1956 Yaz Olimpiyatları / Katılımcı (Norveç)
1 | - | 2 |
Norveç katılan 1956 Yaz Olimpiyatları'nda yer Melbourne, Avustralya, ve atlı yarışmalar içinde İsveçli sermaye Stockholm altı sporlarında 18 yarışmalarda 22 sporcu, 19 erkek ve üç kadın, bir heyetle.
Norveç'in Yaz Olimpiyatları'na on üçüncü katılımıydı .
En genç sporcu 19 yıl 162 gün sprinter Bjørn Nilsen'di ve en yaşlı sporcu şutör Hans Aasnæs'di (53 yıl 350 gün).
Bayrak taşıyıcı
Denizci Thor Thorvaldsen Olimpiyat Stadı'ndaki açılış töreninde Norveç bayrağını taktı, binici Birck Elgaaen ise Stockholm'deki Binicilik Oyunlarında giydi.
Madalyalar
Bir kazandı altın ve iki bronz madalya ile Norveç ekibi içinde 22 sırada yer aldı madalya sayısı .
altın
Soyadı | spor | rekabet |
---|---|---|
Egil Danielsen | atletizm | Cirit atma |
bronz
Soyadı | spor | rekabet |
---|---|---|
Audun Boysen | atletizm | 800 metre koşu |
Ernst Larsen | atletizm | 3.000 metre engel |
Spora göre katılımcılar
kano
Erkeklerin
-
Knut Østby
- Tek kayık 1.000 metre
- Birinci tur: birinci turda elendi (dördüncü sıra), 4: 27.1 dakika
- Tek kayık 10.000 metre
- Final: 51: 28.2 dakika, sekizinci sıra
atletizm
Erkeklerin
-
Audun Boysen
- 800 metre koşu
- Birinci raunt: birinci yarışta yarı final için hak kazandı (birinci), 1: 52.0 dakika (elle durduruldu), 1: 52.08 dakika (otomatik olarak durdu)
- Yarı finaller: ikinci yarışta final için hak kazandı (ikinci yer), 1: 50.0 dakika (elle durduruldu), 1: 50.20 dakika (otomatik olarak durdu)
- Final: 1: 48.1 dakika (elle durdurulur), 1: 48.25 dakika (otomatik olarak durur), üçüncülük
-
Egil Danielsen
- Cirit atma
- Eleme turu: 74.15 metre, ikincilik, finale kalifiye
- Birini deneyin: 74,15 metre
- İkinci deneme: dışarıda bırakıldı
- Üç deneyin: atlandı
- Final turu: 85.71 metre, dünya rekoru, birincilik
- Birini deneyin: 72.60 metre
- İkinci deneme: 68,49 metre
- Üçüncü deneme: 70,75 metre
- Dördüncü deneme: 85,71 metre
- Beş deneyin: 72.60 metre
- Altıncı deneme: 68.86 metre
-
Ernst Larsen
- 3.000 metrelik engel parkuru
-
Bjørn Nilsen
- 100 metre koşu
- Birinci raunt: yedinci turda elendi (altıncı sıra), 11.0 saniye (elle durduruldu), 11.11 saniye (otomatik olarak durdu)
- 200 metre koşu
- Birinci tur: yedinci turda elendi (üçüncü sıra), 22,2 saniye (elle durduruldu), 22,33 saniye (otomatik olarak durdu)
-
Sverre Strandli
- Çekiç fırlatma
- Eleme turu: 56.32 metre, dokuzuncu, final için kalifiye
- Birini deneyin: 56,32 metre
- İkinci deneme: dışarıda bırakıldı
- Üç deneyin: atlandı
- Final: 59.21 metre, sekizinci sıra
- Birini deneyin: 58.62 metre
- İkisini deneyin: 58,49 metre
- Üçüncü deneme: 59,21 metre
at binme
Bayanlar
terbiye takımı
-
Sonuçlar
- Final: 1.912.50 puan, yedinci yer
- takım
bekarlar
-
Else Christophersen
- terbiye
- Final: 739.00 puan, 13. sıra
- Birinci hakem: 142.00 puan, onbirinci
- İkinci hakem: 139.00 puan, 14. sıra
- Üçüncü hakem: 164.00 puan, altıncı yer
- 4. hakem: 135.00 puan, 19. sıra
- Beşinci hakem: 159.00 puan, onuncu sıra
-
Anne-Lise Kielland
- terbiye
- Final: 601.50 puan, 27. sıra
- Birinci hakem: 102.50 puan, 32. sıra
- İkinci hakem: 119.50 sayı 23. sıra
- Üçüncü hakem: 127.50 puan, sıra 25
- 4. hakem: 124.50 puan 26.
- Beşinci hakem: 127.50 puan Rank 27
-
Bodil Russ
- terbiye
- Final: 572.00 puan, 29. sıra
- Birinci hakem: 108.00 puan, 31. sıra
- İkinci hakem: 118.00 puan, sıra 25
- Üçüncü hakem: 120.00 puan Rank 27
- 4. hakem: 113.00 puan, 30. sıra
- Beşinci hakem: 113.00 puan sıra 30
Erkeklerin
-
Birck Elgaaen
- Atlamayı göster
- Final: yarışma bitmedi (DNF)
- Birinci tur: 108.50 fay noktası, 49. sıra
Güreş
Beyler
Greko-Romen
-
Oddvar Vargset
- Welterweight
- birinci turdan sonra üç eksi puanla elendi
- Birinci tur: Bulgaristan'dan Mitko Petkow'a mağlup (0: 3), üç eksi puan
ateş etmek
Erkeklerin
-
Hans Aasnæs
- Kil güvercini atışı
- Final: 176 puan, onbirinci
-
Rolf Bergersen
- Bekarlığa veda tek ve çift atış
- Final: 409 puan, altıncı yer
- Birinci Tur: 203 puan, yedinci yer
- İkinci tur: 206 puan, beşinci yer
-
Çapa Hagen
- Küçük kalibreli üç pozisyonlu dövüş
- Final: 1.124 puan, 30. sıra
- Diz çökmüş: 377 puan, 28. sıra
- Birinci raunt: 97 puan
- İkinci tur: 92 puan
- Üçüncü tur: 93 puan
- Dördüncü tur: 95 puan
- Yüzüstü: 390 puan, 40. sıra
- Birinci raunt: 99 puan
- İkinci tur: 97 puan
- Üçüncü tur: 97 puan
- Dördüncü tur: 97 puan
- Ayakta: 357 puan, 28. sıra
- Birinci raunt: 87 puan
- İkinci tur: 88 puan
- Üçüncü tur: 94 puan
- Dördüncü tur: 88 puan
- Diz çökmüş: 377 puan, 28. sıra
-
- Küçük kalibre yalan
- Final: 596 puan, 13. sıra
- Birinci raunt: 99 puan, 16.lık
- İkinci tur: 98 puan, 31. sıra
- Üçüncü tur: 100 puan, 17. sıra
- Dördüncü tur: 100 puan, altıncı yer
- Beşinci tur: 99 puan, 20. sıra
- Altıncı tur: 100 puan, on birinci sıra
-
Erling Kongshaug
- Küçük kalibreli üç pozisyonlu dövüş
- Final: 1.151 puan, 15. sıra
- Diz çökmüş: 386 puan, 18. sıra
- Birinci raunt: 98 puan
- İkinci tur: 96 puan
- Üçüncü tur: 95 puan
- Dördüncü tur: 97 puan
- Yüzüstü: 394 puan, 18. sıra
- Birinci raunt: 99 puan
- İkinci tur: 97 puan
- Üçüncü tur: 99 puan
- Dördüncü tur: 99 puan
- Ayakta: 371 puan, 14. sıra
- Birinci raunt: 94 puan
- İkinci tur: 94 puan
- Üçüncü tur: 90 puan
- Dördüncü tur: 93 puan
- Diz çökmüş: 386 puan, 18. sıra
-
- Küçük kalibre yalan
- Final: 598 puan, yedinci yer
- Birinci raunt: 100 puan, altıncı yer
- İkinci tur: 100 puan, altıncı yer
- Üçüncü tur: 100 puan, altıncı yer
- Dördüncü tur: 99 puan, 13. sıra
- Beşinci tur: 99 puan, sıra 25
- Altıncı tur: 100 puan, dördüncü
-
John Larsen
- Bekarlığa veda tek ve çift atış
- Final: 390 puan, sekizinci yer
- Birinci raunt: 199 puan, sekizinci yer
- İkinci tur: 191 puan, dokuzuncu yer
yelken
Erkekler
5.5 mR sınıfı
-
Sonuçlar
- Final: 3.807 puan, beşincilik
- Birinci yarış: 1.101 puan, 2:33:20 saat, birincilik
- İkinci yarış: 256 puan, 2:50:56 saat, yedinci yer
- Üçüncü yarış: 323 puan, 3:42:56 saat, altıncı yer
- Dördüncü yarış: 402 puan, 2:32:46 saat, beşinci yer
- Beşinci yarış: 624 sayı, 2:27:36 saat, üçüncülük
- Altıncı yarış: 198 sayı, 3:37:18 saat, sekizinci yer
- Yedinci yarış: 1.101 puan, 2:37:15 saat, birincilik
- Final: 3.807 puan, beşincilik
- mürettebat
Ejderhalar
-
Sonuçlar
- Final: 3.253 puan, yedinci yer
- Birinci yarış: 460 puan, 3:10:43 saat, yedinci yer
- İkinci yarış: 606 puan, 3:15:58 saat, beşinci yer
- Üçüncü yarış: 351 puan, 4:11:02 saat, dokuzuncu yer
- Dördüncü yarış: 606 puan, 3:06:28 saat, beşinci yer
- Beşinci yarış: 402 puan, 2:59:01 saat, sekizinci yer
- Altıncı yarış: 305 puan, 4:12:17 saat, onuncu yer
- Yedinci yarış: 828 puan, 3:08:34 saat, üçüncülük
- Final: 3.253 puan, yedinci yer
- mürettebat
İnternet linkleri
- Sports-Reference veritabanında 1956'dan Norveç Olimpiyat takımı (İngilizce; orijinalinden arşivlenmiştir ).
- Sports-Reference veritabanındaki 1956 Binicilik Oyunları Norveç Olimpiyat Takımı (İngilizce; orijinalinden arşivlenmiştir ).