Derbi bahisleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Epsom Derbisi, Théodore Géricault (1821)
Camelot , 2012 Derbisini kazandı (mor renkte kovalayan gruba liderlik ediyor)

Derby Stakes olarak dünya çapında bilinen Derby veya Epsom Derby ve en eski İngiliz biri de at yarışları .

3 yaşındaki aygır ve kısraklar için dünyanın en prestijli 1. Grup daire yarışlarından biridir ve 2423 m'nin üzerinde koşmaktadır.

Birçok ülkede benzer yarışlar var, örneğin ABD'deki Kentucky Derbisi , Fransa'daki Prix ​​du Jockey Kulübü , İrlanda Derbisi ve Alman Derbisi . Derbi, binicilik sporundaki sayısız olay için anonimdir, Derby (binicilik sporu) ana makalesine bakın ve adı yerel derbi gibi takım sporlarında geçer . Epsom Derbisi, Birleşik Krallık'ın en büyük spor etkinliklerinden biridir ve tüm dünyada televizyonda yayınlanmaktadır.

Derbi de her Haziran düzenlenen Epsom Downs içinde yarış pisti Epsom . Epsom Derbisi, İngiliz Triple Crown'ın ikinci aşamasıdır . 2000 Gine'den sonra ve St. Leger'den önce yapılacaktır . Epsom Derbisi kazananları Temmuz ayında King George VI ve Queen Elizabeth Stakes'de yarışır ve ardından Ekim ayında Fransa'daki Prix ​​de l'Arc de Triomphe'a döner .

Tarih

İlk Derby galibi Diomed

1661 gibi erken bir tarihte , Epsom ve Walton Downs sahasında gerçekleşen İngiliz kasabası Epsom'da ilk kez bir at yarışı kaydedildi .

Epsom Meşe

1779'da Derby Kontu Edward Smith Stanley, kendisi ve arkadaşları için orada bir yarışma düzenledi, burada üç yaşındaki kısraklar bir buçuk milden fazla bir yarışta yarıştı ve ona malikanesinden sonra The Oaks adını verdi . Oaks Stakes yarışı hala Epsom Downs Hipodromu'nda yapılıyor . Epsom Oaks Stakes, her yıl Haziran ayı başlarında gerçekleştirilen, 2.423 m üzerindeki 3 yaşındaki kısraklar için Grup 1 düz yarışıdır.

Epsom Derbisi

Ertesi yıl, 1780'de, yetiştirme ve yarış için en iyi atları belirlemek için başka bir yarış daha kuruldu . Derby adı, Derby Kontu ve arkadaşı Sir Charles Bunbury arasında bir bozuk para atılmasından sonra ortaya çıktı. Derby yazı turunu kazandı, ancak yarışı, atı Diomed ile kazanan Sir Charles Bunbury kazandı . Derbi hala bir İngiliz mili, dört furlong ve 10 yarda , yani 2.423 metre mesafede oynanmaktadır .

Derbi, iki dünya savaşı dışında her zaman Epsom'da gerçekleşti. 1918 için 1915 Başlangıç ve 1940 den 1945 yarış pisti içinde Newmarket mekan, bu ırkların olan Yeni Derby aradı.

Kayıtlar

jokey

  • Lester Piggott - 9 zafer - Asla Ölme (1954), Crepello (1957), St. Paddy (1960), Sir Ivor (1968), Nijinsky (1970), Roberto (1972), Empery (1976), Aşık (1977) ), Teenoso (1983)

Eğitimci

  • Robert Robson - 7 zafer - Waxy (1793), Tyrant (1802), Pope (1809), Whalebone (1810), Whisker (1815), Azor (1817), Emilius (1823)
  • John Porter - 7 zafer - Blue Gown (1868), Shotover (1882), St. Blaise (1883), Ormonde (1886), Korunga (1890), Common (1891), Flying Fox (1899)
  • Fred Darling - 7 zafer - Kaptan Cuttle (1922), Manna (1925), Coronach (1926), Cameronian (1931), Bois Roussel (1938), Pont l'Eveque (1940), Owen Tudor (1941)

Kazanan baba

En başarılı baba dört muzaffer yavruyla Montjeu'dur : Motivator (2005), Authorized (2007), Pour Moi (2011), Camelot (2012) .

En iyi zaman

2'31 "33 rekor süresi tarafından gerçekleştirildi İşgücü 2010 yılından beri .

Kazanan ve yerleştirilen

2000'den beri

Avustralya - 2014 Derbi Birincisi
yıl kazanan ülke baba jokey Eğitimci sahip İkinci Üçüncü zaman
2019 Anthony Van Dyck İrlandaİrlanda İrlanda Galileo Seamus Heffernan Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith ve M.Tabor Madhmoon Japonya 2'33 "38
2018 Mazar Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Yeni yaklaşım William Buick Charlie Appleby Godolphin yarış takımı Dee Ex Arı Kükreyen aslan 2'34 "93
2017 Kartalların Kanatları İrlandaİrlanda İrlanda Moi'yi dökün Padraig Beggy Aidan O'Brien S.Magnier, D.Smith ve M.Tabor Moher Kayalıkları Cracksman 2'33 "02
2016 Harzand İrlandaİrlanda İrlanda Deniz Yıldızlar Patrick-J. Smullen Dermot K. Kaynak Ağa Han IV. ABD Ordusu Ranger Idaho 2'40 "09
2015 Haliç Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Cape Cross Lanfranco Dettori John Gosden Anthony E. Oppenheimer Jack Hobbs Yıldız Fırtınası 2'32 "32
2014 Avustralya İrlandaİrlanda İrlanda Galileo Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith ve M. Tabor Kingston Hill Romsdal 2'33 "63
2013 Dünyanın hükümdarı İrlandaİrlanda İrlanda Galileo Ryan Moore Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith ve M. Tabor Özgürlükçü Galileo rock 2'39 "06
2012 Camelot İrlandaİrlanda İrlanda Montjeu Joseph O'Brien Aidan O'Brien S. Magnier, D. Smith ve M. Tabor Ana sıra Astroloji 2'33'90
2011 Moi'yi dökün FransaFransa Fransa Montjeu Mickaël Barzalona André Fabre S. Magnier, D. Smith ve M. Tabor Hazine Sahili Carlton House 2'34 "54
2010 İşgücü Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Kralın En İyisi Ryan Moore Michael Stoute Prens Halid Abdullah İlk görüşte Yeniden inşa 2'31 "33
2009 Deniz Yıldızlar İrlandaİrlanda İrlanda Cape Cross Michael Kinane John Oxx Christopher Tsui Şöhret ve Zafer Masterofthehorse 2'36 "74
2008 Yeni yaklaşım İrlandaİrlanda İrlanda Galileo Kevin Manning Jim Bolger Ürdün Prensesi Haya Tartan Taşıyıcısı Sıradan fetih 2'36 "50
2007 Yetkili Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Montjeu Lanfranco Dettori P.Chapple-Hyam Saleh Al Homaizi Eagle Dağı Akaleem 2'34 "77
2006 Sir Percy Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Saygınlık İşareti Martin Dwyer Marcus Tregoning Anthony Pakenham Ejderha Dansçısı Hala Bek 2'35 "23
2005 Motive Edici Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Montjeu Johnny Murtagh Michael Bell Royal Ascot Yarış Kulübü Parkta yürümek Dubawi 2'35 "69
2004 Kuzey Işığı Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Danehill Kieren Fallon Michael Stoute Ballymacoll Saplama Hukuk kuralı Aslan Kükreysin 2'33 "72
2003 Kris Kin Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Kris S. Kieren Fallon Michael Stoute Saeed Suhail Muhteşem Gatsby Alamshar 2'33 "35
2002 Yüksek paparral İrlandaİrlanda İrlanda Sadler's Wells Johnny Murtagh Aidan O'Brien Sue Magnier ve Michael Tabor Şahin Kanadı Ay Şarkısı 2'39 "45
2001 Galileo İrlandaİrlanda İrlanda Sadler's Wells Michael Kinane Aidan O'Brien Sue Magnier ve Michael Tabor Golan Tobougg 2'33 "27
2000 Sinndar İrlandaİrlanda İrlanda Grand Lodge Johnny Murtagh John Oxx Ağa Han IV. Sakhee Hollow yendi 2'36 "75

1950-1999

Shirley Heights , Bob Demuyser tarafından 1978 derbisinde başarılı (1920-2003)
yıl kazanan ülke baba jokey Eğitimci sahip İkinci Üçüncü zaman
1950 Galcador FransaFransa Fransa Djebel Rae Johnstone Charles Semblat Marcel Boussac Prens Simon Çift tutulma 2'36 "80
1951 Arktik Prens Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Prens Şövalye Chuck Yedekleri Willie Stephenson Joseph McGrath Sybil'in yeğeni Sinyal kutusu 2'39 "40
1952 Tulyar Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Tahran Charlie Smirke Marcus Marsh Ağa Han III. Eşcinsel zaman Faubourg II 2'36 "40
1953 Pinza Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Şantör Sör Gordon Richards Norman Bertie Sör Victor Sassoon aureole Pembe At 2'35 "60
1954 Asla öldü deme Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Nasrullah Lester Piggott Joseph Lawson Robert Sterling Clark Arap Gecesi Darius 2'35 "80
1955 Phil Drake FransaFransa Fransa Amiral Drake Freddie Palmer François Mathet Mme. Léon Volterra Panaslipper Akropolis 2'39 "80
1956 Lavandin FransaFransa Fransa Verso Rae Johnstone Alec Başkanı Pierre Wertheimer Montaval Roistar 2'36 "40
1957 Crepello Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Donatello Lester Piggott Noel Murless Sör Victor Sassoon Ballymoss Pipo Barış 2'35 "40
1958 Sert Basılmış Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Sert Sos Charlie Smirke Mick Rogers Sör Victor Sassoon Paddy's Point Nagami 2'41 "20
1959 Partya Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Basra Körfezi Harry Carr Cecil Boyd-Rochfort Sör Humphrey de Trafford Fidalgo Shantung 2'36 "00
1960 St. Paddy Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık aureole Lester Piggott Noel Murless Sör Victor Sassoon Alcaeus Kythnos 2'35 "80
1961 Psidium Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Pardal Roger Poincelet Harry Wragg Etti Plesch Dikta Drake Pardao 2'36 "40
1962 Hezaren çiçeği İrlandaİrlanda İrlanda Asla öldü deme Neville Sellwood Vincent O'Brien Raymond R. Konuk Arcor Le Cantilien 2'37 "60
1963 Relko FransaFransa Fransa Tanerko Yves Saint-Martin François Mathet François Dupré Tüccar Girişimci Ragusa 2'39 "40
1964 Noel Baba Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Chamossaire Scobie Breasley Mick Rogers John Ismay Indiana Dilettante II 2'41 "98
1965 Deniz Kuşu II FransaFransa Fransa Dan Cupid Pat Glennon Etienne Pollet Jean Ternynck Meadow Court Diyorum 2'38 "41
1966 Charlottown Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Charlottesville Scobie Breasley Gordon Smyth Leydi Zia Wernher Pretendre Kara Prens II 2'37 "63
1967 Kraliyet sarayı Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Ballymoss George Moore Noel Murless Jim Joel Ribocco Dart tahtası 2'33 "36
1968 Efendim Ivor İrlandaİrlanda İrlanda Efendim Gaylord Lester Piggott Vincent O'Brien Raymond R. Konuk Connaught Athos Dağı 2'38 "73
1969 Blakeney Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Hethersett Ernie Johnson Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Ayakkabıcı Prens Regent 2'40 "30
1970 Nijinsky İrlandaİrlanda İrlanda Kuzey Dansçısı Lester Piggott Vincent O'Brien Charles W. Engelhard, Jr. Gyr Stintino 2'34 "68
1971 Değirmen Resifi Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Asla eğilme Geoff Lewis Ian Balding Paul Mellon Ihlamur ağacı İrlanda Balosu 2'37 "14
1972 Roberto İrlandaİrlanda İrlanda Akıl Dolu Lester Piggott Vincent O'Brien John W. Galbreath Rheingold Pentland Firth 2'36 "09
1973 Morston Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Ragusa Edward Gizle Arthur M. Budgett Arthur M. Budgett Cavo Doro Serbest Ayak 2'35 "92
1974 Kar Şövalyesi Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Firestreak Brian Taylor Peter Nelson Sharon Phillips İmparatorluk Prensi Giacometti 2'35 "04
1975 Grundy Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Büyük yeğen Pat Eddery Peter Walwyn Dr Carlo Vittadini Soylu Hunza Dansçısı 2'35 "35
1976 İmparator FransaFransa Fransa Belirsiz Asil Lester Piggott Maurice Zilber Nelson Bunker Avı Relkino Yulaf 2'35 "69
1977 Aşık İrlandaİrlanda İrlanda Kuzey Dansçısı Lester Piggott Vincent O'Brien Robert Sangster Hot Grove Kızaran damat 2'36 "44
1978 Shirley Heights Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Değirmen Resifi Greville Starkey John Dunlop Halifax Kontu Hawaii sesi Kalan Adam 2'35 "30
1979 Truva Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Petingo Willie Carson Dick Hern Michael Sobell ve Arnold Weinstock Dickens Tepesi Kuzey bebeği 2'36 "59
1980 Henbit Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Hawaii Willie Carson Dick Hern Etti Plesch Usta Willie Rankin 2'34 "77
1981 Shergar Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Büyük yeğen Walter Swinburn Michael Stoute Ağa Han IV. Altın parıltısı Parıldayan Hava 2'44 "21
1982 Altın polar İrlandaİrlanda İrlanda Nijinsky Pat Eddery Vincent O'Brien Robert Sangster Oduna dokunmak Gümüş Şahin 2'34 "27
1983 Teenoso Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Gençlik Lester Piggott Geoff Wragg Eric Moller Carlingford Kalesi Shearwalk 2'49 "07
1984 Secreto İrlandaİrlanda İrlanda Kuzey Dansçısı Christy Roche David O'Brien Luigi Miglitti El Gran Senor Güçlü Flutter 2'39 "12
1985 Kayma çapa Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Shirley Heights Steve Cauthen Henry Cecil Lord Howard de Walden Hukuk toplumu Damister 2'36 "23
1986 Shahrastani Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Nijinsky Walter Swinburn Michael Stoute Ağa Han IV. Cesur Dans Mashkour 2'37 "13
1987 Referans noktası Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Değirmen Resifi Steve Cauthen Henry Cecil Louis Freedman En Çok Karşılama Bellotto 2'33 "90
1988 Kahyasi Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Ile de Bourbon Ray Cochrane Luca Cumani Ağa Han IV. Buzul Fırtınası Doyoun 2'33 "84
1989 Nashwan Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Kızaran damat Willie Carson Dick Hern Hamdan Al Maktoum Terimon Cacoethes 2'34 "90
1990 Şöhret Arayışı Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Gökkuşağı Görevi Pat Eddery Roger Charlton Khalid Abdullah Mavi Geyik Elmaarmul 2'37 "26
1991 Cömert Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Caerleon Alan Munro Paul Cole Prens Fahd bin Salman Marju Gdansk Yıldızı 2'34 "00
1992 Dr Devious Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Ahonoora John Reid Peter Chapple-Hyam Sidney H. Craig St. Jovite Gümüş Wisp 2'36 "19
1993 Başkomutanı Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Cesur Dans Michael Kinane Henry Cecil Khalid Abdullah Mavi Yargıç Blues Traveler 2'34 "51
1994 Var Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Şefin Tacı Willie Carson John Dunlop Hamdan Al Maktoum King's Tiyatrosu Albay Collins 2'34 "16
1995 Kuzu tarrası Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Nijinsky Walter Swinburn Saeed bin Suroor S. bin Maktoum al Maktoum Tamure Sunma 2'32 "31
1996 Shaamit Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Mtoto Michael Hills William Haggas Khalifa Dasmal Dushyantor Shantou 2'35 "05
1997 Benny Dip Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Gümüş Şahin Willie Ryan John Gosden Landon Şövalyesi Gümüş Patrik Romanov 2'35 "77
1998 Yüksek yükseliş Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Yüksek emlak Olivier Peslier Luca Cumani Obaid Al Maktoum Şehir Onurları Sınır Ok 2'33 "88
1999 Yemin Birleşik KrallıkBirleşik Krallık Birleşik Krallık Peri Kralı Kieren Fallon Henry Cecil Thoroughbred Corp. Daliapour Tümünü Yen 2'37 "43

1900-1949

Spy Kop 1920 derbisini kazandı (ön planda)
yıl kazanan jokey Eğitimci sahip zaman
1900 Elmas Jübile Herbert Jones Richard Marsh Galler Prensi, daha sonra Edward VII. 2:42
1901 Volodyovski Lester Reiff John Huggins William Collins Whitney 2: 40.8
1902 Ard Patrick Skeets Martin Sam sevgilim John Gubbins 2: 42.2
1903 Kaya kumu Danny Maher George Blackwell Sör James Miller 2: 42.8
1904 St. Amant Kempton Topu Alfred Hayhoe Leopold de Rothschild 2: 45.4
1905 Çiçero Danny Maher Percy Peck 5 Rosebery Kontu 2: 39.6
1906 Nane Danny Maher Peter Gilpin Binbaşı Eustace Loder 2: 36.8
1907 Veya tarafından John Reiff Dr Fred MacCabe Richard Croker 2:44
1908 Signorinetta Billy Bullock Edoardo Ginistrelli Edoardo Ginistrelli 2: 39.8
1909 Minoru Herbert Jones Richard Marsh Edward VII 2: 42.7
1910 Lviv Bernard Dillon Alec Taylor, Jr. Alfred Cox 2: 35.2
1911 Güneş yıldızı George Stern Charles Morton Jack B. Joel 2: 36.8
1912 Tagalie John Reiff Dawson Waugh Walter Raphael 2: 38.8
1913 Aboyeur Edwin Piper Tom Lewis Alan Cunliffe 2: 37.6
1914 Durbar II Matt MacGee Tom Murphy Herman Duryea 2: 38.4
1915 Pomeranya Steve Donoghue Charles Peck Solly Joel 2: 32.6
1916 Fifinella Joseph Childs Dick Dawson Sör Edward Hulton 2: 36.6
1917 Gay Crusader Steve Donoghue Alec Taylor, Jr. Alfred W. Cox 2: 40.6
1918 Gainsborough Joe Childs Alec Taylor, Jr. Leydi James Douglas 2: 33.2
1919 Büyük Geçit Töreni Fred Templeman Frank Barling 1 Baron Glaneley 2: 35.8
1920 Casus Kop Frank O'Neil Peter Gilpin Binbaşı Giles Loder 2.34.8
1921 mizahçı Steve Donoghue Charles Morton Jack B. Joel 2: 36.2
1922 Kaptan Cuttle Steve Donoghue Fred Darling 1 Baron Woolavington 2: 34.6
1923 papirüs Steve Donoghue Basil Jarvis Ben İrlandalı 2:38
1924 Sansovino Tommy Weston George Lambton Derby Kontu 2:46
1925 kudret helvası Steve Donoghue Fred Darling Henry E. Morris 2: 40.6
1926 Corona Joe Childs Fred Darling 1 Baron Woolavington 2: 47.8
1927 Çağrı çocuğu Charlie Elliott Jack Watt Frank Curzon 2: 34.4
1928 Felstead Harry Wragg Ossis Bell Sör Hugo Cunliffe-Owen 2: 34.8
1929 Trigio Joe Marshall Dick Dawson William Barnett 2: 36.4
1930 Blenheim II Harry Wragg Dick Dawson Ağa Han III. 2: 38.2
1931 Cameronian Freddie Fox Fred Darling Arthur Dewar 2: 36.6
1932 Beşinci Nisan Fred Lane Tom Duvarları Tom Duvarları 2: 43.2
1933 Hyperion Tommy Weston George Lambton Derby Kontu 2:34
1934 Windsor Delikanlı Charlie Smirke Marcus Marsh Rajpipla Maharaja 2:34
1935 Bahram Freddie Fox Frank Butters Ağa Han III. 2:36
1936 Mahmud Charlie Smirke Frank Butters Ağa Han III. 2: 33.8
1937 Öğle güneşi Michael Beary Fred Butters Lettice Mary Miller 2: 37.6
1938 Bois Roussel Charlie Elliott Fred Darling Peter Beatty 2: 39.2
1939 Mavi Peter Eph Smith Jack Jarvis 6 Rosebery Kontu 2: 36.8
1940 Pont l'Évêque Sam Wragg Fred Darling Fred Darling 2: 30,8
1941 Owen Tudor Billy Nevett Fred Darling Catherine Macdonald-Buchanan 2:32
1942 Watling Caddesi Harry Wragg Walter Earl Derby Kontu 2: 29.6
1943 Düz anlaşma Tommy Carey Walter Nightingall Dorothy Paget 2: 30.4
1944 Okyanus dalgası Billy Nevett John Jarvis 6 Rosebery Kontu 2:31
1945 Dante Billy Nevett Mathew Peacock Sör Eric Ohlson 2: 26.6
1946 Havadan Tommy Lowrey Dick Perryman John E. Ferguson 2: 44.6
1947 İnci Dalgıç George Bridgland Percy Carter Baron Geoffroy de Waldner 2: 38.4
1948 aşkım Rae Johnstone Richard Carver Ağa Han III. Ve Leon Volterra 2:40
1949 Nimbus II Charlie Elliott George Colling Marion Glenister 2:42

1850-1899

Lord Lyon 1866'da Epsom'da Derbiyi kazandı, William Shayer
Isinglass , üçlü taç galibiyetinin ilk ayağı olan 1893 Derbisini kazandı
yıl kazanan jokey Eğitimci sahip zaman
1850 Voltigeur İş Marson R. Hill 2 Zetland Kontu 2:50
1851 Teddington İş Marson Alec Taylor, Sr. Sör Joseph Hawley 2:51
1852 Daniel O'Rourke Frank Butler John Scott John Bowes 3:20
1853 Batı Avustralya Frank Butler John Scott John Bowes 2:55
1854 Ve bitti Alfred Günü John Day, Jr. John Gully 2:52
1855 Vahşi Dayrell Robert Sherwood Rickaby Francis Popham 2:54
1856 Ellington Tom Aldcroft Tom Dawson Amiral Octavius ​​Vernon Harcourt 3:40
1857 Flash Bonny Jack Charlton William I'Anson William I'Anson 2:45
1858 Boncukcu John Wells George Manning Sör Joseph Hawley 2:54
1859 Musjid John Wells George Manning Sör Joseph Hawley 2:59
1860 Thormanby Harry Custance Mathew Dawson James Merry 2:55
1861 Kettledrum Ralph Bullock Oates Albay Charles Towneley 2:45
1862 Caractacus John Parsons Robert Smith Charles Snewing 2:45
1863 Makarna Tom Chaloner Tanrı Richard Naylor 2:50
1864 Blair Athol Jim Snowden William I'Anson William I'Anson 2:43
1865 Gladyatör Harry Grimshaw Tom Jennings, Sr. Comte Frédéric de Lagrange 2:46
1866 Lord Lyon Harry Custance James Dover Richard Sutton 2:50
1867 Münzevi John Daley Sadece Henry Chaplin 2:42
1868 Mavi elbise John Wells John Porter Sör Joseph Hawley 2:43
1869 Pretender John Osborne Tom Dawson John Johnstone 2:52
1870 Kingcraft Tom Fransız Mathew Dawson 6. Viscount Falmouth 2:45
1871 Favonius Tom Fransız Joseph Hayhoe Baron Mayer de Rothschild 2:50
1872 Cremorne Charlie Hizmetçi William Gilbert Henry Savile 2:45
1873 Doncaster Fred Webb Robert Peck James Merry 2:50
1874 George Frederick Harry Custance Tom Lideri WS Cartwright 2:46
1875 Galopin Jack Morris John Dawson Gusztáv Batthyány 2:48
1876 Kisber Charlie Hizmetçi Joseph Hayhoe Alexander Baltazzi 2:44
1877 Silvio Fred Okçu Mathew Dawson 6. Viscount Falmouth 2:50
1878 Sefton Harry Constable Alec Taylor, Sr. William Stirling Crawfurd 2:56
1879 Efendim Bevys George Fordham Joseph Hayhoe Lionel de Rothschild 3:20
1880 Viraj veya Fred Okçu Robert Peck 1 Westminster Dükü 2:46
1881 Iroquois Fred Okçu Jacob Pincus Pierre Lorillard IV 2:50
1882 Shotover Tom Cannon John Porter 1 Westminster Dükü 2:45
1883 St. Blaise Tom Cannon John Porter Sör Frederick Johnstone 2:48
1884 = Biçerdöver Sam Loates James Jewitt Sör J. Willoughby 2:46
= St. Gatien Charlie Wood Robert Sherwood Jack Hammond
1885 Melton Fred Okçu Mathew Dawson 20. Baron Hastings 2:44
1886 Ormonde Fred Okçu John Porter 1 Westminster Dükü 2:45
1887 Merry Hampton Jack Watt Martin Gurry George Baird 2:43
1888 Ayrshire Fred Barrett George Dawson 6. Portland Dükü 2:43
1889 Donovan Tommy Loates George Dawson 6. Portland Dükü 2:44
1890 Korunga Jack Watt John Porter Sör James Miller 2:49
1891 Yaygın George Barrett John Porter Sör Frederick Johnstone 2:56
1892 Efendim Hugo Fred Allsopp Tom Wadlow 3. Earl Bradford 2:44
1893 Isinglass Tommy Loates James Jewitt Harry LB McCalmont 2:43
1894 Ladas Jack Watt Mathew Dawson 5 Rosebery Kontu 2:45
1895 Efendim Visto Sam Loates Mathew Dawson 5 Rosebery Kontu 2:43
1896 Trabzon hurması Jack Watt Richard Marsh Galler Prensi, daha sonra Edward VII. 2:42
1897 Galtee Daha Fazla Charlie Wood Sam sevgilim John Gubbins 2:44
1898 Cidde Otto Madden Richard Marsh James Larnach 2:47
1899 Uçan tilki Morny Cannon John Porter 1 Westminster Dükü 2:42

1800-1849

Şampiyon, Derbi 1800 kazananı, John Nott Sartorius'un (1759–1828) bir tablosundan sonra gravür
Bıyık 1815 kazanan
derbi , derbi oğlu kazanan 1793 Mumsu ve
derbi dolu kardeşi kazanan 1810 Whalebone ,
tarafından boyama John Frederick Herring üst düzey
yıl kazanan jokey Eğitimci sahip zaman
1800 şampiyon Bill Clift Tom Perren Christopher Wilson
1801 Eleanor John Saunders J. Frost Sör Charles Bunbury
1802 Tyrant Frank Buckle Robert Robson 3. Grafton Dükü
1803 Aynen Bill Clift John Lonsdale Sör Hedworth Williamson
1804 Hannibal Bill Arnull Frank Neale 3. Egremont Kontu
1805 Kardinal Beaufort Denni Fitzpatrick Dixon Boyce 3. Egremont Kontu
1806 Paris John Shepherd Richard Prince 3. Baron Foley
1807 Seçim John Arnull Dixon Boyce 3. Egremont Kontu
1808 Tava Frank Collinson John Lonsdale Sör Hedworth Williamson
1809 Papa Tom Goodison Robert Robson 3. Grafton Dükü
1810 Balina kemiği Bill Clift Robert Robson 3. Grafton Dükü
1811 hayalet Frank Buckle James Edwards Sör John Shelley
1812 Octavius Bill Arnull Dixon Boyce Robert Ladbroke
1813 Smolensko Tom Goodisson Çömelme Sör Charles Bunbury
1814 Blucher Bill Arnull Dixon Boyce 2 Baron Stawell
1815 Bıyık Tom Goodison Robert Robson 4. Grafton Dükü
1816 Prens Leopold Will Wheatley William Butler York Dükü
1817 Azor Jem Robinson Robert Robson John Payne
1818 Sam Sam Chifney, Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1819 Tiresias Bill Clift Richard Prince 4. Portland Dükü
1820 Denizci Sam Chifney, Jr. W. Chifney Thomas Thornhill
1821 Gustavus Sam Günü Çömelme John Hunter
1822 Musa Tom Goodison William Butler York Dükü
1823 Emilius Frank Buckle Robert Robson John Udney
1824 Cedric Jem Robinson James Edwards Sör John Shelley
1825 Middleton Jem Robinson Edwards 5 Jersey Kontu
1826 Lapdog George Dockeray Kuş 3. Egremont Kontu
1827 Memluk Jem Robinson Edwards 5 Jersey Kontu
1828 Cadland Jem Robinson Dixon Boyce 5. Rutland Dükü
1829 Frederick John Forth John Forth William Gratwicke
1830 Priam Sam Günü William Chifney William Chifney
1831 İspanyol Will Wheatley J. Rogers Viscount Lowther
1832 St. Giles Bill Scott J. Webb Robert Ridsdale
1833 Tehlikeli Jem Chapple I. Sadler Isaac Sadler
1834 Tam yetkili Patrick Connolly G. Payne Stanlake Batson
1835 Yaş Bill Scott John Scott John Bowes
1836 Bay Middleton Jem Robinson John Edwards 5 Jersey Kontu
1837 Fosfor George Edwards J. Doe 4 Baron Berners
1838 Amato Jem Chapple Ralph Sherwood Sör Gilbert Heathcote
1839 Bloomsbury Sim tapınakçı William Ridsdale William Ridsdale
1840 Küçük harika William Macdonald John Forth David Robertson
1841 Taç giyme töreni Patrick Connolly Ressam Abraham Rawlinson
1842 Attila Bill Scott John Scott General Anson
1843 Cotherstone Bill Scott John Scott John Bowes
1844 Orlando Nat Flatman Cooper Albay Jonathan Peel
1845 Mutlu Hükümdar Foster Bell John Forth William Gratwicke
1846 Birinci Pyrrhus Sam Günü John Günü John Gully 2:55
1847 Kazak Sim tapınakçı John Day, Jr. TH Pedley 2:52
1848 Surplice Sim tapınakçı John Kent 3. Viscount Clifden 2:48
1849 Uçan Hollandalı Charlie Marlow Fobert 13. Eglinton Kontu 3:00

1780-1799

Gökdelen, 1789'dan Derbi birincisi
yıl kazanan jokey Eğitimci sahip zaman
1780 Diomed Sam Arnull R. Teasdale Sör Charles Bunbury
1781 Genç Tutulma Charles Hindley Dennis O'Kelly
1782 Suikastçı Sam Arnull Frank Neale 3. Egremont Kontu
1783 Saltram Charles Hindley Frank Neale John Parker, 1. Baron Boringdon
1784 Çavuş John Arnull Dennis O'Kelly
1785 Aimwell Charles Hindley John Pratt 1 Clermont Kontu
1786 Asil J. White Frank Neale Tommy Panton
1787 Sör Peter Teazle Sam Arnull Saunders Derby Kontu
1788 Sör Thomas William Güney Frank Neale George IV
1789 Gökdelen Sam Chifney, Sr. Matt Stephenson 5. Bedford Dükü
1790 Rhadamanthus John Arnull John Pratt 1 Earl Grosvenor
1791 İstekli Matt Stephenson Matt Stephenson 5. Bedford Dükü
1792 John Bull Frank Buckle John Pratt 1 Earl Grosvenor
1793 Mumlu Bill Clift Robert Robson Sör Ferdinando Poole
1794 Daedalus Frank Buckle John Pratt 1 Earl Grosvenor
1795 Kartal yayıldı Anthony Wheatley Richard Prince Sör Frank Standish
1796 Didelot John Arnull Richard Prince Sör Frank Standish
1797 Fidget tarafından Colt John Singleton Matt Stephenson 5. Bedford Dükü
1798 Efendim Harry Sam Arnull Frank Neale Joseph Cookson
1799 Arşidük John Arnull Richard Prince Sör Frank Standish

Ayrıca bakınız

Portal: Binicilik Sporları  - Binicilik sporları ile ilgili Wikipedia içeriğine genel bakış

İnternet linkleri

Bireysel kanıt

  1. Kalabalıklar Derbi Günü için Epsom'a akın ediyor . BBC haberleri.
  2. BBC Worldwide, Epsom Derby'ye Uluslararası TV Hakları Sunuyor . Spor kal.
  3. Arşivlenmiş kopya ( İnternet Arşivinde 14 Kasım 2011 tarihli orijinalin hatırası ) Bilgi: Arşiv bağlantısı otomatik olarak eklendi ve henüz kontrol edilmedi. Lütfen orijinal ve arşiv bağlantısını talimatlara göre kontrol edin ve ardından bu uyarıyı kaldırın. @ 1@ 2Şablon: Webachiv / IABot / www.epsomdowns.co.uk
  4. Sayfa 135 , Doğu Anglia'nın Gizli Yerleri: Essex, Suffolk, Norfolk ve Cambridgeshire dahil, Barbara Vesey, 2003, Travel Publishing, ISBN 1-902007-91-3