoiski | 2 | |||||||||||||||||
Farah Ajaib | 4. | |||||||||||||||||
Michael Collumb | 1 | |||||||||||||||||
Farah Ajaib | 3 | |||||||||||||||||
Farah Ajaib | 4. | |||||||||||||||||
Simon Blackwell | 2 | |||||||||||||||||
Ross Bulman | 1 | |||||||||||||||||
Simon Blackwell | 3 | |||||||||||||||||
Farah Ajaib | 4. | |||||||||||||||||
Jason Kendrick | 3 | |||||||||||||||||
Daniel Ward | 2 | |||||||||||||||||
Jenson Kendrick | 3 | |||||||||||||||||
Jason Kendrick | kl. | |||||||||||||||||
Ben Hancorn | - | |||||||||||||||||
Ben Hancorn | 3 | |||||||||||||||||
Haydar Ali | 0 | |||||||||||||||||
Farah Ajaib | 4. | |||||||||||||||||
Dylan Zımpara | 3 | |||||||||||||||||
Jake Nicholson | 2 | |||||||||||||||||
Peter Devlin | 3 | |||||||||||||||||
Peter Devlin | - | |||||||||||||||||
Dylan Zımpara | kl. | |||||||||||||||||
Dylan Zımpara | 3 | |||||||||||||||||
Thomas McSorley | 1 | |||||||||||||||||
Dylan Zımpara | 4. | |||||||||||||||||
John Astley | 1 | |||||||||||||||||
John Astley | 3 | |||||||||||||||||
Steven Evans | 0 | |||||||||||||||||
John Astley | kl. | |||||||||||||||||
Fan Zhengyi | - | |||||||||||||||||
Fan Zhengyi | 3 | |||||||||||||||||
Brandon Salonu | 0 |
Grup 4
1. tur
|
2. turda en iyi 5 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7. turda en iyi 7 kare |
7 karenin en iyi 16 turu |
Çeyrek Finaller En İyi 7 Kare |
||||||||||||||
Connor Benzey | 2 | |||||||||||||||||
Manasawin Fetmalaykul | 3 | |||||||||||||||||
Manasawin Fetmalaykul | 3 | |||||||||||||||||
Sidney Wilson | 4. | |||||||||||||||||
Sidney Wilson | 3 | |||||||||||||||||
Fergal Quinn | 1 | |||||||||||||||||
Sidney Wilson | 1 | |||||||||||||||||
Steven Hallworth | 4. | |||||||||||||||||
Paul Burrell | 0 | |||||||||||||||||
Ben Mertens | 3 | |||||||||||||||||
Ben Mertens | 3 | |||||||||||||||||
Steven Hallworth | 4. | |||||||||||||||||
Steven Hallworth | 3 | |||||||||||||||||
Her adam | 1 | |||||||||||||||||
Steven Hallworth | 4. | |||||||||||||||||
Daniel Womersley | 2 | |||||||||||||||||
Aidan Murphy | 1 | |||||||||||||||||
Oliver Hatları | 3 | |||||||||||||||||
Oliver Hatları | - | |||||||||||||||||
Luke Tutamları | kl. | |||||||||||||||||
Stephen Swaine | 1 | |||||||||||||||||
Luke Tutamları | 3 | |||||||||||||||||
Luke Tutamları | 1 | |||||||||||||||||
Daniel Womersley | 4. | |||||||||||||||||
Dave Nelson | 0 | |||||||||||||||||
Daniel Womersley | 3 | |||||||||||||||||
Daniel Womersley | 4. | |||||||||||||||||
Jamie McArdle | 1 | |||||||||||||||||
Jamie McArdle | 3 | |||||||||||||||||
Callum Lloyd | 0 | |||||||||||||||||
Steven Hallworth | 4. | |||||||||||||||||
Alfie Yükü | 2 | |||||||||||||||||
Niel Vincent | 1 | |||||||||||||||||
Alfie Yükü | 3 | |||||||||||||||||
Alfie Yükü | 4. | |||||||||||||||||
Sean O'Sullivan | 1 | |||||||||||||||||
Sean O'Sullivan | 3 | |||||||||||||||||
Hans Blanckaert | 2 | |||||||||||||||||
Alfie Yükü | 4. | |||||||||||||||||
Florian Nuessle | 1 | |||||||||||||||||
Chae Ross | 1 | |||||||||||||||||
Florian Nuessle | 3 | |||||||||||||||||
Florian Nuessle | 4. | |||||||||||||||||
Sam Baird | 1 | |||||||||||||||||
Sam Baird | 3 | |||||||||||||||||
Leo Fernandez | 2 | |||||||||||||||||
Alfie Yükü | 4. | |||||||||||||||||
Oliver Brown | 3 | |||||||||||||||||
Andy Marriott | 1 | |||||||||||||||||
Oliver Brown | 3 | |||||||||||||||||
Oliver Brown | 4. | |||||||||||||||||
Sergey İsaenko | 0 | |||||||||||||||||
Rhydian Richards | 2 | |||||||||||||||||
Sergey İsaenko | 3 | |||||||||||||||||
Oliver Brown | 4. | |||||||||||||||||
Ryan Davies | 2 | |||||||||||||||||
liam graham | 0 | |||||||||||||||||
Ryan Davies | 3 | |||||||||||||||||
Ryan Davies | 4. | |||||||||||||||||
Hayden Staniland | 1 | |||||||||||||||||
Mark Vincent | 0 | |||||||||||||||||
Hayden Staniland | 3 |
Q Okulu Liyakat Nişanı
3 Q-School turnuvasındaki performans nedeniyle, profesyonel kalifikasyonu gerçekleştirmeyen oyuncuların bir sıralama listesi oluşturuldu. 2020/21 sezonunun profesyonel turnuvalarında iptaller nedeniyle boş kontenjanlar olması durumunda, sıralama listesindeki oyuncuların belirtilen sırayla yukarı çıkmalarına izin verildi. 142 yerin ilk 16'sı Liyakat Nişanı'nda listelenmiştir :
- Michael Beyaz
- Brian Ochoiski
- Paul Davison
- Leo Fernandez
- Jamie Curtis-Barrett
- Kuldesh Johal
- Oliver Brown
- Daniel Womersley
- Haydon Pinhey
- John Astley
- Hammad Miah
- Dekan Genç
- Alfie Yükü
- Thor Chuan Leong
- Hamim Jussein
- Dylan Zımpara
kabarma
- ^ Q Okulu. İçinde: wst.tv. World Professional Bilardo & Snooker Association , 16 Haziran 2020, erişim tarihi 3 Ağustos 2020 .
- ↑ Q School 2020. (PDF; 93 kB) Geçici Oyun Formatı. İçinde: worldsnooker.com. World Professional Bilardo & Snooker Association , 24 Temmuz 2020, erişim tarihi 3 Ağustos 2020 .
- ↑ Q School 2020 - Etkinlik 3. (PDF; 359 kB) In: wst.tv. World Professional Bilardo & Snooker Association , 24 Temmuz 2020, erişim tarihi 3 Ağustos 2020 .
- ↑ Yeterlilik Okulu - Üçüncü Etkinlik (2020). Snooker.org, erişildi 10 Ağustos 2020 .
- ↑ a b c d e f g Sekiz oyuncu zaten turnuva 1 ve turnuva 2'de kalifiye olmuştu ve artık yarışmadı. Kendilerine atanan oyuncular bir turda savaşmadan ilerlediler.
- ^ Q Okulu Başarı Derecesi - Tam Liste. İçinde: wpbsa.com. Dünya Profesyonel Bilardo ve Snooker Birliği , 9 Ağustos 2020, arşivlenmiş orijinal üzerine 4 Aralık 2020 ; 12 Şubat 2021'de erişildi .